ضرورت حمایت و حفاظت از نخبگان به عنوان سرمایه های ارزشمند کشور
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در بازدید از بنیاد نخبگان استان فارس با اشاره به ظرفیتها و توانمندی های ویژه استان فارس در علم، دانش، فرهنگ، تاریخ و هنر جایگاه برتر فارس در زمینه فعالیت بنیاد ملی نخبگان در خور ظرفیت های موجود در استان دانست.

مهندس تبادار همچنین فعالیت های بنیاد نخبگان استان فارس در حوزه دانش آموزی را قابل تقدیر دانست و با بیان اینکه اساس و ارکان نظام تعلیم و تربیتی کارآمد در آموزش و پرورش و در سطح دانش آموزش شکل می گیرد، افزود: کشورهایی که راه توسعه را طی کرده اند در مرحله اول نظام آموزش و پرورش را مورد توجه جدی قرار داده اند.

وی نیروی انسانی را بزرگترین سرمایه کشور دانست و افزود: چه بسا کشورهایی که از داشتن سایر منابع و سرمایه ها محروم هستند اما با اتکا به نیروی انسانی توانمند به توسعه بالایی دست یافته اند.

استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه  نخبگان نیز به عنوان نیروی انسانی خاص و توانمند، سرمایه هایی ارزشمند  برای کشور هستند، بر لزوم حمایت و صیانت از این نخبگان تاکید کرد وافزود: نگهداری و حفاظت از سرمایه ها امری ضروری است بنابراین باید شرایط را برای نگهداری نخبگان و بهره مندی کشور از توانمندی های آنها مهیا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: وجود یک فرد نخبه و شعاع گذاری آن زمینه فعالیت تعداد زیادی از افراد جامعه  در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی و... را نیز فراهم خواهد کرد.

استاندار فارس همچنین توجه به سه رکن دانشگاه به عنوان جایگاه زایش علم، بنیاد ملی نخبگان به عنوان جایگاه حفاظت و نگهداری از نخبگان و پارک علم و فناوری به عنوان جایگاه کاربردی شدن دانش از مهمترین گام های مورد نیاز در مسیر توسعه یک جامعه است.

وی با بیان اینکه امروز بخش عمده ای از اقتصاد جهان بر پایه دانش بنیانی بنا شده است، تقویت شرکت ها و فعالیت های دانش بنیان در برطرف شدن معضل اشتغال که امروز به دغدغه ای جدی در جامعه تبدیل شده است ، موثر خواهد بود.

استاندار فارس در آخرین ساعات سال ۹۶ ، از سه پروژه مسیر دشت ارژن به قائمیه، تنگ ابوالحیات، تونل محرم و محور گردشگری تنگ چوگان به تنگ ابوالحیات در شهرستان کازرون بازدید و از نزدیک روند پیشرفت فیزیکی پروژه های مذکور را مورد بررسی قرار داد.
فرش قشقایی هنری است که از عمق جان بافندگان طراحی و با زیباترین رنگ آراسته به جامعه عرضه می شود
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم رونمایی از ثبت جهانی فرش دستباف قشقایی و گبه فارس که با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران برگزار شد، با بیان این که فرش دستباف قشقایی و گبه دستباف فارس از جمله ظرفیت های مهم این استان است، اظهار داشت: زمانی که به فرش دستباف قشقایی نگاه می کنیم زیبایی طرح ها و رنگ های آن گویی با انسان صحبت می کنند و او را به وجد می آورند.
مهندس تبادار با اشاره به این که استان پرآوازه فارس به واسطه تاریخ، فرهنگ، ادب و جلوه های بی بدیل طبیعی اش همواره درخشیده است، افزود: استان فارس تابلوی زیبایی است از آنچه ایران بزرگ دارد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که 50 درصد از نمونه هایی از صنایع دستی در این استان وجود دارد، گفت: فرش یکی از صنایع دستی بسیار برجسته فارس محسوب می شود و ثبت جهانی فرش دستباف قشقایی و گبه فارس رهاورد بزرگی است که می تواند زمینه توسعه این هنر را در این استان فراهم کند.
وی اظهار داشت: از بافندگان، بازاریابان و تجار متعهد فرش دستباف قشقایی و گبه فارس که زمینه معاش فعالان این عرصه و حفظ و گسترش این هنر را فراهم می کنند تقدیر می کنم.
استاندار فارس با تاکید بر این که باید داشته های خود را صیانت و حفظ کنیم، افزود: با نگاه جهانی باید نسبت به فرهنگ، رسوم و آئین خود حسیاست داشته باشیم و اجازه ندهیم خدشه ای به آن وارد شود؛ زیرا اصالت و هویت ما را شکل می دهند.
مهندس تبادار با ابراز امیدواری نسبت به رونق گرفتن تولید فرش دستباف قشقایی و گبه فارس پس از ثبت جهانی آن ها، گفت: صادرات فرش ایران از سال 95 تا 96 رشد داشته است اما نباید آن را حد نهایی توسعه فرش قلمداد نمائیم و برای عرضه هر چه بیشتر و بهتر این هنر برجسته به عنوان نماد فارس و ایران تلاش کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که صادرات، ارزش مجموعه کاری و هویت ما را نمایندگی می کند، تصریح کرد: هر چه سطح صادرات فرش افزایش پیدا کند، هنر مردان و زنان قشقایی و نیز سایر هنرمندانمان را بیشتر به دنیا معرفی می کنیم.
در این مراسم از گواهی ثبت جهانی فرش دستباف قشقایی و گبه فارس با حضور استاندار فارس و دکتر کارگر رئیس مرکز ملی فرش ایران رونمایی شد.
 

استاندار فارس: با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه‌ شوراها در پیشبرد امور شهرها و روستاها، این نهاد را بخش مهمی از حکمروایی نظام دانست و خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تا کنون نظامی اسلامی و مبتنی بر مردم سالاری بوده و تمام ارکان آن مستقیم یا غیر مستقیم با رای و انتخاب مردم برگزیده شده اند.
شوراها بخش مهمی از حکمروایی نظام جمهوری اسلامی هستند/ در قضاوت‌ها آگاهی و انصاف را مد نظر قرار دهیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی استان فارس با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه‌ شوراها در پیشبرد امور شهرها و روستاها، این نهاد را بخش مهمی از حکمروایی نظام دانست و خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تا کنون نظامی اسلامی و مبتنی بر مردم سالاری بوده و تمام ارکان آن مستقیم یا غیر مستقیم با رای و انتخاب مردم برگزیده شده اند.

وی حکمروایی را موضوعی متفاوت از حکومت دانست و افزود: حکمروایی به معنای مدیریت قدرت، نحوه تصمیم گیری های جمعی و شیوه اعمال تصمیمات است که زمینه اقتدار حکومت را فراهم می کند.

 

مهندس تبادار افزود: با نگاهی منصفانه شورا به عنوان نهادی که دو دهه از فعالیت آن سپری شده  عملکردی مثبت داشته است.

وی با بیان اینکه شوراها باید با ارزیابی و آسیب شناسی عملکرد خود، از گذشته عبرت گرفته و آینده را بدون آزمون و خطا طی کنند، اظهار داشت: اتحاد و همدلی درونی و تعامل سازنده با دیگر دستگاه ها زمینه تقویت نهاد شورا را مهیا می کند.

استاندار فارس از همه افرادی که در مدیریت شهری مسئولیتی بر عهده دارند، خواست در انجام مسئولیت های خود توسعه پایدار را با جدیت در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار به معنی توسعه و پیشرفت نسل حاضر با حفظ منابع برای توسعه نسل آینده است، خاطر نشان کرد: اهداف توسعه پایدار همه جانبه است و تعادل اکولوژیکی، عدالت اجتماعی و بقای اقتصادی را در کنار هم و تفکیک ناپذیر می داند، به این معنا که توسعه بدون پایداری و پایداری بدون توسعه تعریف نمی شود.

مهندس تبادار همچنین اعتماد عمومی را سرمایه نظام دانست و تاکید کرد: صداقت در رفتار، اطلاع رسانی، شفافیت در عملکرد ، قانون گرایی و جلوگیری از هرگونه فساد و همچنین در کنار ایجاد ارتباط با مردم زمینه تقویت این اعتماد را فراهم خواهد کرد.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه حفظ وحدت و همدلی در شرایط کنونی مهمترین وظیفه هر یک از مسئولان و دست اندرکارانی است که تریبون هایی در اختیار دارند، تاکید کرد: برای قضاوت درباره هر موضوعی ابتدا باید آگاهی لازم از آن موضوع را کسب و در بیان آن نیز جانب انصاف را رعایت کرد.

وی با بیان اینکه در شرایط امروز همه نگاه ها به سمت جمهوری اسلامی است وحدت و یکپارچگی ایران اسلامی را غنیمتی ارزشمند دانست که حاصل جانفشانی های شهدا و ایثارگران، رهبری های عالمانه حضرت امام و درادامه آن مقام معظم رهبری و همچنین پشتوانه عظیم مردمی است، بنابراین صیانت و حفاظت از این همدلی، وحدت و یکپارچکی باید در اولویت عملکرد هر یک از افرادی باشد که تریبونی آگاه بخشی به مردم در اختیار دارند.

 

استاندار فارس گفت: کارگران جایگاه برجسته و والایی در دین اسلام و فرهنگ ایران دارند و همواره مورد تحسین بوده اند.
کارگران جایگاه برجسته ای در دین و فرهنگ دارند/ شش هزار اشتغال جدید در حوزه صنعتی در فارس ایجاد می شود
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم روز کارگر که با حضور وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: کارگر در دین اسلام جایگاه برجسته ای یافته است تا جائی که پیامبر اکرم(ص) بر دستان با عظمت کارگر بوسه می زد و همواره تاکید داشت تا زمانی که عرق کارگر خشک نشده است، مزد او را پرداخت کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که شاعران و بزرگان فرهنگ و ادبیات ایران، کار و کارگری را همواره مورد تحسین قرار داده اند، ادامه داد: بزرگان و شعرای ما درباره اهمیت کار، سروده های فراوان و زیبایی دارند؛ چنان که شیخ اجل سعدی سروده است:
نابرده رنج گنج میسر نمی شود 
مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد
وی افزود: در قرون و اعصار طولانی، هرجا آثار مهم و گرانقدری بجا مانده است حاصل تلاش و کوشش کارگران بوده و از هنر آنان به ودیعه گذاشته شده است.
وی ادامه داد: دین اسلام استثمار و بهره گیری از کارگران را نمی پذیرد بلکه برای رونق اقتصادی و ایجاد زمینه کسب معاش، کارگر و کارگری را به عنوان رزمندگی عرصه های جهاد تلقی کرده است.
مهندس تبادار با اشاره به این که در فرهنگ اسلامی، بیکاری و تن پروری مورد سرزنش قرار گرفته است، افزود: بنابراین در اسلام کار نه صرفا به منظور رفع نیازها، بلکه برای استقلال کشور و رفاه جامعه وظیفه افراد است؛ وظیفه ای که عبادت شمرده می شود.
استاندار فارس با اشاره به این که هرجا عمران و آبادی، زمینه رشد و توسعه را فراهم کرده است، اساس آن بر تلاش کارگرانی بوده است که با تلاش خستگی ناپذیر این عظمت را ایجاد کرده اند، گفت: اگر بخواهیم چرخه اقتصاد و تولید رونق پیدا کند باید از ابعاد مختلف به اقشار کارگری توجه کنیم و این ضرورت امروز، دیروز و فردای کشور است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که کارگران مجرب که کیفیت کار را مورد توجه جدی قرار می دهند می توانند اقتصاد کشور را به پیش ببرند، اظهار داشت: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی باید به کارگران کیفی کار و کارفرمایان مدیر و مدبر، توجه ویژه ای داشته باشیم.
مهندس تبادار تصریح کرد: اگرچه مبارزه باقاچاق و سایر اقدامات مدیران ضروری است؛ اما دست با کفایت کارگران است که می تواند برای تولید ملی اعتماد بیافریند و اعتلای کیفیت تولید که در اثر تلاش کارگران صورت می گیرد، اقتصاد کشور را رونق خواهد بخشید.
استاندار فارس با اشاره به این که کارگران نقش مهم و موثری در شکوفایی اقتصاد ملی و رونق واحدهای صنعتی دارند، افزود: کارگران می توانند در سایه تلاش و همت خود، کشور را به توسعه در خور ایران اسلامی برسانند.
وی با بیان این که تمام همت خود را برای توسعه مجموعه های تولیدی و صنعتی استان فارس به کار گرفته ایم، افزود: در کمیته رفع موانع تولید استان در سالجاری با حمایت از تعداد زیادی از واحدهای تولیدی، مانع از رکود در فعالیت آنان شده و زمینه را برای تداوم اشتغال 10 هزار نفر فراهم کردیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس اظهار داشت: با حمایت دولت تدبیر و امید در سالجاری به ارزش حدود 11 هزار میلیارد تومان، واحدهای صنعتی و تولیدی به بهره برداری خواهد رسید که موجب ایجاد اشغال جدید برای شش هزار نفر در استان خواهد شد.
استاندار فارس با تاکید بر این که قول می دهیم نهایت تلاش خود را در کنار زحمات و کوشش های شما و کارفرمایان برای حمایت از کارگران و کالای ایرانی به کار گیریم، افزود: برای تولید ملی قابل قبول، هم به کارگر خوب نیاز داریم و هم کارفرمای شایسته ای که توجه ویژه ای به حقوق کارگران داشته باشد.
مهندس تبادار گفت: استان فارس نیازمند بیمارستان تامین اجتماعی جدید است و همه زمینه ها باید فراهم شود که بعد از کلنگ زنی این پروژه به وسیله وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با جدیت ساخت و بهره برداری از آن انجام شود.
 وی در پایان از رشادتها و دلیریهای کارگران در دوران انقلاب ،جنگ تحمیلی و سازندگی  یاد کرد و گفت ‍: کارگران در دوران جنگ و دفاع مقدس با حضور در جبهه های جنگ و تقدیم شهدا ،در دوران سازندگی ودر شرایط  تحریم و امروز در عرصه کار و تلاش با همه سختی ها و مشکلات نقش موثر و تعین کننده ای در این نظام مقدس داشته اند .

استاندار فارس گفت: تجربه نشان داده است رونق هر دیاری در آرامش و وحدت و همدلی مردم این دیار شکل می گیرد.
رونق هر دیاری در آرامش و وحدت و همدلی محقق می شود/ خواسته های مردم کازرون مورد توجه قرار گرفته است/ بیش از هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهرستان کازرون در دست اجرا است/ ارتقا فرمانداری کازرون به فرمانداری ویژه در حال پیگیری است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس مهندس اسماعیل تبادار در دیدار با مردم کازرون با تقدیر از مردم فهیم کازرون که با حفظ آرامش در اجتماعاتی که بر پا کرده اند خواسته های خود را به گوش مسئولان استان رساندند، تاکید کرد: به عنوان نماینده شما و نماینده عالی دولت در استان فارس صدای خواسته ها و اعتراضات مردم شهرستان کازرون را شنیدم و به رغم اینکه پیش از اعتراضات نیز روند جدا شدن شهرستانی جدید از کازرون را با دقت پیگیری می کردم، انتقادات و خواسته های مردم شریف کازرون را با مسئولان دولت، دفتر جناب آقای دکتر جهانگیری، وزیر کشور و دیگر مسئولان در میان گذاشته و خواهان بازگرداندن طرح و انجام اصلاحات لازم در آن شدم.

وی ضمن ابراز خرسندی از آشنایی دیرین خود با دیار کازرون و مردم فهیم و با متانت این سرزمین، تاکید کرد: تجربه نشان داده است رونق هر دیاری در آرامش و وحدت و همدلی مردم این دیار شکل می گیرد.

مهندس تبادار با بیان اینکه به عنوان استاندار فارس رونق، توسعه و عمران و آبادی همه نقاط فارس را مد نظر قرار داده است، بر لزوم راه اندازی و توسعه منطقه ویژه کازرون تاکید کرد: به لحاظ ظرفیت های متعدد این شهرستان و همچنین نزدیکی آن به دریا این منطقه ویژه می تواند فرصتی مغتنم برای استان فارس باشد.

وی همچنین از پیگیری مصرانه برای ارتقا فرمانداری شهرستان کازرون به فرمانداری ویژه خبر داد و افزود: این موضوع مهم بر اساس درخواست های مردم شهرستان کازرون تا مراحل نهایی با دقت دنبال خواهد شد.

مهندس تبادار  در ادامه با اشاره به سابقه مردم دیار کهن کازرون در دینداری و مبارزات انقلابی، خاطرنشان کرد: مردم کازرون در پیشتازان برآفراشتن پرچم مبارزه با رژیم ستم شاهی بوده اند و هراسی که رژیم از غیرت زنان و مردان کازرون داشت سبب شد نخستین حکومت نظامی استان در این دیار برقرار شود.

استاندار فارس با ابراز خرسندی از حضور در میان مردم فهیم، با درایت و متانت و صمیمی شهرستان کازرون، این شهرستان را دروازه غربی استان فارس دانست و تاکید کرد: در گذشته ای که چندان دور نیست مسیر کازرون مسیر ترانزیتی جنوب به استان فارس و مرکز کشور بوده و احیا این مسیر یکی از مهمترین اقداماتی است که در راستای توجه به شهرستان کازرون باید به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به توجه ویژه مدیریت ارشد استان فارس به احیا مسیرها و راه ها در شهرستان کازرون از پیشرفت تونل محرم در چند ماه گذشته خبر داد و تاکید کرد این تونل باید به زودی ساخته شده و گذرگاه جنوب به شهرستان کازرون را تکمیل کند.

وی همچنین از وجود پروژه هایی به ارزش بیش از هزار میلیارد تومان  در شهرستان کازرون خبر داد و افزود: کارگروهی برای بررسی روند توسعه این پروژه ها تشکیل شده و وضعیت پیشرفت هر یک از آنها تا زمان تکمیل به دقت بررسی خواهد شد.
استاندار فارس همچنین طی سفر یکروزه خود به شهرستان کازرون از بیمارستان در حال ساخت 206تختخوابی پردیس ـ ورزشگاه فرهنگیان ـ کتابخانه مرکزی ـ طرح تصفیه خانه فاضلاب ـ بیمارستان 96 تختخوابی امام علی ـ مجموعه گردشگری بوم گردی این شهرستان بازدید کرد.
وی همچنین ضمن بازدید از بیمارستان در حال ساخت شهر قائمیه در جمع مردم این شهر حضور یافت بر توسعه زیر ساخت ها و رونق اقتصادی قائمیه تاکید کرد.

 

استاندار فارس از پروژه در حال اجرای «پترو گاز دالین شیراز» بازدید کرد و در جریان روند اجرای پروژه قرار گرفت. در این بازدید همچنین مشکلات موجود در پروژه بررسی و مقرر شد دستگاه های اجرایی ذیربط در اسرع وقت به رفع این مشکلات بپردازند.
بازدید از پروژه پترو گاز دالین شیراز
 به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار، در بازدید از پروژه «پترو گاز دالین شیراز» با اشاره به اینکه پروژه یاد شده با سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی، از جمله پروژه های مهم و اثرگذار استان در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی محسوب می شود، ابراز امیدواری کرد با به بهره برداری رسیدن آن در هفته دولت 150 شغل به صورت مستقیم در این مجموعه ایجاد شود.
مهندس تبادار با ابراز خرسندی از عزم سرمایه گذار برای پیشبرد امور در این پرروژه، به بعضی مشکلات آن در زمینه تامین آب، برق و تغییر کاربری زمین اشاره و بر لزوم رفع این مشکلات در اسرع وقت تاکید کرد.
وی افزود: با توجه به اینکه بنیان فعالیت این شرکت دانش محوری است بدون تردید افرادی که در این مجموعه مشغول به کار می شوند از جوانان فارغ التحصیل دانشگاه ها خواهند بود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس،  محل احداث پروژه شرکت پترو گاز دالین شیراز ، شهرستان سپیدان است. این شرکت پس از بهره برداری به تولید انواع تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می پردازد و اشتغال پیش بینی شده مستقیم و غیر مستقیم برای آن 300 نفر است.
 
 
 

استاندار فارس بر لزوم توجه به صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: محصولات فراوری شده علاوه بر داشتن زمینه صادرات از ارزش افزوده بالایی نیز برخوردار می باشند و باید تلاش شود تا با جلوگیری از خام فروشی زمینه توسعه صنایع تبدیلی و بسته بندی محصولات در استان مهیا شود.
توسعه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در دستور کار قرار گیرد
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای کشاورزی استان فارس با اشاره به خشکسالی های اخیر و بحران کم آبی در استان اظهار داشت: اولویت امروز استان فارس مدیریت صحیح منابع آب بوده و هر برنامه ریزی و فعالیتی که در دستور کار قرار می گیرد خصوصا در حوزه کشاورزی  باید آب محور باشد.
استاندار فارس با بیان اینکه تغییر الگوی کشت و توسعه کشت های گلخانه ای اقدام موثری در بهره وری از منابع آب استان بوده است افزود: علیرغم نتایج مثبتی که در پرتو این اقدامات هم از لحاظ افزایش راندمان محصولات و هم از لحاظ کاهش مصرف آب بدست آمده، باید مسائل و مشکلات این حوزه نیز رصد و آسیب شناسی شود و با برنامه ریزی صحیح و به موقع نسبت به رفع آنها اقدام شود.
وی خواستار ارزیابی سالانه برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای مدیریت منابع آب استان شد و ابراز داشت: برنامه های اجرایی که در راستای مدیریت منابع آب صورت گرفته باید سالانه مورد ارزیابی قرار گیرند تا مشخص شود که تمهیدات و تدابیری که اندیشیده ایم چه میزان در مصرف آب بویژه در حوزه کشاورزی صرفه جویی و بهره وری داشته است.
مهندس تبادار محصولات باغی استان را علیرغم هزینه های بالای کاشت، داشت و برداشت دارای ارزش صادراتی برشمرد و افزود: باید زمینه صادرات محصولات باغی استان که در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز از جایگاه بالایی برخوردار می باشند را به خوبی فراهم نمائیم و صادرکنندگان نیز ارائه محصولات با کیفیت را اولویت کاری خود قرار دهند.
استاندار فارس با تاکید بر عدم کشت برنج در استان با توجه به بحران کم آبی اظهار داشت: عدم کاشت برنج به منظور مدیریت منابع آب موجود صورت خواهد گرفت و کشت های جایگزین و کم آب بر می تواند همچنان رونق اقتصادی و معاش کشاورزان را فراهم نماید.
مهندس تبادار تدوین سند راهبردی مشترک بین سازمان جهاد کشاورزی، سازمان آب منطقه ای و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را  به منظور برون رفت از
بحران کم آبی  ضروری دانست و بر تدوین و اجرایی شدن آن تاکید داشت.

پیکر مطهر عالم ربانی و مجتهد عالی قدر، آیت الله ایمانی؛ نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در دستان مسئولان کشوری، استانی، مدیران دستگاههای اجرایی و مردم متدین و همیشه در صحنه فارس، تشییع شد.
تشییع پرشکوه پیکر مطهر امام جمعه شیراز
به گزارش اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل استانداری فارس، پیکر مطهر آیت الله اسدالله ایمانی؛ نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز  با حضور  محمد جواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نماینده محترم رئیس جمهوری و مسئولان کشوری، استانی و مدیران دستگاههای اجرایی و مردم پرشور شیراز و سایر نقاط استان فارس از محل دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان فارس به طرف آستان مقدس حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) تشییع شد.
این مراسم با قرائت متن پیام تسلیت مقام معظم رهبری مدظله العالی در بارگاه شاهچراغ (ع) و وداع با ایشان پایان یافت.
 به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، پیکر مرحوم آیت الله ایمانی، برای خاکسپاری در حرم مطهر حضرت معصومه(س) که در مورخ 20/2/ 1397 برگزار خواهد شد، به قم منتقل می شود.
آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، دوشنبه شب هفدهم اردیبهشت به دلیل بیماری کلیوی در بیمارستان نمازی شیراز دار فانی را وداع گفت.
 
 

استاندار فارس گفت: تفکر امروزه در توسعه شهری این است که شهرها تا حد امکان با محیط زیست طبیعی سازگار باشند و به سوی پایداری گام بردارند و به توسعه شهری پایدار توجه نمایند.
شوراها، نماد بارزی از مردم سالاری دینی در جامعه ما هستند/ لزوم توسعه پایدار شهری و زیست محیطی برای کلان شهرها
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دومین نشست هیئت رئیسه  شواراهای کلان شهرهای کشور، ضمن عرض تسلیت ارتحال عالم ربانی و فقیه گرانقدر، آیت الله اسدالله ایمانی؛ امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس، گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعضای شورهای اسلامی به عنوان ابزاری برای تحقق حاکمیت مردم و تجلی اراده عمومی و از ارکان تصمیم گیری در اداره امور کشور محسوب می شوند.
استاندار فارس شواراها را یکی از ارکان اصلی سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی دانست و اضافه کرد: باید تمام توان و تلاش خود را برای مقابله با آسیب های اجتماعی، رانت خواری و فساد انجام دهند چرا که خدمتگزاری صادقانه سبب افزایش اعتماد عمومی و حفظ سرمایه های اجتماعی می شود
نماینده عالی دولت در استان فارس، شورای عالی استان ها را تنها مرجعی دانست که می تواند بعد از دولت به دولت و مجلس لایحه بدهد و افزود: باید از ظرفیت مهم این شورا به عنوان یک شورای فرادستی برای تسهیل امور و خدمت ببشتر به مردم بهره گرفت و با تعامل دولت و مجلس و نو آوری شوراها، چالشهای موجود را رفع و فرصتها را تقویت کرد.
استاندار فارس مهمترین خواست مردم در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرها را تغییر در زندگی شهروندان عنوان کرد و گفت: شاه کلید این تغییر، هماهنگی شوراها و شهرداران است که این جلسات هم اندیشی بستر تغییر مثبت را فراهم می کند.
وی ادامه داد: شورا و شهردار باید در مقابل مردم پاسخگو باشند و هر اندازه میزان پاسخگویی شهردار و شورا افزایش یابد، اعتماد عمومی نیز افزایش می یابد، طبیعی است که نسبت مشارکت مردم در اداره امور به میزان اعتماد آنها به شوراها و عملکردشان بستگی دارد.
مهندس تبادار، رونق ساخت وساز، حمل ونقل عمومی و به ویژه مترو و آلودگی هوا، معضل کم آبی، ایمنی و مدیریت بحران و استحکام بنای سازه ها را مهمترین موضوعات مشترک کلان شهرها دانست و تصریح کرد: حل این مشکلات از طریق دستیابی به یک الگوی مشترک متناسب با شرایط هر شهر از سوی شوراهاست.
مهندس تبادار گفت: شهرداری ها نهادهای عمومی غیر دولتی هستند که همه منابع خود را از مردم دریافت می کنند و دولت در موضوعاتی همچون مترو به شهرداری ها کمک می کند و با وجود افزایش 71 درصدی جمعیت شهرنشینی باید تدابیر و تمهیدات ویژه ای برای درآمدهای شهرداری ها پیش بینی کرد.
استاندار فارس افزود: بخشی از مشکلات شهرداری ها با سرمایه گذاری و تقویت بخش خصوصی و همچنبن دعوت از سرمایه گذاران خارجی حل خواهد شد.
مهندس تبادار اظهار داشت: شهر شیراز به عنوان یکی از کلان شهرهای مهم کشور موازنه زیستی شهری را در دستور کار خود قرار دهد تا الگو و نمونه برجسته ای برای سایر شهرهای استان باشد.
استاندار فارس ابراز امیدواری کرد: حضور هیئت رئیسه شوراهای کلان شهرها می تواند دستمایه و بستر مطلوبی برای تصمیم سازی کلان شهر های کشور بخصوص شیراز فراهم نماید.

استاندار فارس در بازدید از دو پروژه موزه مشاهیر و مرکز سعدی شناسی در جریان روند پیشرفت پروژه ها قرار گرفت و خواهان تسریع در روند تکمیل این پروژه ها شد.
ضرورت تسریع در روند تکمیل باغ موزه مشاهیر و مرکز سعدی شناسی
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در بازدید از دو پروژه فرهنگی و گردشگری، موزه مشاهیر و مرکز سعدی شناسی با تاکید بر اهمیت و اثرگذاری این دو پروژه در حوزه فرهنگی، خواهان تکمیل و بهره برداری آن ها در کمترین زمان ممکن شد.
مهندس تبادار در ادامه، حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی در پروژه‌هایی از این دست و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه فضاهای فرهنگی و عمومی در استان را مثبت ارزیانی نمود.
وی همچنین خواستار همکاری فوری و جدی دستگاه ها از جمله شهرداری و آب و فاضلاب با مجریان این دو پروژه مهم  فرهنگی شد.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دو پروژه یاد شده با سرمایه گذاری بخش خصوصی با مبلغی نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان در حال اجرا است
 
 
 

استاندار فارس با اشاره به اینکه در قانون بودجه ۹۷ ظرفیت های متعددی وجود دارد از دستگاه های اجرایی که این ظرفیت ها برای آنها در نظر گرفته شده است خواست با تشکیل کارگروه راهکارهای مناسب برای بهره گیری هرچه بیشتر و بهتر از این مجال ها را تدوین کنند.
دستگاه های اجرایی از ظرفیت های قانون بودجه ۹۷ استفاده کنند/ طرح جامع برای حل مشکلات باغات قصردشت تدوین شود


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، با اشاره به اینکه در قانون بودجه 97 ظرفیت های متعددی وجود دارد از دستگاه های اجرایی که این ظرفیت ها برای آنها در نظر گرفته شده است خواست با تشکیل کارگروه راهکارهای مناسب برای بهره گیری هرچه بیشتر و بهتر از این مجال ها را تدوین کنند.

مهندس تبادار تاکید کرد: بهره گیری از فرصت ها و ظرفیت های تعریف شده در بودجه 97 این امکان را فراهم خواهد کرد که سهم استان از اعتبارات به چندین برابر آنچه در نظر گرفته شده افزایش یابد.

وی همچنین با اشاره به اینکه زمان اندکی برای جذب اعتبارات باقی مانده از سال 96 باقی مانده است از دستگاه های اجرایی خواست به سرعت این اعتبارات را جذب کنند.

استاندار فارس اسناد خزانه اسلامی را یکی از ظرفیت های بسیارمناسب برای بهره گیری از اعتبارات دانست و با اشاره به اینکه477 میلیارد تومان از سهم استان فارس همچنان جذب نشده است خواهان تعیین سهم هر یک از دستگاه ها و جذب سریع تر این اعتبارات شد.

مهندس تبادار با اشاره به شرایط کم آبی موجود در استان ، توجه به پروژه های آبرسانی و همچنین مدیریت کارآمد در حوزه آب را دارای اهمیت ویژه توصیف کرد.

وی همچنین با بیان اینکه در سال 96 به رغم تنگناهای اعتباری اقدامات ارزشمندی در استان انجام شده است، افزود: پروژه آزاد راه شیراز اصفهان یکی از این اقدامات است که به عنوان پروژه مهم اقتصاد مقاومتی و اثر گذار در استان باید همه تلاش ها برای بهره برداری از ان در سال جاری به کار گرفته شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید مجدد در خصوص تسریع در روند پاسخگویی به بخش خصوصی، از طولانی بودن این مسیر در استان ابراز نگرانی کرد و خواهان تجدید نظر همه دستگاه ها به منظور سرعت بخشیدن به این پاسخگویی شد.وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع باغات قصردشت پرداخت و خاطر نشان کرد:در گذشته باغات قصر دشت در شیراز بنیان اقتصادی داشته و به نظر می رسد این نگاه باید دوباره احیا شود اما معنای اقتصادی بودن باغات باید به درستی تشریح شود

 

استاندار فارس با تاکید بر اینکه مشکلات باغات قصردشت تنها با چند مصوبه حل نخواهد شد، گفت: حل این مشکلات به ارائه طرحی جدید، جامع و همه جانبه در باره باغات نیاز دارد که باید با همفکری و همراهی همه مسئولان و دست اندرکاران تدوین شود.


مجلس ترحیم حضرت آیت الله حاج شیخ اسدالله ایمانی ( قدس الله نفس الزکیه )

استاندار فارس ، مراکز علمی و تحقیقاتی موجود در استان را سرمایه های بزرگ استان و کشور برشمرد و از دستگاه های اجرایی خواست از این سرمایه، نهایت استفاده را نموده و ارتباط جدی تر و موثرتری در راستای رونق اقتصاد استان با دانشگاه ها، بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری و سایر مراکز علمی و تحقیقاتی داشته باشند.
دستگاه های اجرایی استان از ظرفیت مراکز علمی و تحقیقاتی و دانشگاهی در رونق استان بهره بگیرند
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای اداری استان که در محل پارک علم و فناوری فارس برگزار شد، مراکز علمی و تحقیقاتی استان را از سرمایه های بزرگ استان و کشور برشمرد و از دستگاه های اجرایی خواست با توجه به این سرمایه نهایت استفاده را نموده و  ارتباط جدی تر و موثر تری در راستای رونق اقتصاد  استان با دانشگاه ها، بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری و سایر مراکز علمی و تحقیقاتی داشته باشند.


مهندس تبادار با بیان اینکه توجه به نقش و تاثیر مراکز علمی و تحقیقاتی در توسعه تنها در کلام محقق نمی شود، ابراز امیدواری کرد: دستگاه های اجرایی و مراکز علمی و تحقیقاتی به ویژه دانشگاه ها با هم افزایی و همراهی زمینه های این توسعه را در عمل  مهیا کنند.

 
وی  با تاکید بر اینکه وظیفه دانشگاه ها مسئله یابی ، تجزیه و تحلیل ، بررسی همه جوانب و رسیدن به راهکار مناسب است، افزود: دانشگاهی همچون دانشگاه شیراز با سابقه و جایگاه ملی و حتی بین المللی باید بکوشد علاوه بر حفظ جایگاه خود زمینه ساز کارآفرینی و تولید ثروت مبتنی بر علم در جامعه باشند.

 
معاهدات بین المللی از سوی کسانی زیر پا گذاشته شد که مدعی حقوق بشر میباشند. 

 نماینده عالی دولت در استان فارس، با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: برجام حاصل کارکرد موثر دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران بود و در عرصه سیاسی موفقیت بزرگی برای ایران بود و آنان تلاش کردند تا به زعم خود با خروج امریکا از این معاهده  ایران را تحت فشار قرار دهند.

  وی رویکرد ایران در قبال برجام را نشانگر  وفای به عهد، عمل به آموزه های دینی و پایبندی نظام جمهوری اسلامی به معاهدات بین المللی  دانست و خاطر نشان کرد: انزوا از آن کسانی شد که  معاهدات بین المللی را نادیده گرفته و آن را زیر پا میگذارند این در شرایطی است که دم از   حقوق بشر و آزادی  می‌زنند اما در رفتار و عملکردشان به آن  پایبند نیستند. 

 وی با تاکید بر نظر مقام معظم رهبری در خصوص برجام، خاطر نشان کرد: تا زمانی که خواسته‌های بر حق نظام جمهوری اسلامی در برجام تضمین نشود جمهوری اسلامی نیز آمادگی اتخاذ تصمیمات مناسب را در راستای حفظ منافع ملی خواهد داشت.

  مهندس تبادار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تا کنون ناملایمات و بحران های بیشماری را با سرافرازی پشت سر گذاشته، است، افزود: عبور از این بحران ها در سایه عنایت های الهی، رهبری های عالمانه و حکیمانه معمار کبیر انقلاب و در ادامه مقام معظم رهبری و دولتمردان نظام و به ویژه با پشتوانه مردم محقق شده است و با انسجام و قدرت ملی قادر خواهیم بود این وضعیت را نیز پشت سر بگذاریم.


 وی در ادامه با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی همواره تعامل با دنیا را در دستور کار قرار داده است، خاطرنشان کرد: بی شک هر فرصتی که با در نظر گرفتن  حکمت و مصلحت و عزت و استقلال منافع جمهوری اسلامی را مرتفع کند از سوی مسئولان کشور مد نظر و مورد استقبال قرار خواهد گرفت. مطابقت عمل و گفتار مسئولان در جامعه اعتماد ایجاد خواهد کرد. 

 استاندار فارس با تاکید بر اینکه تقویت اعتماد عمومی در جامعه سرمایه ای ارزشمند برای نظام جمهوری اسلامی است، خاطر نشان کرد: ایجاد اعتماد در میان مردم تنها در سخن و کلام محقق نخواهد شد بلکه مطابقت رفتار و عمل و گفتار باهم و  تکریم مردم، ایجاد تسهیل در امور آنها و عملکرد مسئولان فراهم کننده این اعتماد خواهد بود.

مهندس تبادار با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و کارآفرینی و بهبود وضعیت اقتصادی امروز دغدغه مسئولان و خواسته مردم است، توجه به بخش خصوصی و تسهیل امور سرمایه گذاری را  از مولفه های مهم ایجاد رونق و توسعه در  جامعه برشمرد و با انتقاد از کند بودن روند رسیدگی به امور سرمایه گذاران از مدیران دستگاه های اجرایی خواست با تقویت بخش های بازرسی و نظارتی در دستگاه مربوطه این روند را اصلاح کنند.

وی با تاکید بر ارتقا سلامت نظام اداری، افزود: همه ادارات و دستگاه های اجرایی استان موظف به راه اندازی میز خدمت  میباشند و اظهار داشتند: این میز خدمت باید به معنای واقعی و در راستای خدمت رسانی به مراجعان در دستگاه ها باشد لذا باید با اخلاق ترین، زبده ترین، آگاه ترین نیروهای کارشناس هر دستگاه را برای حضور در این جایگاه برگزینند.

  مهندس تبادار گفت: امروز با توجه به تنگناهای موجود راه حلی جز تکیه بر توانایی های داخلی  به عنوان هدف بزرگ و ثابت برای توسعه کشور و حل مشکلات پیش رو وجود ندارد که این مهم نیز با وحدت همدلی و انسجام جامعه و کارهای جهادی مدیران تحقق می پذیرد.

استاندار فارس گفت: مدارس غیر دولتی به عنوان بازوان کمکی در کنار مدارس دولتی، نقش اساسی در پیشبرد اهداف کلان تعلیم و تربیت دارند.
نقش مدارس غیردولتی در پیشبرد اهداف تعلیم وتربیت غیر قابل انکار است
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس تبادار در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور مجتبی زینی وند؛ معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکتهای مردمی برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند هزینه‌های گسترده آموزش و پرورش را تامین نمایند یکی از هدف‌ها و برنامه‌های سیاستگزاران بخش آموزشی کشور، توسعه مشارکت‌های مردمی در تاسیس، اداره و تامین هزینه‌های آموزشی و پرورشی است.
استاندار فارس اضافه کرد: مدارس چه دولتی، چه غیر دولتی و یا هر نوع دیگر، مکان مقدسی است که نقطه آغاز علم آموزی هر فردی در جامعه محسوب می شود که تنها هدف آن ارتقای سطح سواد دانش آموزان و همچنین تربیت و پرورش آنان در محیطی پاک و سالم است.
مهندس تبادار پرداختن به مسائل مدارس غیر دولتی را یکی از ارکان عمومی نظام آموزش و پرورش خواند و ابراز داشت: باید به نکاتی که لازمه پرداختن به مدارس دولتی و به خصوص غیر دولتی است نگاه عمیق تر شود و از مراکز علمی و پژوهشی که در این زمینه مرتبط و نقش آفرین هستند، استفاده شود.
نماینده عالی دولت در استان ضرورت پرداختن به مدارس غیر دولتی با توجه به ساز و کار و برنامه ای که برای کیفیت بخشی و مطلوبیت آموزشی و فرهنگی در آنها وجود دارد، از درجه اهمیت زیادی برخوردار است.
استاندار فارس تاکید کرد: مدارس غیر دولتی باید آسیب شناسی شود آیا منطبق با روال و سیاستهای مدارس دولتی در امر آموزش و پرورش عمل کرده آیا در این رابطه بر مدارس دولتی رجحان داشته و یا کاستی نسبت به مدارس دولتی در امر آموزش و پرورش وجود 

استاندار فارس بر نقش و جایگاه برجسته نماینده ولی فقیه و ائمه محترم جمعه در تنویر افکار عمومی و زمینه سازی برای ایجاد انسجام و وحدت در جامعه تاکید کرد و گفت:این همبستگی و همدلی زمینه های لازم برای فعالیت بیشتر مسئولان در راستای پاسخگویی به نیازها و خواسته‌های مردم را فراهم نموده و استان را در مسیر توسعه قرار خواهد داد.
نقش و جایگاه برجسته نماینده ولی فقیه و امام جمعه در ایجاد وحدت، انسجام و هم افزایی جامعه انکار ناپذیر است
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای اداری استان که به منظور معرفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز برگزار شد، بر نقش و جایگاه برجسته نماینده ولی فقیه و ائمه محترم جمعه در تنویر افکار عمومی و زمینه سازی برای ایجاد انسجام و وحدت در جامعه تاکید کرد و گفت:این همبستگی و همدلی زمینه های لازم برای فعالیت بیشتر مسئولان در راستای پاسخگویی به نیازها و خواسته‌های مردم را فراهم نموده و استان را در مسیر توسعه قرار خواهد داد.
مهندس تبادار با اشاره به تقید مردم استان فارس به نماز جمعه، از برگزاری این نماز وحدت آفرین در ۷۶ شهر شیعه نشین و ۴۲ شهر اهل تسنن در سطح استان خبر داد و خاطر نشان کرد: دولت همه امکانات و زمینه های لازم را برای قوت بخشیدن به برگزاری نماز جمعه در سراسر کشور و در استان فارس فراهم کرده است.
وی ضمن تاکید بر اینکه پذیرای نقطه نظرات و تذکرهای امام جمعه محترم در راستای گسترش هماهنگی و وحدت خواهد بود، ابراز امیدواری کرد: آنچه از تریبون نماز جمعه بیان می‌شود همسو با ترویج امیدواری و در راستای هم افزایی برای استحکام بیش از پیش نظام باشد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه امام جمعه پدر روحانی و معنوی استان است، افزود: انتظار می‌رود امام جمعه محترم با نگاهی عالمانه و ژرف همه سلایق و گروه هایی که دل در گرو نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند را مورد توجه قرار دهد.
وی استان فارس را مهد فرهنگ و تمدن غنی اسلامی ایرانی و زادگاه و پرورشگاه عالمان و بزرگان و ادبا دانست  و با اشاره به اینکه فارس خواستگاه تمدن ایرانی و دارای شهرتی جهانی است، خاطر نشان کرد: جایگاه ویژه علمی استان فارس از گذشته تا کنون جایگاهی ویژه و نقش آفرین داشته و وجود مراکز علمی معتبر در این استان زمینه رشد و پرورش بزرگان و اندیشمندان را فراهم کرده است.
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه وحدت، همدلی، هماهنگی و هم افزایی مردم و مسئولین زمینه به فعلیت در آمدن این توانمندی ها و ظرفیت ها را فراهم خواهد کرد، افزود : امروز نیز در پناه آرامشی که مدیون تلاش های دستگاه های قضایی، امنیتی، نظامی، انتظامی و اجرایی است، اقدامات ارزشمندی در راستای توسعه استان در دستور کار قرار گرفته است.
استاندار فارس همچنین ابراز امیدواری کرد با حضور حجت الاسلام والمسلمین دژکام زمینه های تقویت بیش از پیش شورای فرهنگ عمومی استان نیز مهیا شود.
‌نماینده عالی دولت در استان فارس، در بخش دیگری از سخنان خود به آنچه در روزهای گذشته در شهرستان کازرون رخ داد اشاره کرد و با تاکید بر اینکه اساس نظام اسلامی ایران و مشروعیت آن پس ازعنایات خداوند ورهبری های امام خمینی و در ادامه رهبر معظم انقلاب بر مردم استوار است، افزود: از مردم کازرون تشکر می کنم که در جریان تجمع های اخیر کوشیدند مشکلی برای منطقه و استان ایجاد نشود.
 
وی اظهار کرد: افرادی که هنجار شکنی می کنند از مردم کاملا جدا هستند. مهندس تبادار گفت: اجازه نمی دهیم امنیت مردم توسط افرادی که هیچ اهمیتی برای مردم و امنیت جامعه قائل نیستند به مخاطره بیفتد.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود سابقه بررسی طرح تقسیمات شهرستان کازرون در مجاری قانونی وزارت کشور را مربوط به 2 سال قبل عنوان کرد و گفت: هنگامی که مردم کازرون تجمعی برپا کردند، در اولین فرصت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس راهی منطقه شد تا خواسته های مردم را از نزدیک بشنود.
مهندس تبادار با اشاره به گفت و گوی خود با امام جمعه کازرون در زمان برپایی اولین تجمع های اعتراضی به طرح تقسیمات این شهرستان گفت: مطالبه مردم کازرون را از زبان امام جمعه نیز شنیدیم و زمینه و شرایط مورد نیاز برای پاسخگویی به خواسته مردم را فراهم کردیم.
وی ادامه داد: با این وجود، این تجمع ها باز هم ادامه یافت و تلاش شورای تامین استان روی این موضوع متمرکز بوده است که در جریان این تجمع ها، کمترین خسارت و آسیب وارد شود. استاندار فارس با اشاره به سفر 13 اردیبهشت ماه جاری خود به کازرون نیز گفت: در قالب سفر شهرستانی خدمت مردم کازرون رسیدم و در جمع مردم مطالب مورد نظر آنها را از زبان امام جمعه و فرماندار شنیدیم و خواسته های مردم را که بر روی پلاکاردها نوشته شده بود را هم دیدیم.
وی اظهار کرد: در این سفر، تاکید شد تا زمانی که طرح تقسیمات شهرستان کازرون اصلاح نشود و خواسته مردم این شهر در آن لحاظ نگردد، طرح جهت بررسی وانجام کارشناسی دقیق متوقف تا اصلاحات مورد نظر مردم  بر روی آن صورت گیرد.
مهندس تبادار در ادامه تجمع های روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (26 و 27 اردیبهشت ماه جاری) را غیرقانونی خواند و گفت: از امام جمعه و نخبگان کازرون معنای این تجمع را پرسیدم و همه گفتند که این تجمع  بر پایه آنچه در فضای مجازی شایع کردند معنایی ندارد.
استاندار فارس گفت: اگر بناست تغییری در تقسیمات کشوری اتفاق بیفتد، باید مراحل مختلف اصلاح طرح را طی نماید و طرح متوقف شده تا اصلاحات صورت پذیرد.
استاندار فارس در ادامه با تاکید بر اهتمام دولت برای توسعه شهرستان کازرون گفت: در سفر اخیر  در زمینه امور عمرانی و زیر ساختها  کارگروه هایی با هدف شتاب بخشی به توسعه کازرون ایجاد شده و مباحث با جدیت در این کارگروه ها در حال پیگیری است.
 
مهندس تبادار گفت: می کوشیم که زمینه و بستر لازم برای عمران و آبادانی کازرون در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی فراهم شود.
 

استاندار فارس گفت: هم اکنون پروژه هایی با اعتبار نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان در بخش های مختلف فرودگاهی استان از جمله ترمینال خارجی، تامین تجهیزات هوانوردی ، بهبود وضعیت ترمینال قدیم در فرودگاه شیراز و ... در حال اجرا است.
پروژه های عمرانی فرودگاه شیراز با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال اجرا است
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در بازدید از پروژه های عمرانی فرودگاه بین المللی شیراز، بر ضرورت توسعه زیر ساخت های حمل و نقل هوایی در استان فارس تاکید کرد و افزود: با توجه به اثربخشی زیر ساخت های حمل و نقل هوایی در ابعاد مختلف اقتصادی، گردشگری و به تبع آن رونق در استان، این موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
 مهندس تبادار یادآور شد: هم اکنون پروژه هایی با اعتبار نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان در بخش های مختلف فرودگاهی استان از جمله ترمینال خارجی، تامین تجهیزات هوانوردی، بهبود وضعیت ترمینال قدیم در فرودگاه شیراز ... در حال اجرا است.
 استاندار فارس با تاکید بر اینکه فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در آینده و با تکمیل این پروژه‌ها میتواند  به یک هاب فرودگاهی در جنوب کشور تبدیل شود، از توجه به توسعه فرودگاهی در سایر شهرستان های استان خبر داد و افزود: ترمینال های جدید شهرستان های لار و لامرد در ماه های آینده تکمیل شده و به بهره برداری خواهند رسید.
وی در ادامه خاطر نشان کرد:  توجه به روند تکمیل پروژه فرودگاهی جهرم و داراب نیز در دستور کار قرار دارد.
مهندس تبادار با اشاره به اولویت توسعه فرودگاه شیراز ابراز امیدواری کرد: بخش زیادی از این پروژه های عمرانی در فرودگاه بین المللی شیراز با اهتمام  مدیریت فرودگاه و تلاش بیشتر پیمانکار تا پایان سال جاری تکمیل شده و به بهره برداری برسد.

استاندار فارس گفت: زنجیره فرآوری گیاهان دارویی با توجه به خشکسالی و کمبود آب باید در این استان مورد توجه قرار گرفته و ترویج شود.
بازدید ازطرح های تولید گیاهان دارویی و کاغذ سازی مرودشت
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در سفر به شهرستان مرودشت از طرح تولید گیاهان دارویی ناسوت و کاغذ سازی زاگرس با تاکید بر اهمیت راه اندازی و بهره برداری از این طرح ها در ایجاد اشتغال و توسعه استان طرح ناسوت را زنجیره ای از فرآوری آزمایشگاهی مبتنی بر ضرورت کشت گیاهان با کمترین میزان مصرف آب به صورت دانش بنیان دانست و افزود: این طرح چند وجهی است و علاوه بر ارائه آموزش های حرفه ای، در بحث زنبورداری و فرآوری گیاهان دارویی نیز فعالیت می کند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که مدیران طرح ناسوت ابتدا از شناخت بازار شروع کرده و بازاریابی را در مرحله اول فعالیت خود انجام داده اند، افزود: در شرایطی که هنوز چرخه تولید در این مجوعه کامل نشده است بازارهای صادراتی تولیدات این مجموعه فراهم شده است و موفق شده اند محصولاتی مانند زعفران و عسل را به کشورهای دیگر صادر کنند.
وی با تاکید بر این که در طرح ناسوت فراوری گیاهان دارویی به صورت دانش بنیان صورت می گیرد، ادامه داد: در موضوع بهره گیری از آب شور کارشناسان تحقیق و توسعه این مجموعه موفق شده اند با دانش فنی بومی، آب مورد استفاده برای کشاورزی منطقه را تولید کرده و از پساب تولیدی نیز کود لازم برای کشاورزی را فراهم کنند.
استاندار فارس اظهار داشت: امیدوارم در فارس که در زمینه کشاورزی جایگاه برجسته ای دارد این گونه مجموعه ها که زنجیره تولید و فرآوری گیاهان دارویی را با رویکرد دانش بنیان صورت داده اند ایجاد شود و طرح ناسوت می تواند در این زمینه به عنوان یک الگو مورد توجه قرار گیرد.
مهندس تبادار با بیان این که هر کدام از مدیران این مجموعه دانش خاصی در حوزه خاک، کشاورزی، حوزه آب و بازاریابی دارند، تصریح کرد: طرح ناسوت در ابتدای راه است و باید با ارائه تسهیلات و کمک های مورد نیاز، به اوج شکوفایی برسد و به عنوان یک الگو در استان فارس و کشور مطرح شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که شهرستان مرودشت قطب کشاورزی بوده، هست و خواهد بود، تاکید کرد: بحران آب باید نگاه ما را در حوزه کشاورزی تغییر دهد و مدیریت متناسب با اقتضائات زمان را دستور کار خود قرار دهیم.
وی با تاکید بر اینکه جایگزینی محصولات و یا توسعه زمینه های گلخانه ای بایستی به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد، خاطر نشان کرد: مدیران باید در ارتباطات تنگاتنگ با مردم به آن ها توضیح دهند کشت های پرآب امکان پذیر نیست و کشت جایگزین متناسب با منطقه به کشاورزان معرفی شود؛ اگر کشت برخی محصولات را ممنوع می کنیم باید زمینه ای که معاش مردم را تامین کند، فراهم کنیم.
استاندار فارس در ادامه از مراحل تکمیل و آماده سازی کارخانه کاغذ سازی زاگرس بازدید کرد.
استاندار فارس همچنین با حضور مدیران اقتصادی و بانکی استان از طرح کارخانه کاغذ سازی زاگرس از بخش های مختلف این طرح بازدیدکرد و خواستار تسریع در تکمیل و راه اندازی این طرح شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس درگفتگو با مدیر این واحد صنعتی با بررسی مشکلات موجود برای ارائه تسهیلات و تامین خدمات زیربنایی طرح کارخانه کاغذسازی زاگرس، دستورات لازم به منظور رفع این موانع و بهره برداری هر چه سریع تر از این طرح را صادر کرد.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه احساس مسئولیت نسبت به همنوعان در جامعه از آموزه‌ها و تکالیف دین مبین اسلام است، خاطر نشان کرد: زندگی تنها به خود انسان قائم نیست بلکه چگونگی زیست او و تکلیفی که در مقابل دیگر افراد جامعه به ویژه نیازمندان دارد، از مبانی اصالت حقیقی زندگی محسوب می‌شود.
نوع‌دوستی و توجه به جامعه از مبانی اصلی زیست انسان است/ بهزیستی نمادی از صبر و شکیبایی و عاطفه است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس مهندس اسماعیل تبادار در ضیافت افطاری توانخواهان و خانواده تحت پوشش بهزیستی، ضمن تشکر از خانواده بزرگ بهزیستی این سازمان را تبلوری از اوج معنویت، مهربانی و عاطفه دانست و تاکید کرد: بهزیستی نمادی از صبر و شکیبایی است که معلولان و سایر اقشار آسیب پذیر جامعه را تحت پوشش قرار داده و به رغم ناملایمات سایبانی برای آنها مهیا می‌کند.

مهندس تبادار  از بانوان و مادرانی که در کسوت معلمان و مربیان دلسوز معلولان را یاری می‌کنند همچنین کسانی که با حمایت های خود نقش پدر را برای فرزندان بی سرپرست این جامعه ایفا می کنند تقدیر کرد.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه احساس مسئولیت نسبت به همنوعان در جامعه از آموزه‌ها و تکالیف دین مبین اسلام است، خاطر نشان کرد: زندگی تنها به خود انسان قائم نیست بلکه چگونگی زیست و تکلیف او در مقابل دیگر افراد جامعه به ویژه نیازمندان، از مبانی  اصالت حقیقی زندگی محسوب می‌شود

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود، خیران نیک اندیش را سرمایه های بزرگ و ارزشمند جامعه دانست و نوع دوستی را یکی دیگر از مبانی اصالت زندگی برشمرد.

وی گفت: افرادی که با آزادی عمل آنچه را خداوند در اختیارشان قرار داده در راه خدا و بندگان او به کار می‌گیرند و لبخند را بر لبان نیازمندان معلولان یا فرزندان بی سرپرست  می‌نشانند و یا به بهبود ناهنجاری های اجتماعی یاری می‌رسانند،اوج حلاوت و شیرینی را برای خود فراهم می‌کنند.

وی در پایان ضمن تشکر از خانواده بزرگ‌ بهزیستی که در ابعاد مختلف اجتماعی فعالیت کرده و زمینه های لازم رفاهی را برای نیازمندان ایجاد می نمایند تا سایبانی از مهر بر سر آنها بسازند، تاکید کرد: عزم مدیریت ارشد استان و همه مجموعه‌های مربوطه تقویت نهاد بهزیستی بوده و هموار کردن مسیر خدمات رسانی این سازمان به جد در دستور کار قرار دارد.

استاندار فارس گفت: امروز بنا داریم تمام همت و توان خود را برای پیشرفت استان در همه زمینه ها به ویژه حوزه پزشکی و بهداشت و درمان به کار بگیریم.
بنا داریم تمام همت خود را برای پیشرفت پزشکی فارس به کار بگیریم/ خیرین شایسته صفت آزاده هستند
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم بهره برداری از اولین دستگاه پت اسکن در جنوب کشور در بیمارستان کوثر شیراز، با بیان این که این استان در زمینه های مختلف به ویژه حوزه های علم و دانش زمینه ها و ظرفیت های بالایی دارد، اظهار داشت: شیراز با وجود مراکز عدیده ی علمی و دانشگاهی بخصوص دو دانشگاه برجسته شیراز و علوم پزشکی شیراز که در سطح کشور سرآمد هستند، جایگاه خاصی در زمینه های علمی و تخصصی دارد.
نماینده عالی دولت در استان فارس تصریح کرد: متخصصان پزشکی استان هر روز با دستاوردهای علمی خود در زمینه پیوند اعضا، کاشت حلزون، چشم پزشکی و حتی تولید داروهای خاص و ارزشمند، توانمندی های خود را به دنیا نشان می دهند که جای مباهات دارد.
وی با بیان این که خیرین استان فارس در کنار متخصصین پزشکی، زیرساخت های لازم برای فعالیت های درمانی را فراهم کرده اند، ادامه داد: به هر گوشه استان پهناور فارس که می رویم، مشاهده می کنیم که در کنار فعالیت های دولت، خیرین نیز کارهای بزرگی را صورت داده اند که نشان دهنده همت والا و اندیشه سازنده و متعالی آن ها است.
استاندار فارس با اشاره به بهره برداری از اولین دستگاه "پت اسکن 256 اسلایس" در جنوب کشور در بیمارستان قلب کوثر شیراز، اظهار داشت: امروز شاهد بهره برداری از یک رهاورد برجسته و بسیار ضروری در حوزه تشخیص بیماری ها هستیم که اولین نمونه در جنوب کشور و استان فارس محسوب می شود.
مهندس تبادار با اشاره به این که مدیران و مسئولین باید برای تکریم خیرین و ایجاد تسهیلات برای فعالیت های آنان پیش قدم باشند، تصریح کرد: خیرینی که در حوزه های مختلف برای رفع نیازهای هم نوعان خود  تلاش می کنند، قابل تحسین و ستایش هستند و باید زمینه و فرصت فعالیت بیشتر و گسترده تر برای آنان فراهم شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس ساخت بیمارستان قلب کوثر و فراهم شدن دستگاه پت اسکن را نتیجه همت بلند و تلاش قابل تقدیر خیرین دانست و افزود: انسان های سخاوتمندی که از مال و سرمایه خود برای آسایش دیگران بذل و بخشش می کنند، شایسته صفت آزاده هستند.
وی با تاکید بر این که برای بهره برداری از تعداد بیشتری دستگاه های پت اسکن در استان فارس، تلاش و پیگیری جدی صورت خواهد گرفت، گفت: باید سایر ملزومات و تجهیزات مرتبط با دستگاه پت اسکن، در زمان کوتاه‌تری تهیه و نصب شود تا خدمت رسانی به بیمارستان، سرعت و کیفیت بالاتری داشته باشد .

با حضور استاندار فارس در نخستین رویداد فناورانه استان، از دو طرح تولید بومی پهپاد نانو کامپوزیت و سامانه قفل مرکزی خودرو با فناوری رمز نگاری، رو نمایی شد.
برگزاری نخستین رویداد فناورانه استان فارس/ رونمایی از دو طرح دانش بنیان بومی/ بازدید از شرکت دانش بنیان مینوسا
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استاندار فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نخستین رویداد فناورانه استان فارس، اساس و مبنای اقتصاد در دنیای کنونی را توجه به محصولات دانش بنیان و تولیدات فناورانه دانست و خاطر نشان کرد:  امروز کسب ارزش افزوده و همچنین ایجاد اشتغال و کارآفرینی با بهره گرفتن از تولیدات دانش بنیان تحقق یافته و مبتنی بر نوآوری است.
مهندس تبادار با بیان اینکه استان فارس در کنار  ظرفیت‌های متعدد، از ظرفیت علمی برجسته‌ای نیز برخوردار است، وجود بیش از ۱۶۰ مرکزی علمی و دانشگاهی در استان را گواه بر این توانمندی دانست و افزود: این مراکز علمی، به ویژه دو دانشگاه شیراز و علوم پزشکی با جایگاه ویژه ای که در مراتب علمی کشور دارند، بستر مناسبی برای پرورش نوآوری‌ ‌های مبتنی بر دانش در زمینه‌های مختلف صنعتی،تولیدی،کشاورزی و سایرعلوم هستند‌.
 
وی با ابراز خرسندی از اینکه، دست اندرکاران اجرای طرح‌های یاد شده در کنار ارائه گزارش عملکرد، نگاهی امیدوارانه به آینده دارند و مقایسه طرح های اجرا شده با نمونه های خارجی را نیز مد نظر قرار داده اند، افزود: توجه به بازار فروش، پیش از تولید هر محصول اهمیت ویژه ای در تجاری سازی خواهد داشت.
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه تولید محصولات دانش بنیان و نوآورانه باید در مراکز صنعتی انجام شود، افزود : در حال حاضر اندیشه، فکر و پویایی برای طراحی این محصولات وجود دارد اما سرمایه کافی برای انبوه سازی و رسیدن به بازار در اختیار صاحبان این  نوآوری ها نیست که باید با همراهی و هم‌افزایی دستگاه های ذیربط زمینه ی توسعه و پیشرفت این طرح ها مهیا شود.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس در نخستین رویداد فناورانه استان از دو طرح بومی و دانش بنیان رو نمایی شد. تولید بومی پهپاد نانو کامپوزیت یکی از این دو طرح بود که از سوی پردیس شرکت‌های دانش بنیان فارس و شرکت نخبگان پارس صنعت اجرایی شده است. بومی سازی محصول برای اولین بار در کشور، جلوگیری از خروج ارز، کسب دانش فنی طراحی و ساخت در کشور و استان فارس در مقیاس صنعتی، کارآفرینی و ایجاد خط تولید در استان فارس و ارتقا امنیت کشور بر اساس فناوری بومی از جمله دستاوردهای این طرح است.  تولید محصول یاد شده بیش از ۶۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد خواهد کرد . این طرح که با ۶۲ میلیارد ریال سرمایه اولیه اجرایی شده است ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ دستگاه را دارد که صنایع نفت و گاز، صنعت کشاورزی، صنایع مخابراتی، حمل و نقل هوایی، مدیریت بحران و دیده بانیِ مرزبانی از بهره برداران این طرح هستند و کشور سالانه به ۱۲۰۰ دستگاه از محصول فوق الذکر نیاز دارد.
تولید بومی سامانه قفل مرکزی خودرو با فناوری رمزنگاری(KEELOQ) دومین طرحی بود که در نخستین رویداد فناورانه استان رونمایی شد. مجری این طرح نیز پردیس شرکت‌های دانش بنیان فارس و شرکت اندیشه الکترونیک پردیس پارسیان است‌. تولید طرح یادشده ۱۸ فرصت شغلی به صورت مستقیم و ۳۰ فرصت شغلی غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد. سرمایه اولیه طرح تولید این سامانه قفل مرکزی با ۵ میلیارد ریال سرمایه اولیه راه اندازی شده و ظرفیت تولید سالانه ۷۰۰ هزار دستگاه است.شرکت سایپا شرکت ایران خودرو و شبکه تامین کنندگان قطعات خودرو و لوازم یدکی از بهره برداران این طرح هستند و نیاز کشور به محصول مذکور نیز سالانه ۱ونیم میلیون قطعه برآورد شده است. 
 
 در پایان نیز تفاهم نامه ای فی ما بین سازمان صنعت و معدن استان فارس، بانک توسعه تعاون استان و شرکت تولید کننده فقل مرکزی و همچنین تفاهم نامه دیگری میان سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، صندوق کارآفرینی امید استان فارس، شرکت صنایع الکترونیک شیراز، اداره کل مدیریت بحران استانداری فارس و شرکت تولید کننده پهپاد نانو کامپوزیت به منظور حمایت و تسهیل گری تجاری سازی و توسعه بازار این محصولات دانش بنیان  به امضا رسید.
 
 استاندار فارس همچنین پس از رونمایی از این طرح ها در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان از شرکت مینوسا نیز بازدید کرد. این شرکت که فعالیت های دانش بنیان خود را از سال 1388 و با حمایت کارخانجات مخابراتی ایران آغاز کرده، طراح و تولید کننده تخصصی چراغ هایLED و مشاور و مجری پروژه های نورپردازی و روشنایی است.
مهندس تبادار در این بازدید ضمن تاکید بر اهمیت تلفیق دانش بنیانی، نوآوری و تجاری سازی، گفت: حمایت از توسعه شرکت های دانش بنیان تنها در شعار محقق نخواهد شد، بلکه باید زمینه های لازم برای ایجاد ارتباط موثر این شرکت ها با صنعت فراهم و سرمایه و تسهیلات لازم مهیا شود.

استاندار فارس از پیشنهاد اتاق بازرگانی شیراز مبنی بر تهیه فهرستی جامع از پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی حمایت و سازمان برنامه و بودجه را مکلف کرد در روزهای آینده فهرستی از پروژه هایی که باید توسط دولت تکمیل شود ارائه داده و ما بقی پروژه ها را برای واگذاری به بخش خصوصی در اختیار اتاق بازرگانی قرار دهد.
تسریع روند واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی در استان فارس/ صادرات استان فارس به کشور قطر توسعه می یابد
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان فارس با تاکید بر اهمیت مشارکت بخش خصوصی در به اتمام رسیدن پروژه های عمرانی، گفت: در سال گذشته تلاش هایی در این راستا به انجام رسید و پروژه هایی از جمله باغ موزه مشاهیر،  مرکز سعدی پژوهی و بعضی از سالن های ورزشی به بخش خصوصی واگذار شد.
مهندس تبادار با بیان اینکه تلاش های یاد شده از جامعیت کافی برخوردار نبوده است از پیشنهاد اتاق بازرگانی شیراز مبنی بر تهیه فهرستی جامع از پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی حمایت و سازمان برنامه و بودجه را مکلف کرد در روزهای آینده فهرستی از پروژه هایی که باید توسط دولت تکمیل شود ارائه داده و ما بقی پروژه ها را برای واگذاری به بخش خصوصی در اختیار اتاق بازرگانی قرار دهد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه کمیته ای برای واگذاری این پروژه ها تشکیل می شود، خاطر نشان کرد: همراهی و همکاری همه جانبه برای پیشبرد روند به بهره برداری رسیدن این پروژه ها در دستور کار همه دستگاه های اجرایی استان قرار دارد.
وی با بیان اینکه براساس گزارش سازمان مدیریت و برنامه ریزی میانگین به بهره برداری رسیدن پروژه ها در کشور 10 سال و در استان فارس 6 تا 8 سال و میانگین تخصیص اعتبارات این پروژه ها نیز 40.6درصد است، توجه به مشارکت بخش خصوصی در تکمیل پروژه های عمرانی را یک الزام برای شورای برنامه ریزی استان تلقی کرد.
وی ابراز امیدواری کرد در سال جاری حرکت برجسته ای در راستای واگذاری پروژه ها و سامان یابی آنها انجام شود.
مهندس تبادار در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از یکسان نبودن مقررات و قوانین بانکها در قبال دریافت کنندگان تسهیلات تاکید نمود: بدون تردید اگر همه بانک ها سیاست بالادستی بانک مرکزی را در دستور کار قرار دهند روند امور به درستی پیش خواهد رفت.
وی همچنین با تاکید بر اینکه اهلیت و صلاحیت دریافت کنندگان تسهیلات برای راه اندازی طرح های اقتصادی باید به درستی مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد، خاطر نشان کرد: امروز تعداد زیادی از طرح هایی که از بانک ها تسهیلات دریافت کرده و به دلیل نبود تخصص و توانایی موفق نبوده اند فراوان وجود دارند.
 استاندار فارس ارائه راهکارهای مناسب برای رفع موانع داخلی در بخش های مختلفی همچون بهره گیری از کالای ایرانی، رونق اقتصادی، توسعه صادارت، مسائل مربوط به ارز و...ضروری دانست و افزود: ارائه این راهکارها می تواند با مرکزیت اتاق بازرگانی در استان فارس بررسی و با ارائه راه کارها به مسئولین مرکز برای تجدیدنظر و اقدام ارسال گردد و در سطح کشور مطرح شود.
 مهندس تبادار با تاکید بر نقش برجسته توسعه صادارت در رونق اقتصادی افزود: در حال حاضر 25درصد از صادارت کشور قطر از استان فارس تامین می شود که البته بدون تردید ظرفیت کشور قطر برای پذیرش صادارت از فارس و توان استان فارس نیز برای صادارت به این کشور بیش از این است.
وی همچنین از توسعه این صادرات در بخش های مختلف انرژی خورشیدی، کشاورزی و... در آینده نزدیک خبر داد.
استاندار فارس به کیفیت مناسب بسیاری از محصولات در کشور و استان فارس اشاره کرد و مشکلاتی همچون  نبود بسته بندی مناسب و عدم نگاه بلند مدت تاجران را از موانع توسعه صادارت در کشور دانست. 
 

استاندار فارس فراهم کردن حیات نو و بازآفرینی منطبق با آداب و رسوم و معماری گذشته را از مهمترین مولفه های احیا بافت های تاریخی دانست و گفت: همانگونه که از آثار میراثی به جا مانده از دوران زندیه، صفویه و... سخن می گوییم باید نماد هایی از دوران حاضر نیز در معماری ساختمان ها و فضاهای شهری ایجاد کنیم.
احیا بافت تاریخی باید منطبق با آداب و رسوم و معماری تاریخی باشد
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در بازدید از پروژه مشیر و هم چنین خانه تاریخی جمشیدی، فراهم کردن حیات نو و بازآفرینی منطبق با آداب و رسوم و معماری گذشته را از مهمترین مولفه های احیا بافت های تاریخی دانست و گفت: همانگونه که از آثار میراثی به جا مانده از دوران زندیه، صفویه و... سخن می گوییم باید نماد هایی از دوران حاضر نیز در معماری ساختمان ها و فضاهای شهری ایجاد کنیم.
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه احیا بافت تاریخی به صورت نقطه ای به تنهایی کافی نیست، خاطرنشان کرد: پروژه های بافت تاریخی باید با نگاه به اطراف و تدوین برنامه ای مشخص برای محیط پیرامون پروژه طراحی و اجرا شوند.
وی با اشاره به توضیحات ارائه شده از سوی دست اندرکاران پروژه مشیر، ابراز امیدواری کرد با پایان این پروژه مجموعه ای گردشگری با نمادهای تاریخی دوران زندیه و بازار وکیل و سایر نمادهای موجود در شیراز را بصورت یکجا در خود داشته و در این منطقه به بهره برداری برسد.
 
استاندار فارس با بیان اینکه پروژه مشیر می تواند حرکتی برجسته را در بافت تاریخی ایجاد کرده و با تغییراتی که به وجود می آورد حیات و زیست موزون دوباره بافت را احیا کند، افزود: حمایت از سرمایه گذاری، احیا بافت های فرسوده و رونق اقتصادی در این بافت به صورت جدی در دستور کار دستگاه های اجرایی استان قرار دارد.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس پروژه مشیر در زمینی به متراژ 12000 مترمربع و زیربنای 74000مترمربع با کاربری تجاری، تفریحی و فرهنگی در متراکم ترین منطقه جمعیتی بافت تجاری شیراز  واقع شده که در طراحی آن از معماری اصیل ایرانی اسلامی بهره گرفته شده است.
 
مهندس تبادار همچنین از مراحل مرمت و بازسازی خانه تاریخی جمشیدی نیز بازدید کرد. وی با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در راستای مرمت این بنا، گفت: بازسازی بناهای تاریخی نه تنها از نظر بازگردان هویت اصیل این بناها ارزشمند است، اثرگذاری برجسته ای نیز در احیا حیات و پویایی در محیط پیرامونی این بناها خواهد داشت.
 
عمارت تاریخی جمشیدی مربوط به اوایل دوره پهلوی است که توسط معمار سرشناس شیرازی مرحوم ابولقاسم مهندسی ساخته شده و در خیابان منوچهری واقع شده است.این اثر تاریخی در دی ماه 1380 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

استاندار فارس کاهش اثرات کم آبی را در گرو تصمیم و خرد جمعی دانست و بر استفاده از نظرات کارشناسان و صاحب نظران حوزه آب تاکید کرد و گفت: بهره مندی از توان علمی دانشگاهیان در کنترل بحران آب ضروری است.
کاهش اثرات کم آبی مستلزم بهره گیری از خرد جمعی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و روابط بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای حفاظت از منابع آب که با اولویت راهکارهای مناسب برای مدیریت و بهره وری مصرف آب و دستور کار بررسی منابع آبهای ژرف در بلوک ارسنجان و کاهش کشت برنج در حوزه حاکمیتی سد درودزن برگزار شد گفت: بررسی منظم و پیوسته مسائل و مدیریت آب در استان امری مهم و ضرورت اساسی جامعه ماست.

 مهندس تبادار ابراز داشت: هر راهبرد و نقشه راهی که برای خارج شدن از بحران آب پیشنهاد می شود، هیچ گذشته ای را پاک نمی کند، هیچ مصوبه ای را دستخوش تغییر نمی کند و هیچ سیاستی را بهم نمی زند، بلکه همه سیاست های در دستور کار مدیریت آب موجود، به عنوان اولویت اول مورد توجه قرار گیرد.

استاندار فارس در راستای حفاظت از منابع آب استان مطرح کردن هر موضوع جدید در این زمینه را ضروری دانست و بر فرهنگ سازی در ابعاد مدیریت مصرف ، تغییر نوع دیدگاه مصرف کنندگان و استفاده از محصولات کشاورزی کم آب بر تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در استان گفت:  برای بهره وری از آب باید با جدیت و اهتمام بیشتر به سمت بهبود وضعیت موجود گام برداریم.

وی افزود: در سال های گذشته با مشکل خشکسالی مواجه بودیم ولی متاسفانه بهره وری و بهره برداری از آب مصرفی هیچ تغییری ایجاد نشده و امسال نیز نسبت به متوسط بارندگی سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

مهندس تبادار با اشاره به استفاده بیش از 92 درصد از آب موجود در مصارف کشاورزی، تاکید کرد:  اگر به میزان 10 درصد در مصرف آب بخش کشاورزی صرفه جویی شود، قریب به یک میلیارد متر مکعب بهره وری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هر گونه سهل انگاری امروز ما در آینده تبعات بسیار ناگواری در پی خواهد داشت، افزود: ما در برابر نیازهای نسل های آینده نیز مسئولیم. هر یک از مسئولان باید در آینده پاسخگوی آنچه امروز در زمینه کنترل آب انجام داده اند باشند.

مهندس تبادار با تاکید بر اینکه مجموع صرفه جویی های حاصل از اقدامات مختلف از جمله اجرای طرح های آبیاری نوین باید به صورت دقیق مشخص باشد، خاطر نشان کرد: آب صرفه جویی شده باید ذخیره شده و  به منظور استفاده در آینده برنامه ریزی شود.

استاندار فارس با بیان این که پیشکسوتان جهاد و شهادت در راه خدا دیگران را بر خود ترجیح دادند و خون خود را نثار کردند تا دیگران راحت باشند، گفت: بر اساس کلام وحی و آئین الهی ایثارگری نشانه بارز خلیفه الله انسان است.
ایثارگری نشانه خلوص و خود را برای دیگران فدا کردن است/ نیازمند بازخوانی رشادت ها هستیم
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت استان اظهار داشت: در این جلسات بابت از دست دادن مردان بزرگ و ایثارگر محزون می شویم؛ اما بازخوانی رادمردی ها، ایثارگری ها و اخلاق مداری های آنان موجب وحدت و انسجام جامعه می شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که اگر مروری بر جبهه های خون و شهادت کنیم آثاری از ایثار، شهادت، خلوص، اخلاق و انسانیت را مشاهده می کنیم، افزود: این جهادگران و رزمندگان بودند که نظام اسلامی را حفظ کرده و استحکام بخشیدند؛ و در شرایطی که همه دنیا در مقابل نظام اسلامی و انقلاب نوپای ما قرار گرفته بودند و این جوانمرد ها با حضور در جبهه ها و همه عرصه های خطر، نظام را حفظ کردند.
وی با بیان این که در سالروز فتح بزرگ و آزادسازی خرمشهر باید یاد شهدا، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس را گرامی بداریم، گفت: فتح خرمشهر، عملیات بزرگ و افتخار آمیزی بود که دنیا را مبهوت و ملت ایران را سرافراز کرد.
استاندار فارس با اشاره به این که هر خاطره رزمندگان دفاع مقدس، کتابی است که نیاز جدی امروز جامعه به شمار می رود، اظهار داشت: نسل امروز ما بیش از گذشته نیازمند آشنایی با خلوص، رادمردی و شهادت طلبی جبهه ها است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که در خیمه گاه دفاع مقدس همه افراد فارغ از گرایش های مختلف با وحدت و همدلی حضور داشتند، ادامه داد: امروز هم باید با بازخوانی گذشته به یاد بیاوریم چگونه پرچم بزرگ نظام جمهوری اسلامی در برابر مخالفت قدرت های دنیا برپا شد و روز به روز استحکام بیشتری پیدا کرد.
مهندس تبادار با تاکید بر این که امروز باید از جوانمردی رزمندگان، وصیت نامه شهدا و رادمردی پیشکسوت جهاد و شهادت درس بگیریم، تصریح کرد: به عنوان یک مسئول سعی می کنیم راه این عزیزان را ادامه دهیم.
گفتنی است در این همایش که با خاطره گویی جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر همراه بود، با حضور استاندار فارس از کتاب خاطرات شهید محمد اسلامی نسب از شهدای دفاع مقدس رونمایی شد و از رشادت های و استقامت جمعی از جانبازان دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.
 

استاندار فارس از دو پروژه خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز و همچنین پروژه جاده دوکوهک به صدرا بازدید و روند اجرای این دو پروژه را بررسی کرد.
پیشرفت ۷۴درصدی خط دوم انتقال آب درودزن به شیراز/ پیشرفت ۳۰درصدی محور دوکوهک به صدرا

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار، در بازدید از روند اجرای پروژه خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شهرستان شیراز، با تاکید بر اینکه پروژه انتقال آب درودزن به شیراز یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه های در دست اجرا است، خاطر نشان کرد: بهره برداری از این خط انتقال آب، ضریب اطمینان بالایی برای آبرسانی به شیراز فراهم خواهد کرد.

مهندس تبادار با بیان اینکه روند اجرای پروژه یاد شده مناسب است، از پیشرفت فیزیکی 74 درصدی آن خبر داد و افزود: به رغم مشکلاتی که از نظر عملیاتی و تامین اعتبار در این پروژه وجود دارد تاکنون اقدامات موثری برای پیشرفت پروژه انجام شده که امیدواریم در سال 97 شاهد به بهره برداری رسیدن آن باشیم.

استاندار فارس با اشاره به اینکه خط دوم انتقال آب درودزن به شیراز نزدیک به 77 کیلومتر طول دارد و اعتباری بالغ بر 500 میلیارد توان برای آن در نظر گرفته شده ، ابراز امیدواری کرد با همکاری و تلاش وزارت نیرو، سازمان آب منطقه ای و قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار این پروژه مهم و اثرگذار به زودی و با موفقیت به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه قرارگاه خاتم الانبیا تاکنون در پروژه های متعددی حضور فعال داشته است، گفت: انتظار داریم با توجه به اهمیت ویژه مسئله آبرسانی، شاهد تلاشی مضاعف برای تکمیل این پروژه باشیم.

مهندس تبادار همچنین از قول مساعد وزیر نیرو برای تخصیص اعتبارات بیشتر به این پروژه خبر داد و ابراز امیدواری کرد بخش های باقی مانده از مطالبات پیمانکار نیز تامین شود.

به گزارش  اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، قرارداد اجرای پروژه خط دوم آب‌رسانی به شیراز از سد درودزن از سال 1390 منعقدشده است

کارفرمای این پروژه شرکت سهامی آب منطقه‌ای و پیمانکاران آن قرارگاه خاتم‌الانبیا و موسسه نیرو گستر هستند. پروژه خط دوم انتقال آب سد درودزن به شیراز به طول 77 کیلومتراست. در این پروژه احداث یک ایستگاه پمپاژ و سه مخزن جمعاً با حجم 60 هزار مترمکعب، یک‌رشته تونل به طول چهار هزار و 800 متر و یک تصفیه‌خانه نیز توسط بخش خصوصی در حال اجرا است

 

استاندار فارس همچنین از روند اجرای جاده دوکوهک به شهر جدید صدرا (ورودی دوم صدرا) نیز  بازدید کرد و از پیشرفت ۳۰ درصدی این پروژه خبر داد.

مهندس تبادار  با بیان اینکه اتمام  پروژه مذکور که در سه باند رفت و سه باند برگشت ساخته خواهد شد، سبب تسهیل رفت و آمد و ساماندهی ترافیک غرب شیراز به ویژه شهر صدرا خواهد شد، بر تسریع در تکمیل این پروژه تاکید کرد.

استاندار فارس با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های بودجه، توجه به زیر ساخت های استان را امری ضروری دانست و گفت: تلاش نمایندگان محترم و همراهی آنها با دستگاه های اجرایی سبب افزایش سهم اعتبارات ملی استان نسبت به سال گذشته شده است.
سهم اعتبارات ملی استان در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است/ استفاده از همه ظرفیت های بودجه در دستور کار قرار گیرد/ بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و خیران در تکمیل پروژه های استان ضرورت دارد
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با تاکید بر اینکه اداره امور در تنگناها هنر مدیریت را جلوه گر می سازد، خاطر نشان کرد: چانه زنی و تلاش برای افزایش سهم هر دستگاه اجرایی از توزیع اعتبارات امری ضروری است که مدیران دستگاه های اجرایی باید براساس وظیفه انجام دهند.
مهندس تبادار با بیان اینکه نباید کمبود اعتبارات را دلیلی برای انجام نشدن کارها عنوان کرد، بهره گیری از حداقل ها برای حداکثر خدمت رسانی را از توانمندی های مدیران دانست.
وی با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های بودجه، توجه به زیر ساخت های استان را امری ضروری دانست و گفت: تلاش نمایندگان محترم و همراهی آنها با دستگاه های اجرایی سبب افزایش سهم اعتبارات ملی استان نسبت به سال گذشته شده است.
استاندار فارس همچنین به اهمیت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تکمیل پروژه های عمرانی  اشاره کرد و افزود: اگر نمایندگان محترم مجلس کارگروهی برای بررسی و رفع تنگناهای سرمایه گذاری در بخش خصوصی تشکیل دهند بدون تردید گامی موثر در توسعه زیر ساخت های مختلف استان از جمله، آبرسانی، حمل و نقل جاده ای، حمل و نقل ریلی و هوایی، فرهنگی و... برداشته خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه اگر قرار است از ظرفیت ماده 27 قانون الحاق و ماده 19 قانون بودجه بهره بگیریم اولین کمک کنندگان دستگاه های نظارتی هستند، گفت: اگر دستگاه های نظارتی با رعایت قانون در کنار دستگاه های اجرایی قرار گیرند و دستگاه های اجرایی نیز اهتمام بیشتری در این زمینه به خرج دهند بدون تردید بخش زیادی از پروژه ها به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
 
 مهندس تبادار همچنین با تاکید بر اینکه تکمیل پروژه های نیمه تمام باید در دستور کار قرار گیرند، توصیه کرد: اگر اعتبارات به پروژه هایی که بیشترین پیشرفت فیزیکی را دارد اختصاص یابد، به رغم تنگناها شاهد تکمیل و به بهره برداری رسیدن تعدادی از پروژه های عمرانی خواهیم بود.
استادار فارس همچنین با اشاره به نقش و جایگاه خیرین درعمران، آبادانی و خدمت رسانی به  بسیاری از مناطق فارس، توجه به این افراد خیر اندیش را نیز در راستای تبصره 19 قانون بودجه دانست و گفت: اگر فرصت ها و ظرفیت هایی که چه از طریق تبصره های بودجه و چه از طریق تملک دارایی وجود دارد باید از طریق این ظرفیت ها اعتباراتی برای تقویت انگیزه بیشتر در اختیار بخش خصوصی و حتی خیرین باید برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن پروژه ها قرار گیرد.

استاندار فارس گفت: فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز، دومین فرودگاه کشور است که به خدمات روادید الکترونیک مجهز می‌شود.
پروژه صدور روادید الکترونیک در فرودگاه شیراز افتتاح شد


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم «افتتاح پروژه روادید الکترونیک» که با حضور  معاون محترم مجلس و امور ایرانیان وزارت خارجه برگزار شد، گفت: فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز به عنوان دومین فرودگاه کشور به  خدمات روادید الکترونیک مجهز شد. 


مهندس تبادار فرودگاه را در مقیاسی کوچک ورودی هر کشوری دانست و افزود: همه سازوکارهای زیر ساختی، خدماتی و حتی نحوه رفتار در این مجموعه مبین شان و جایگاه آن کشور است.


استاندار فارس با تاکید بر اینکه  فرودگاه را از مهمترین زیر ساخت‌های استان فارس می داند، خاطر نشان کرد:  توسعه این زیر ساخت ها در ابعاد مختلف با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

وی همچنین به ترمینال خارجی فرودگاه شیراز که در حال ساخت است اشاره کرد و گفت: این ترمینال با ۶ ایر بریج یا پل هوایی نقش موثری در توسعه زیرساختی فرودگاه بین المللی شیراز خواهد داشت.

مهندس تبادار ضمن اشاره به اینکه فرودگاه یکی از مهمترین ابعاد مرتبط با اقتصاد، گردشگری، تجارت و... است، ابراز امیدواری کرد: فرودگاه بین المللی شیراز و در کنار آن فرودگاه های لامرد، جهرم، داراب و لار با ارائه خدمات مناسب در آینده نزدیک فارس و به ویژه فرودگاه شیراز را به هاب فرودگاهی جنوب کشور تبدیل کند.

استاندار فارس با بیان اینکه ارائه روادید الکترونیک  یکی از خدمات تسهیل کننده است، عنوان کرد: با افزایش چنین خدماتی که سهولت در امور می‌شود فرصت ها و مجال های بیشتری برای توسعه گردشگری به عنوان یکی از ظرفیت های مهم استان مهیا خواهد شد.


نماینده عالی دولت در استان فارس ضمن تشکر از مجموعه وزارت خارجه، نیروی انتظامی، شرکت فرودگاه هت و سایر نهادهای مستقر که زمینه ایجاد پروژه صدور روادید الکترونیک در فرودگاه شیراز را فراهم‌ نمودند، این اقدام‌تسهیل گرانه را گامی موثر در زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری استان دانست و ابراز امیدواری کرد با همکاری جمعی مدیران و مسئولان استان در دو سال اینده شاهد تقویت سایر زیر ساخت های حمل و نقل هوایی در استان و به تبع آن ارتقا جایگاه فرودگاه شیراز باشیم.

وی همچنین با ابراز خرسندی از اینکه سازمان گمرک توانسته است در سال ۹۶ ، ۱۰۰ میلیون دلار صادرات از فرودگاه شیراز انجام دهد، از دست اندرکاران این مجموعه تقدیر کرد.

استاندار فارس در پایان با تاکید بر اینکه هنر مدیریت در تنگناها نشان داده می‌شود گفت: آمارهایی که بهبود فضای کسب و کار و کاهش نرخ بیکاری و مشارکت اقتصادی را نشان می‌دهند و همچنین  پروژه های متعدد عمرانی در بخش های مختلف که هم اکنون در مناطق مختلف استان در حال اجرا هستند را نوید بخش آینده ای روشن و سرشار از امیدواری دانست.

استاندار فارس مدیریت در تنگنا را از توانمندی های مدیران دانست و تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید مسائل و مشکلات موجود در حوزه فعالیت خود را پیش از آنکه به دغدغه و نگرانی در جامعه تبدیل شود، شناسایی کرده و با ارائه راهکارهای عملی به رفع آنها بپردازند.
نتیجه تلاش های مسئولان باید در جامعه ملموس باشد/ روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر تسریع شود/ مدیریت در تنگنا بارزترین مشخصه مدیران دستگاههای اجرایی است
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس تبادار با تاکید بر اینکه رونق اقتصادی دغدغه عمومی امروز جامعه است؛ افزود: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و سایر دولتمردان رفع موانع اقتصادی، کارافرینی، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی باید در دستور کار همه مسئولان قرار داشته باشد.
وی با  اشاره به اینکه بیان موضوعاتی برای بهبود امور به معنای کاستی و مسامحه مدیران نیست، برای نمونه  به کاهش دو درصدی نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: تلاش های انجام شده باید بیش از پیش تقویت شود تا حاصل آن به صورت ملموس در جامعه و زندگی مردم احساس شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه امروز هماهنگی، انسجام، وحدت و پرهیز از اختلاف لازمه کار است، ابراز امیدواری کرد: با توکل به عنایات خدا و برکت خون شهدا و بهره گیری از همت و توان مدیران همان گونه که بحران ها و تنگناهای عدیده ای را پشت سر گذاشته ایم، در بهبود وضعیت اقتصادی نیز عملکرد موفقی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی با مشخص کردن مولفه های مورد نیاز و تبیین الزاماتی برای عملیاتی کردن این مولفه ها امکان پذیر خواهد بود، افزود: توجه به جلب و جذب سرمایه گذاری های خارجی و داخلی و همچنین بهره گرفتن از توان و دارایی های موجود گام برداشتن در راستای اقتصاد مقاومتی خواهد بود.
استاندار فارس در ادامه خاطر نشان کرد:  پروژه های نیمه تمام به عنوان دارایی ها و سرمایه هایی که معطل مانده اند، باید در اسرع وقت و با بهره گرفتن از ظرفیت بخش خصوصی و سایر توانمندی ها به بهره برداری برسد.
 
مهندس تبادار همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بهره گیری از اعتبارات اشتغال روستایی و فراگیر را بسیار مهم توصیف کرد و با اشاره به تاکیدات ریاست محترم جمهور مبنی بر اینکه این اعتبارات تا پایان تیر ماه باید بخرج گرفته شود ، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها باید پاسخگوی دلایل تاخیر در روند عملکردی این تسهیلات باشند.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی نباید تنها به معرفی طرح ها به بانک بسنده کنند، از آنها خواست مراحل مختلف تخصیص اعتبارات تا به نتیجه رسیدن طرح های معرفی شده را به دقت رصد کنند.
استاندار فارس همچنین از بانک های استان خواست کارگروه هایی برای بررسی، پیگیری و رفع مشکلات موجود در روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر تشکیل دهند.
نماینده عالی دولت در بخش پایانی سخنان خود مدیریت در تنگنا را از توانمندی های مدیران دانست و تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید مسائل و مشکلات موجود در حوزه فعالیت خود را پیش از آنکه به دغدغه و نگرانی در جامعه تبدیل شود، شناسایی کرده و با ارائه راهکاریابی به رفع آنها بپردازند.
وی همچنین با اشاره به اینکه کارگروه هایی در استانداری فارس تشکیل شده و روزانه مسائل استان را رصد می‌کند،  خواهان تشکیل این قبیل کارگروه ها در دستگاه های اجرایی شد.

استاندار فارس بر لزوم تدوین سند جامع قرآنی با مشارکت دستگاههای متولی امر فرهنگ و آموزش و پرورش استان تاکید و تبیین کرد: ایجاد این سند راهبردی قرآن پژوهانه موجب هم افزایی و اجتناب از موازی کاری بین دستگاههای ذی ربط فرهنگ و اموزش و پرورش در سطح استان می شود.
قرآن، کتاب آیین زندگی و اخلاق است و مولفه های سخاوت، کرامت و نوع دوستی برآمده از آموزه قرآن است/ لزوم تدوین سند راهبردی و جامع قرآنی با همکاری دستگاههای متولی امر فرهنگ و آموزش
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین المل استانداری فارس، مهندس تبادار در بازدید از نمایشگاه قرآن و عترت که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد، برگزاری نمایشگاه ها در ابعاد مختلف را ضرورت جامعه دانست که باید به معرض نمایش گذاشته شود و افزود: قران کلام خداوند، آیین و روش زندگی ما مسلمانان است.
مهندس تبادار با بیان اینکه قرآن، کتاب آیین زندگی و اخلاق است و مولفه های سخاوت، کرامت و نوع دوستی برآمده از آموزه قرآن است ابراز داشت:  اگر شیوه و رفتار قرانی در زندگی ما ساری و جاری باشد، با استمداد  از ریسمان محکم و متقن قرآن، بخش اعظم آسیب ها و نگرانی های اجتماعی حل  و رفع خواهد شد.
وی سطح کمی و کیفی نمایشگاه قرآن و عترت را مطلوب ارزیابی و اظهار کرد: یکی از نیازهای فرهنگی استان برپایی این گونه نمایشگاه های قرآنی است.
استاندار فارس از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست: سال آینده برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت با اطلاع رسانی و شکوه بیشتر بهمراه برگزاری کارگاه های آموزشی قرآنی و ترویج گفتمان قرآن گستری بیش از پیش اشاعه یابد.
مهندس تبادار تصریح کرد: باید به عمق معنا و مفهوم آیات ارزشمند قرآن در کنار قرائت آن توجه داشته باشیم و آن را در رفتارهای اجتماعی، آداب زندگی سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.
استاندار فارس اظهار داشت: استقرار این نمایشگاه در مرکز شهر فرصت و امکانات قرآنی را برای عموم مردم فراهم آورده است .
 
 

مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس شامگاه شنبه در ضیافت افطار آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز حضور یافت.
حضور استاندار فارس در ضیافت افطار نماینده ولی فقیه/گزارش تصویری
به گزارش روابط عمومی استانداری فارس، در این مراسم معاونان استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه های اجرایی استان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و جمعی از علما و روحانیون حضور داشتند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس در این مراسم در سخنانی بر لزوم تقویت وحدت و همدلی بین بخش های مختلف استان تاکید کرد.


   کل : ۳۵۱  نمایش ۱ الی ۳۰   ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶
استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است