۱۳۹۷/۱۱/۱۷
استاندار فارس در دیدار با نخبگان شاهد و ایثارگر:

ملتی که شهادت را سعادت می داند هراسی از تهدید و تحریم ندارد/استقرار و استمرار نظام جمهوری اسلامی هدف والای شهدا و ایثارگران است

استاندار فارس با بیان اینکه امروز ملت ما با مشکلات زیادی رو به رو بوده و به طرق مختلف مورد تحریم و تهدید قرار می گیرند، تاکید کرد: ملتی که شهادت را سعادت می داند هراسی از تهدید و تحریم نداشته و برای آن تدبیر هم دارند که یکی از تدابیر آن تکیه بر توان داخلی و استفاده از فرصت هایی است که می توان در سطوح بین المللی برای کشور فراهم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس ، دکتر عنایت الله رحیمی در جمع نخبگان شاهد و ایثارگر با بیان اینکه یاد شهدا همواره سبب شادی و حرکت آفرین است، افزود:  همه ما شهادت را سعادت و زنده نگه داشتن یاد شهدا را زنده نگهداشتن ارزش های اسلامی می دانیم.
 
وی با اشاره به اینکه یاد امام حسین(ع) بعد از شهادت هموراه ماندگار بوده و راویان واقعه کربلا، راویان عشق و حاملان آن حاملان ایثار هستند، عنوان کرد:  خانواده شهدا و ایثارگران که پیگیر اهداف والای شهدا  مصداق این موضوع  در جامعه ما به شمار می روند.
 
استاندار فارس با بیان اینکه امروز ملت ما با مشکلات زیادی رو به رو بوده و به طرق مختلف مورد تحریم و تهدید قرار می گیرند، تاکید کرد: ملتی که شهادت را سعادت می داند هراسی از تهدید و تحریم نداشته و برای آن تدبیر هم دارند که یکی از تدابیر آن تکیه بر توان داخلی و استفاده از فرصت هایی است که می توان در سطوح بین المللی برای کشور فراهم کرد.
 
دکتر رحیمی بیان کرد: بیش از 50 درصد از مدیران مجموعه استانداری خانواده شهدا ایثارگران و شهدا هستند که این موضوع باعث افتخار و استحکام مجموعه استانداری است.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه شهدا اهداف والایی داشته اند و والاترین آنها به دست آوردن، حفظ و استقرار و استمرار جمهوری اسلامی است ، یاد آور شد: بنابراین باید هر کاری که از دست ما بر می آید برای استمرار نظام جمهوری اسلامی انجام دهیم.
 
وی  استمرار و حرکت نظام جمهوری اسلامی را  در گرو حمایت ها و همراهی های مردم دانست و اظهار کرد: در این راستا باید فاصله بین مردم حاکمیت و دولت را کم کرد.
 
 استاندار فارس با بیان اینکه در چهل سالگی انقلاب اسلامی باید بررسی و آسیب شناسی نقاط قوت و ضعف روش هایی که تا کنون به کار گرفته ایم بپردازیم ، افزود: اصلاح روش‌هایی که تا کنون پاسخگوی مشکلات نبوده راه رسیدن به اهداف و آرمان های انقلاب و امام خمینی(ره) را هموار می‌کند.
 
دکتر رحیمی تاکید کرد: برای رسیدن به اهداف  والایی که بر گرفته از اعتقادات دینی و  مبانی ایدئولوژیک ما است، روشهای به کارگرفته شده  بر اساس شرایط زمانی نیاز به تغییر و اصلاح دارد.
 
 
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه  امروز دشمنان جنگی تمام عیار علیه نظام و مردم به راه انداخته اند، خاطرنشان کرد:  تجربه ثابت کرده است نظام جمهوری اسلامی همواره از همه تهدیدها و تحریم ها گذشته بالنده تر از همیشه به حرکت خود ادامه داده است.
 
وی گفت: دشمنان به دنبال استقرار قدرت خود به عنوان سلطه گر هستند  چرا که ایران مولفه های مختلفی همچون شرایط جغرافیایی، جمعیت، منابع و... را برای  قدرتمند بودن دارد.
 
استاندار فارس اتحاد و همبستگی واستفاده از توان داخلی را راه برون رفت از مشکلات اقتصادی برشمرد و تاکید گرد: استفاده از نیروی انسانی خلاق، اندیشه ورز و متفکر بزرگترین منبعی دانست که می توان در این مسیر به آن تکیه کرد.
 
دکتر رحیمی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم در دنیا اثرگذار باشیم باید برشرایط حاکم شویم که این امر نیز نیازمند پرداخت هزینه هایی است که این هزینه ها به ویژه برای ملت ما  که می خواهند استقلال و آزادی کشور را نیز حفظ حفظ کنند سنگین تر خواهد بود.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به مشکلات و تنگناهایی همچون کمبود منابع آب و خشکسالی، مشکلات زیست محیطی، فرار نخبگان و... یادآور شد: این مشکلات با اصلاح روشها و آغاز راه هایی که تا کنون نرفته ایم با برنامه ریزی و تلاش و همدلی برطرف خواهد شد.
 
وی توجه به جانبازان و ایثارگران و حمایت از آنها را از وظایف نهادهای حاکمیتی و آحاد مردم دانست و تاکید کرد: در حد توان و مقدورات می کوشیم از مشکلات این قشر عزیز بکاهیم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 71043
تعداد بازدیدها : ۱۴۵۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است
/* */