۱۳۹۷/۱۱/۱۷
استاندار فارس در اجلاسیه سالانه مجمع بسیجیان؛

اصلاح روش‌های ناکارآمد راه دستیابی به اهداف انقلاب و امام(ره) را هموار می‌کند/ تشکیل بسیج از دستاورد های بزرگ‌انقلاب اسلامی است

استاندار فارس با بیان اینکه در چهل سالگی انقلاب اسلامی باید به آسیب شناسی نقاط قوت و ضعف روش هایی که تا کنون به کار گرفته ایم بپردازیم ، افزود: اصلاح روش‌هایی که تا کنون پاسخگوی مشکلات نبوده است راه رسیدن به اهداف و آرمان های انقلاب و امام خمینی(ره) را هموار می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در اجلاسیه سالانه مجمع بسیجیان ضمن تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به دستاوردهای انقلاب در چهل سال گذشته اشاره کرد و افزود:  استقرار  نظام جمهوری اسلامی یکی از این دستاوردها است.

وی با بیان اینکه  نظام جمهوری اسلامی  روش جدیدی در مدیریت جامعه  ایجاد کرد که تجربه ای بی‌بدیل  در دنیا بود، افزود:  تاکید این روش جدید بر دین مداری و اخلاق محوری است که  روش‌های سرمایه داری و کمونیسم و سوسیالیسم را برهم زد و توانست حکومتی تحت عنوان مردم سالاری دینی  را بنا کند.

نماینده عالی دولت در استان فارس  تشکیل بسیج را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و در ادامه خاطرنشان کرد:  دستاورد های دیگری در ابعاد معنوی، اقتصادی و اجتماعی رهاورد این انقلاب بزرگ است که قطعا نیاز به حفاظت، حراست و استمرار دارد.

استاندار فارس حفاظت و صیانت از دستاوردهای انقلاب را در گرو وحدت، هم دلی و هم‌افزایی دانست و عنوان کرد: در شرایط کنونی با توجه به تحریم‌ها و تهدیدهای موجود از سوی دشمنان یقینا این همراهی و هم دلی و جلوگیری از تفرقه سبب خواهد شد نظام جمهوری اسلامی همچون گذشته مشکلات را عزت مندانه پشت سر بگذارد.
 

وی گفت: امروز یکی از اساسی ترین کارهایی که همه معتقدین به نظام مقدس جمهوری اسلامی و همه دلسوزان اسلام و ملت باید انجام دهند توجه به معیشت مردم، اشتغال و سرمایه‌گذاری است.

 استاندار فارس با بیان اینکه در چهل سالگی انقلاب اسلامی باید بررسی و آسیب شناسی نقاط قوت و ضعف روش هایی که تا کنون به کار گرفته ایم بپردازیم ، افزود: اصلاح روش‌هایی که تا کنون پاسخگوی مشکلات نبوده راه رسیدن به اهداف و آرمان های انقلاب و امام خمینی(ره) را هموار می‌کند.

وی  اظهار کرد:  سیستم بوروکراسی اداری یکی از روش هایی است که به اصلاح نیاز دارد.

وی با اشاره به زمان بر بودن روند صدور مجوزهای سرمایه گذاری ، از ارائه راهکاری برای کاستن از آسیب های این نقیصه در استان فارس خبر داد و گفت:   در اولین اقدام دستور داده شده در مرحله اول پس از احصا مشکلات  مجوزهای سرمایه‌گذاری بدون نام صادر شود به این معنا که تمام مراحل اداری را خود اداره مور نظر طی کرده و مجوز آماده را در اختیار متقاضیان سرمایه گذاری قرار می دهد.


  استاندار فارس کاهش فساد اداری و کاهش رودررویی ارباب رجوع با مسئول و کارشناس را  از مزایای این اقدام جدید برشمرد و عنوان کرد: در مدت زمان کوتاهی که این اقدام در دستور کار قرار گرفته ۶۴ پروانه سرمایه گذاری  آماده شده است.
 نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به شرایط خشکسالی در کشور و استان فارس به راهکارها و اقدامات دولت در راستای کاهش اثرات آن اشاره کرد و افزود:  ترویج کشت های گلخانه ای و شهرک‌های کشاورزی، کاشت گیاهان دارویی،  جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز، کنترل دار کردن چاه‌های مجاز پیروی از مصوبات کارگروهی که با  ریاست معاون اول رئیس جمهور تحت عنوان سازگاری با کم آبی تشکیل شده  کاهش سطح زیر کشت برنج از  ۴۶ هزار هکتار به  ۱۶ هزار هکتار از جمله این اقدامات است.

وی با بیان اینکه برای ارائه راه حل مشکلات باید ابتدا آن‌مشکلات را بپذیریم، عنوان کرد:  باید  بپذیریم اقتصاد  دچار مشکل است و  برای رفع این مشکلات  چاره اندیشی کنیم.

 دکتر رحیمی ادامه داد: اتکا به توان دانشمندان و خلاقیت جوانان در داخل، اصلاح روش ها و قوانین در سیستم های بانکی، اداری و... در کنار اتحاد و همدلی زمینه ساز برون رفت از مشکلات خواهد بود.

استاندار فارس ابراز امیدواری کرد نظام مقدس جمهوری اسلامی همچون گذشته   استمرار و استحکام خود را در سایه برابری و برادری و وحدت حفظ کند  و دشمنان ما با ایثارگری ها و همراهی های مردم ناکام باشند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 71039
تعداد بازدیدها : ۱۳۱۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است
/* */