۱۳۹۷/۰۷/۳۰
مهندس تبادار در دیدار اعضای شورای اسلامی استان:

شوراهای اسلامی باید به عنوان حلقه واسط میان مردم و مسئولان ایفای نقش کنند/ شوراهای اسلامی فارس به رغم تنگناها، عملکرد مثبتی داشته اند

استاندار فارس با تاکید بر این که شوراهای اسلامی شهر و روستا باید به عنوان حلقه واسط میان مردم و مسئولان ایفای نقش کنند، گفت: هم شوراها باید بر چارچوب کاری خود اشراف داشته باشند و هم مسئولان باید بپذیرند که بخشی از اختیارات خود را در اختیار شوراها بگذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی استان با بیان این که نهاد شورا برآمده از رای و نظر مردم بوده و از سوی دیگر مشروعیت نظام و استحکام اجتماعی ناشی از تکیه به آرای عمومی است، افزود: هرچه دامنه و گستره نمایندگی مردم گسترده تر شود، حکومت داری سهل تر خواهد بود.
وی تاکید کرد: رسیدن به جایگاه مطلوب شوراهای اسلامی شهر و روستا، ممارست و تمرین طولانی طلب می کند.
استاندار فارس گفت: فارس استانی با تاریخ کهن و اندیشه های بزرگ است و معتقدیم عقلانیت تابلو استان فارس به شمار می رود.
مهندس تبادار حضور افراد معتمد و توانمند در مناطق مختلف که با نفوذ اجتماعی خود حکومت داری را تسهیل می کنند، از جمله آثار برپایی شوراهای اسلامی شهر و روستا دانست و افزود: هر نهادی که برجستگی های زیادی دارد باید حفاظت و صیانت شود و اگر می خواهیم ذائقه مردم از فعالیت های شوراها شیرین باشد باید اعضای شورا زبان گویای مردم باشند و جامعه شاهد کارگشایی چشمگیر این نهاد باشد.
وی با بیان این که نهاد شورای اسلامی شهر و روستا با سختی و مشقت زیادی در جامعه شکل گرفته است که باید مشکلات ساختاری و کمبودهای آن مرتفع شود، تاکید کرد: اگر شوراها سلامت کاری داشته باشد شاهد بروز مشکلات مختلف برای این نهاد نخواهیم بود و باید بدانیم که این مشکلات ممکن است به اصل نهاد شورا ضربه بزند.
نماینده عالی دولت در استان فارس خواستار تعامل مثبت و سازنده شوراهای اسلامی با مدیران دستگاه های اجرایی استان شد و گفت: سیاست های و برنامه های سازمان ها و دستگاه های اجرایی می تواند با همکاری و تعامل شوراها برای مردم تبیین شده و امکان اجرا پیدا کند.
مهندس تبادار با تاکید بر این که به رغم تنگناها و مشکلات مختلف، شوراهای اسلامی استان فارس عملکرد مثبتی داشته اند، افزود: برخی از مشکلات موجود مانند روند قانون گذاری در شوراها باید مورد بازنگری قرار گرفته و مرتفع شود.
در ابتدای این دیدار رئیس و اعضای هیات رئیسه شورای اسلامی استان فارس به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط این شورا پرداختند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 69334
تعداد بازدیدها : ۹۴۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است
/* */