۱۳۹۷/۰۷/۱۴
با دستور مهندس تبادار؛

مرکز حمایت از کسب و کارهای نوپا در استانداری فارس تشکیل می شود

مرکز حمایت از کسب و کارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) با دستور مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس به منظور حمایت از فعالان این حوزه و انجام هماهنگی های بین دستگاهی در زیر مجموعه اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس تشکیل می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار این دستور را در نشست فعالان جوان حوزه کسب و کارهای نوپا (استارت آپ‌ها) استان فارس به مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ابلاغ کرد.
استاندار فارس در این نشست با اشاره به نقش و جایگاه کسب و کارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) در توسعه گفت: این کسب و کارهای نوین جایگاه خود را در دنیا پیدا کرده اند و بر عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی و امنیتی اثرگذار هستند.
مهندس تبادار افزود: البته حرکت ها و فعالیت های نوپا که فعالیت آنها به شکلی ساختارشکنانه باشد همواره با مشکلات و موانع مختلف مواجه خواهند بود.
وی تصریح کرد: در مقابل این نوآوری چه در فکر و اندیشه و چه در کار، ناخودآگاه رقبایی شکل خواهند گرفت و آن رقیبی که به رفتارهای سنتی عادت داشته باشد قطعا سرسخت تر و مقاوم تر خواهد بود و رفتارهای جدید را بر نخواهد تابید.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: البته این سختی ها و فشارها نباید باعث شود کسانی که در این حیطه فعالیت می کنند تسلیم شوند و عقب نشینی کنند چرا که این موانع کاملا طبیعی است و فعالان این عرصه باید راه خود را که مبتنی بر دانش است ادامه دهند.
مهندس تبادار یادآور شد: ممکن است یکی از موانع پیش روی کسب و کارهای نوپا، بوروکراسی اداری باشد که به یک ساختار تبدیل شده و تلاش زیادی برای اصلاح آن صورت گرفته است.
وی تاکید کرد: ضرورت دارد که کسب و کارهای نوپا در عرصه پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان دنبال و زیرساخت های آن فراهم شود.
استاندار فارس نداشتن منابع در عین برخورداری از ایده و دانش برجسته را از جمله مشکلات کسب و کارهای نوپا دانست و گفت: این کسب و کارها باید ارتباط خود را با افراد منصف گسترش دهند تا در کنار فعالیت هایی که انجام می دهند در زمینه بازاریابی نیز بتوانند موفق عمل کنند.
مهندس تبادار همچنین با اشاره به فعالیت استارت آپ های حوزه کشاورزی و نقش کشاورزی فارس در اقتصاد این استان افزود: باید برای بهره وری هرچه بیشتر، در بهره گرفتن از کسب و کارهای نوپا پیش قدم شویم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 69135
تعداد بازدیدها : ۱۴۶۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است
/* */