۱۳۹۷/۰۷/۰۴
استاندار فارس در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز :

شفافیت در همه امور راه گشای مبارزه با قاچاق است/ راهکارهای مبارزه با قاچاق نیازمند الزمات قانونی است

استاندار فارس با تاکید بر اهمیت شفاف سازی در امر مبارزه با قاچاق، گفت: شفافیت در کنار ارایه پیشنهاداتی که به راهکار ختم شود و به عنوان نقشه راه با پشتوانه الزامات قانونی گام موثری در مبارزه با قاچاق خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر اینکه در امر مبارزه با قاچاق باید از بیان مکرر کلیشه ها بپرهیزیم، افزود: همه دست اندرکاران این امر به خوبی می دانند قاچاق به تولید ضرر می رساند و اقتصاد کشور را دچار مخاطره کرده و خلاقیت و ابتکار را از افراد می گیرد و در مباحث فرهنگی و اجتماعی ما دخیل است بنابراین باید به دنبال راهکار برای کنترل و پیشگیری این امر باشیم.

وی با تاکید بر اینکه پیشگیری و مبارزه با قاچاق در استان فارس باید با جدیت دنبال شود، گفت: استان فارس گذرگاه قاچاق کالا و مواد مخدر است، از این رو اجرای راهکارهای مبارزه با قاچاق در استان اهمیت ویژه ای دارد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اهمیت شفاف سازی در امر مبارزه با قاچاق، گفت: شفافیت در کنار ارایه پیشنهاداتی که به راهکار ختم شود و به عنوان نقشه راه با پشتوانه الزامات قانونی گام موثری در مبارزه با قاچاق خواهد بود.

مهندس تبادار تاکید کرد: با تعریف و تبیین مکانیزم جلوگیری به همراه الزامات اجرایی و پشتیبانی عملیاتی و اجرایی باید به عنوان مبنای اصلی مبارزه با مواد مخدر در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین بر لزوم توجه به ساز و کارهای مناسب برای کالاهای قاچاق به دست آمده تاکید کرد و افزود: خلاءهای قانونی در این زمینه نیز مشکلات متعددی به وجود آورده که به مکانیزم های قانونی و کارشناسی شده نیاز دارد.

استاندار فارس با اشاره به راه اندازی سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا و همچنین سامانه داشبورد که به منظور دستیابی به اطلاعات انبارها تدوین شده است، گفت: انطباق ثبت انبار با بارنامه ها و همچنین مشخص شدن چگونگی توزیع کالاها در شفاف سازی امور بسیار موثر بوده و به کنترل و پیشگیری امر قاچاق کمک می کند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 69008
تعداد بازدیدها : ۱۵۸۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است
/* */