۱۴۰۱/۰۳/۲۴
استاندار فارس:

مصوبات سفر ریاست جمهوری طبق جدول زمانی در حال اجرا است

استاندار فارس گفت که از مجموع ۱۳۳ پروژه سفر رئیس جمهور به این استان در مهرماه سال گذشته، ۱۱۰ پروژه طبق برنامه و جدول زمان بندی در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه در نشست خبری تشریح سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به فارس افزود: مصوبات سفر آیت الله رئیسی در ابتدا ۱۱۴ مورد بود که با افزوده شدن ۱۹ متمم به آن به ۱۳۳ پروژه رسید.
وی ادامه داد: با وجود اینکه حدود هشت ماه از سفر می گذرد اما بالاترین میزان نقدینگی که به بودجه های عمرانی و تملک سرمایه ای استان اختصاص یافته مربوط به همین هشت ماه است و تاکنون یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از محل منابع عمومی به استان پرداخت شد.
او اظهار داشت: به جز ۱۱۰ پروژه در دست اجرا، ۲۳ پروژه با مشکلاتی مواجه است که در سفر امروز معاون عمرانی رئیس جمهور به فارس این پروژه ها مورد بررسی قرار گرفت و برای ۲۰ مورد آن راه حل پیدا شد.
استاندار فارس بیان کرد: طی ۴۵ روز آتی گزارشی از روند اجرای این ۲۰ پروژه که مشکلاتشان در این سفر حل شد به معاون رئیس جمهور ارائه خواهیم کرد.
ایمانیه، در خصوص شرایط کارخانه آزمایش مرودشت گفت: بنا است که خط تولید آبگرمکن این کارخانه از روز شنبه هفته آتی فعالیت خود را آغاز کند و مالک آن نیز تعهد داده که تا پایان خردادماه جاری لیست ۱۰۰ بیمه شده، تا پایان شهریور لیست ۲۵۰ بیمه شده و تا پایان امسال نیز لیست ۵۰۰ بیمه شده ارائه دهد.
وی افزود: در خصوص کارخانه روغن نرگس شیراز هم توافق شد که از ابتدای مردادماه امسال عملیات اجرایی پروژه ساخت این کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی شیراز با حدود ۲۰۰ میلیارد تومان آورده این شرکت آغاز شود و ما نیز به آنها با پرداخت تسهیلات بانکی و همچنین تغییر کاربری زمین های فعلی کارخانه در شیراز کمک خواهیم کرد.
او گفت: در خصوص کارخانه کاغذ زاگرس هم موافقت شد که بانک صنعت و معدن تسهیلاتی را در اختیار مالک کارخانه قرار دهد.
استاندار فارس بیان کرد: امیدواریم ظرف یک ماه آتی شاهد تولید نخستین محصول کارخانه قند ممسنی هم باشیم.
معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه سفرهای استانی خود با هدف پیگیری و نظارت میدانی بر پیشرفت و تحقق مصوبات و دستورات رئیس جمهور امروز سه شنبه به استان فارس سفر کرد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 87819
بازدید : ۵۶۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است