۱۴۰۱/۰۳/۰۱
استاندار فارس تاکید کرد:

معرفی شرکت های دانش بنیان استان فارس از طریق تارنمای وزارت خارجه / تاجران به عنوان رایزن اقتصادی انتخاب شوند

دکتر ایمانیه با بیان اینکه رایزن های اقتصادی در کشورهای عمان، قطر و عراق از بین تجار انتخاب شوند، از معاون دیپلماسی اقتصادی خواست تا پیگیری لازم برای افتتاح کنسولگری عمان و قطر در شیراز انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه در نشست تاجران و بازرگانان استان فارس که با حضور  معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، با اشاره به توجه رویکرد دولت سیزدهم در تعامل اقتصادی با کشور های همسایه گفت: حاصل تلاش های وزارت امور خارجه افزایش صادرات است.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه رایزن های اقتصادی در کشورهای عمان، قطر و عراق از بین تجار انتخاب شوند، از معاون دیپلماسی اقتصادی خواست تا پیگیری لازم برای افتتاح کنسولگری عمان و قطر در شیراز انجام شود.
استاندار فارس با اشاره به فرصت برگزاری جام جهانی در کشور قطر، بیان داشت: در صورت امکان یکی از شرکت های هواپیمایی سفر رایگان تماشاچیان جام جهانی به استان فارس را متقبل شود چراکه باعث رشد گردشگری و معرفی اماکن تاریخی کشور به ویژه استان خواهد شد.
نماینده عالی دولت در فارس تصریح کرد: نمایشگاه صنایع دستی توسط تجار فارس و شیراز در قطر برگزار می شود و صادرات مواد کشاورزی و میوه افزایش پیدا می کند.
دکتر ایمانیه با اشاره به ظرفیت توریسم درمانی شهر شیراز، ابراز امیدواری کرد تا حضور بیماران خارجی در این شهر سه برابر شود. 
استاندار فارس با تاکید بر افزایش سه برابری سهم استان در  شش کشوری که بیشترین تعامل با تاجران استان فارسی را دارند، گفت: در شش کشوری که بازار هدف صادرات استان فارس هستند، باید صادرات استان تا پایان امسال سه برابر شود؛ بنابراین تاجران استان نیز زمینه را فراهم کنند.
وی جاده بین خلیج فارس تا شیراز را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: باید با رایزنی، زمینه سرمایه گذاری خارجی مخصوصا کشور های حوزه خلیج فارس در استان فارس و در راستای این آزادراه فراهم شود. 
نماینده عالی دولت در فارس ضمن اشاره به اقدامات خوب  وزارت امور خارجه در اتصال ظرفیت های کشور با همسایگان و دیگر کشور ها، اظهار کرد: ظرفیت شرکت های دانش بنیان استان فارس از طریق تارنمای وزارت امور خارجه کشور معرفی شوند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 87145
بازدید : ۸۷۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است