۱۳۹۷/۱۰/۱۷
مراسم معارفه استاندار فارس با حضور معاون وزیر کشور برگزار شد

استاندار فارس: با مردم، برای مردم و همراه با مردم قدم در راه مدیریت میگذارم.

مراسم معارفه دکتر عنایت اله رحیمی با حضور معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مراسم معارفه دکتر عنایت اله رحیمی، استاندار فارس با حضور دکتر حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور،  جناب آقای فعال رئیس مرکز فوریت های امنیتی اطلاعات و اخبار وزارت کشور ، آیت الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

دکتر رحیمی در این مراسم با اشاره به فعالیت  ۲۸ ساله خود در عرصه  خدمت در  استان فارس، افزود: بر اساس این سوابق طولانی آشنایی مناسبی با  دیدگاه ها،  نوع تصمیمات، رفتار و منش مدیریتی موجود دارد.

 استاندار فارس تاکید کرد:  به روز کردن تجربیات،  مسلح شدن به علم روز،  تاکید بر استفاده از  مشورت نخبگان و متخصصین را  در راستای  تکامل بخشیدن به روش مدیریتی خود به کار خواهم گرفت.

دکتر رحیمی با اشاره به تسلط  خود بر  توانمندی ها و چالش های استان ، خاطرنشان کرد: بزرگترین توانمندی استان فارس  علاقه و عشق به نظام مقدس جمهوری  اسلامی  و توسعه و پیشرفت ایران است که تقدیم ۱۴ هزار و ۶۰۰ شهید گلگون کفن،  ۳۸ هزار جانباز و ۲ هزار و ۷۰۰ آزاده به نام جمهوری اسلامی نشانه ای برای اثبات این مدعا است.

وی با بیان اینکه تقدیم این شهدا و ایثارگری های مردم دیار فارس  را نشانه ای از عشق به ولایت و کشور می دانم ، عنوان کرد:  روحیه ایثار و فداکاری مردم استان فارس  به عنوان سرمایه ای بزرگ و  تکیه گاه قدرتمند  ما  برای حرکت رو به جلو و دستیابی به قله‌های توسعه و پیشرفت است.

استاندار فارس وجود حرم شریف حضرت شاهچراغ(ع) و سید علا الدین حسین(ع) و همچنین وجود  هزار و ۴۰۰ بقعه و امام زاده واجب التعظیم را از پتانسیل های اصلی سرمایه گردشگری و زیارت در استان فارس دانست و اظهار کرد: بهره گیری از این پتانسیل‌ها نه تنها  فرهنگ ایرانی اسلامی را ترویج می‌ دهد بلکه زمینه ایجاد درآمد برای کسبه و تجار را نیز مهیا خواهد کرد.

دکتر رحیمی افزود:  وجود اقلیم چهار فصل استان فارس، مقام دوم استان در تولید محصولات کشاورزی، وجود ۵ هزار واحد تولیدی در بخش صنعت، رتبه اول فارس در دارا بودن ذخایر معدنی خاک نسوز، رتبه دوم استان در دارا بودن معادن سنگ های تزیینی و همچنین پیشینه  ۶ هزارساله عمیق فرهنگی، تاریخی و باستانی فارس توشه مناسبی برای استفاده از این توانمندی ها در مسیر ایجاد رفاه و آرامش برای مردم در اختیار ما قرار خواهد داد.

استاندار فارس با بیان اینکه بدون تردید چالش ها و تنگناهایی نیز در استان فارس وجود دارد  که به آنها واقف هستیم، تاکید کرد؛ با ایجاد تعاملی موثر میان مدیریت ارشد استان، نماینده محترم ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه های اجرایی و سایر اقشار و گروه ها از پتانسیل های استان فارس برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید استفاده لازم را خواهیم کرد و در این مسیر خستگی ناپذیر در خدمت مردم خواهیم بود.

دکتر رحیمی تاکید کرد در مسیر مدیریت خود همواره با  مردم برای مردم و همراه مردم طی طریق خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه سعی من شنیدن دیدگاه های صاحبان اندیشه و حرکت در چارچوب مشی اعتدالی که دولت هم بر آن تاکید دارد ، عنوان کرد: ایجاد بستر مناسب  برای جلب  و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، حمایت از  بخش خصوصی، توجه به توسعه اقتصادی و تکمیل پروژه های عمرانی، توجه به حوزه  فرهنگ، تقویت سمن ها و گروه های مردمی فعال در جامعه،  تقویت احزاب واقعی سیاسی،  ایجاد بستر مناسب برای جوانان و بانوان را در برنامه های مدیریتی خود مد نظر قرار خواهم داد.

 دکتر رحیمی  افزایش سرمایه اجتماعی را امری مهم در اصول مدیریتی خود برشمرد و تاکید کرد: تقویت و توسعه  بستر نشاط و سر زندگی  در جامعه را مد نظر دارم چرا که معتقدم  جامعه افسرده روی پیشرفت را نخواهد دید و مسیر توسعه از جامعه ای شاد و پر نشاط و سرزنده میگذرد.

در این مراسم همچنین از اقدامات و خدمات شایسته استاندار پیشین فارس، مهندس اسماعیل تبادار نیز تجلیل شد.

مهندس اسماعیل تبادار استاندار پیشین فارس نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از دوران فعالیت خود در استان فارس از همکاری و همراهی مسئولان به ویژه امامان جمعه شیراز مرحوم آیت الله ایمانی و آیت الله دژکام   و آیت الله دستغیب تولیت محترم  استان احمدی ومحمدی تشکر کرد.

مهندس تبادار تاکید کرد: در این مدت کوتاه  تلاش کردم با کمک مدیران و همکاران  با ایجاد فضای آرام و دور از تنش، مدارا و اخلاق مداری را زمینه ای برای توسعه متوازن فارس قرار دهم.

وی با بیان اینکه تعامل و همکاری و اعتماد به همه دستگاه های اجرایی استان را سیاست کاری خود قرار دادم، افزود: همواره تلاش کردم ضمن ایجاد تعامل با همه گروه ها و نهادها و سازمان ها سیاست های کلی دولت را در دستور کار قرار دهم.

استاندار پیشین فارس حفظ سرمایه های اجتماعی و جلب اعتماد عمومی را یکی از نیازهای اصلی امروز در جامعه برشمرد و عنوان کرد: در دوران فعالیت خود کوشیدم  امیدبخشی و ایجاد نشاط اجتماعی را در برنامه ریزی ها مد نظر قرار دهم.

مهندس تبادار تاکید کرد: در این یک سال سعی کردم محور کارم قانون و منافع مردم باشد.

وی با بیان اینکه  آرامش و امنیت را در مدیریت استان حائز اهمیت دانسته و پیش بینی و پیشگیری را در شورای تامین در دستور کار قرار دادم، اظهار کرد: با تمام فراز و فرودهایی که بود توانستیم با هم افزایی و تفاهم، مشکلات و عوامل ناآرامی را رفع و امنیت و آرامش را تامین کنیم.

وی افزود: استان فارس را یکی از پر ظرفیت ترین استان ها در عرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی تولیدی اقتصادی و ... می دانم و از بدو ورودم سعی کردم هیچ جلسه ای را رفع تکلیفی برگزار نکنم و همواره برنامه ریزی برای آینده را مد نظر قرار داده ام.

مهندس تبادار تهیه و تنظیم سند آمایش استان فارس را یکی از دستاوردهای دوران مدیریت خود برشمرد و خاطرنشان کرد: این سند با همت همکارانم در سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان راهبرد اصلی تنظیم شد و امروز میتوانیم بر اساس شاخص های آن، راه خود را ادامه دهیم .


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 70503
تعداد بازدیدها : ۱۳۶۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است