۱۳۹۷/۰۹/۱۱
سرپرست استانداری فارس در مراسم اعطای دکترای افتخاری به رئیس دانشگاه صنعتی درسدن آلمان:

همکاری استان فارس و ایالت ساکسونی آلمان در راستای تامین منافع مردم دو طرف خواهد بود

سرپرست استانداری فارس گفت: با توجه به ظرفیت های زیاد در ایالت ساکسونی آلمان و پتانسیل های فراوان در استان فارس در همه بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، همکاری این دو استان منافع بزرگی برای مردم دو استان و کشورهای ایران و آلمان به دنبال خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در مراسم اعطای دکترای افتخاری دانشگاه شیراز به پروفسور هانز مولر اشتاین هاگن رئیس دانشگاه صنعتی درسدن آلمان، با بیان این که فعالیت های مشترک بین دو دانشگاه بزرگ و معتبر شیراز و درسدن موجب توسعه همکاری ها به سطح شهرها و شهرداری ها نیز شده است، اظهار داشت: امروزه تردد میان مدیران شهری شیراز و درسدن آلمان توسعه زیادی پیدا کرده است و ما نیز به سهم خود در سطح مدیریت استان آماده گسترش همکاری همه جانبه با ایالت ساکسونی آلمان هستیم.

وی تصریح کرد: دولت و ملت ایران همواره علاقه زیادی به همکاری با دولت و ملت آلمان داشته اند و امیدوارم این همکاری ها در راستای منافع دو ملت افزایش بیابد.

سرپرست استانداری فارس با قدردانی از نگاه انسان دوستانه دولت و ملت آلمان و کمک های ایشان به مردم کشورهای جنگ زده ای چون افغانستان و سوریه، افزود: از این که آلمان در برابر رفتارهای غیرمنطقی و خودسرانه آمریکا در جهان و تحریم و بی اخلاقی این کشور در مورد توافق هسته ای با ایران، مقاومت کرده است تشکر می کنیم.

مهندس رحمانی ادامه داد: مطمئن باشید جایگاه سیاسی کشور آلمان در جهان و جایگاه اقتصادی این کشور با همین تصمیمات منطقی روند موفق تری را طی خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از مدیران، اساتید و کارکنان دانشگاه شیراز به دلیل این اقدام ارزشمند بین المللی، برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

دکتر حمید نادگران رئیس دانشگاه شیراز نیز در این جلسه با بیان این که امروز تفاهم همکاری علمی و پژوهشی میان دو دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی درسدن آلمان به امضا رسیده است، افزود: بر اساس این تفاهم نامه تبادل استاد و دانشجو، اجرای پروژه های مشترک تحقیقاتی، کنفرانس های علمی مشترک، فرصت های مطالعاتی اساتید، امکان حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه دیگر و برنامه های مرتبط با آموزش های الکترونیکی(مجازی) فراهم می شود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 69898
تعداد بازدیدها : ۲۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است