۱۳۹۷/۰۸/۱۵
استاندار فارس در بازدید از یک مجموعه گلخانه ای در شهرستان سپیدان:

توسعه کاشت گلخانه ای نیازمند نگاه جامع و برنامه عملیاتی است

استاندار فارس با بیان اینکه براساس برنامه های ارایه شده کاشت گلخانه ای در استان فارس در ۱۰ سال آینده به میزان هفت هزار هکتار توسعه خواهد یافت، گفت: توسعه کاشت گلخانه ای به نگاه جامع و همه جانبه نگر که مبتنی بر برنامه عملیاتی باشد، نیاز دارد که این امر نیز با همکاری و همت همه متولیان از جمله جهاد کشاورزی، بخش خصوصی و بانکها محقق خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در بازدید از یک مجموعه گلخانه ای در شهرستان سپیدان با تاکید بر اهمیت توسعه کشت گلخانه ای در استان فارس، افزود: اقتصاد کشاورزی یکی از ظرفیت های مهم استان فارس است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد بنابراین با توجه به کمبود منابع آب در استان توسعه کاشت گلخانه ای یکی از اولویت ها و دغدغه های بخش کشاورزی در فارس است. 
وی با بیان اینکه فرهنگسازی در راستای توسعه کاشت گلخانه ای بسیار مهم است، تولید سالانه 4.۵ میلیون شاخه گل در این مجموعه گلخانه ای را اقدامی ارزشمند جهت ایجاد انگیزه و فرهنگسازی برای ادامه چنین فعالیت هایی دانست.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به 490 هکتار کاشت گلخانه ای در استان ایجاد شده است، یادآور شد: با توجه به شرایط خشکسالی افق پیش روی استان نیازمند توسعه بیش از پیش کاشت گلخانه ای است.
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه هر برنامه ای به نظام جامع و عملیاتی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: رفع مشکلات مجموعه های گلخانه ای فعال و کمک به رونق این مجموعه ها بدون تردید در سایر افراد انگیزه لازم برای راه اندازی گلخانه های جدید را ایجاد خواهد کرد.
استاندار فارس ابراز امیدواری کرد کاشت گلخانه ای در استان فارس علاوه بر سیفی جات در تولید محصولات دیگری همچون گیاهان دارویی، گل و تولیدات باغی نیز توسعه یابد.
گلخانه گل رز شاخه بریده که به همت ذبیح الله محمودی در بخش همایجان شهرستان سپیدان راه اندازی شده هشت هزار متر مربع مساحت داشته و سالانه ۴.۵ میلیون شاخه گل تولید می کند.
در جریان این بازدید مهندس رحمانی معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، مهندس جوادی جهرمی فرماندار سپیدان، سجاد خسروانیان مشاور استاندار و بخشدار همایجان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی حضور داشتند.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 69504
تعداد بازدیدها : ۳۳۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است