۱۳۹۷/۰۷/۱۸
استاندار فارس در بازدید از پژوهشکده مکانیک شیراز:

پژوهشکده مکانیک شیراز جایگاه نخبگان علمی کشور است/سرمایه اصلی استان فارس ظرفیت های علمی نخبگان و مراکز پژوهشی است

استاندار فارس گفت: پژوهشکده مکانیک شیراز جایگاه نخبگان علمی کشور است و فارس از این نظر یکی از استان های برتر کشور محسوب میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در بازدید از پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی ایران که همزمان با هفته جهانی فضا صورت گرفت، با بیان این که این استان دارای ۲۰۵ مرکز علمی و دانشگاهی است، اظهارکرد: دو مرکز برجسته دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حدود ۲ هزار استاد برجسته ملی و بین المللی ظرفیت علمی بزرگی را برای فارس فراهم کرده اند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که دانشگاه شیراز سابقه ای طولانی در حوزه علمی و پژوهشی کشور دارد، یادآور شد: اخیرا در ارزیابی های صورت گرفته رتبه این دانشگاه در سطح دنیا از 800 به 505ارتقا یافته است.
مهندس تبادار افزود: در کنار دانشگاه های استان فارس وجود پارک علم و فناوری و پژوهشکده مکانیک نوید پیشرفت های بسیار خوب در سایه تلاش های اساتید و نخبگان را برای آینده استان و کشور می دهند.
وی تصریح کرد: سرمایه های این استان قبل از منابع طبیعی و معادن نفت، گاز و کشاورزی، اساتید برجسته و مراکز پژوهشی مانند پژوهشکده مکانیک شیراز است که دستاوردهای علمی برجسته ای دارند.
استاندار فارس با تاکید بر لزوم خودکفایی پژوهشکده مکانیک شیراز در زمینه اعتبارات و بی نیازی به بودجه های دولتی، گفت: در صورت خوداتکایی پژوهشکده مکانیک شیراز افراد علمی تری جذب خواهند شد و کارهای برجسته تری صورت خواهد گرفت.
مهندس تبادار توجه به تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی پژوهشکده مکانیک شیراز را خواستار شد و افزود: چنانچه پژوهش های دانشگاهی و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری متناسب با نیازهای جامعه صورت گیرد کاربردی خواهد بود و مشکلات استان را کاهش خواهد داد.
وی با بیان این که باید ظرفیت های علمی و پژوهشی مانند پژوهشکده مکانیک شیراز روز به روز ارتقا پیدا کند، گفت: مسئولان استان همه تلاش خود را برای توسعه زیرساخت ها و امکانات مورد نیاز این مراکز به کار خواهند گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس تبادار در جریان این بازدید با حضور در آزمایشگاه های تخصصی پژوهشکده مکانیک شیراز با پروژه ها، امکانات و توانمندی های این پژوهشکده آشنا شد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 69183
تعداد بازدیدها : ۴۸۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است