۱۳۹۷/۰۶/۲۰
استاندار فارس در نشست مشترک علمای اهل سنت و تشیع با حضور رئیس مجلس:

بیش از هر زمان دیگری به وحدت و تفاهم نیاز داریم/ حضور بخش خصوصی در طرح های عمرانی و اقتصادی با جدیت دنبال شود

استاندار فارس با بیان این که امروز بیش از هر زمان دیگری اسلام و به ویژه جمهوری اسلامی به وحدت و تفاهم و همدلی نیاز دارد، گفت: در این شرایط هرکس دم از تفرقه بزند به اسلام خیانت می کند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نشست مشترک علمای اهل سنت و تشیع که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در لارستان برگزار شد، افزود: به رغم وجود تنوع اقوام و مذاهب و ادیان در استان فارس شاهد وجود تفاهم و آرامش و صمیمیت میان گروه های مختلف هستیم.

وی ادامه داد: همه علمای عامل و آگاه در همه کشور به ویژه در استان فارس با پیروی از منویات بزرگان به ویژه مقام معظم رهبری از تفرقه دوری می کنند که این وحدت برگرفته از اندیشه بزرگ اسلام است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر این که اسلام هیچ ندایی جز وحدت و رافت سرنداده است، گفت: قرآن می فرماید وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا ، این آیین می تواند همه اختلافات جزئی و حتی کلی را در پناه وحدت محفوظ نگاه دارد.

مهندس تبادار افزود: در مبانی کلامی و فقهی میان شیعه و سنی هیچ اختلافی نیست و اختلاف ها ناشی از مسایل سیاسی و قومی است.

وی با بیان این که اسلام براساس آیه "کونا لِلظّالِمِ خَصماً وَ لِلمَظلومِ‌ عَونا"، پرچم دفاع از مظلومان و مبارزه با ظالمان را بلند کرده است، تصریح کرد: دشمنان ما این شعار اساسی اسلام را برنمی تابند و تلاش میکنند آن را در دنیا کمرنگ کنند زیرا شیوه آن ها استکبار طلبی است.

استاندار فارس گفت: اگر دشمنان نتوانند شعار اسلام را کمرنگ کنند به ایجاد تفرقه میان فرق اسلامی روی می آورند، چنانکه در یمن، عراق و سوریه ضربات زیادی به مسلمانان وارد کردند.

مهندس تبادار با بیان این که امروز بیش از هر زمان دیگری اسلام و به ویژه جمهوری اسلامی به وحدت و تفاهم و همدلی نیاز دارد، اظهارکرد: در شرایط امروز هرکس دم از تفرقه بزند به اسلام خیانت می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که به رغم وجود تنگناهای اقتصادی، استان فارس با هماهنگی علما، نمایندگان مجلس و مدیران استان، به شهادت آمارها، مسیر امیدوار کننده ای را طی می کند، یادآور شد: فضای کسب و کار استان از رتبه 19 در سال 92 به رتبه دوم در سال جاری رسیده است که این آمار نشان دهنده فعالیت های اقتصادی در سراسر استان است.

استاندار فارس با بیان این که کاهش نرخ بیکاری در استان نشان دهنده نتایج فعالیت های مختلف اقتصادی در استان است، گفت: نرخ بیکاری فارس از  ۱۶.۵ در صد در سال 92 به ۹.۹  درصد در بهار سال 97 رسیده است که نشان دهنده حرکت رو به پیشرفت استان است.

مهندس تبادار با اشاره به این که مردم لارستان در زمینه سرمایه گذاری به ویژه در زمینه خیراندیشی مشارکت جدی دارند، افزود: فعالیت های نیکوکارانه در استان فارس سرمایه اجتماعی برای استان محسوب می شود.

وی ادامه داد: خیراندیشان در لارستان در حوزه های مختلف حضور پیدا کرده اند که ثمرات آن در زمینه های ورزشی، دانشگاهی، درمانی ...قابل مشاهده است.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: در زمینه راه سازی به عنوان زیرساخت توسعه در منطقه لارستان فعالیت های گسترده ای صورت گرفته است هرچند تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله داریم.

مهندس تبادار افزود: 17 هزار کیلومتر راه در استان فارس وجود دارد و آزادراه شیرازـاصفهان به عنوان اولین آزادراه جنوب کشور حداکثر تا ابتدای سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که آزادراه لارـبندرعباس یکی از اهداف بزرگ مدیریت ارشد استان است، گفت: تلاش میکنیم این طرح را با مشارکت بخش خصوصی اجرا کنیم، زیرا اتکا به اعتبارات دولتی موجب طولانی شدن آن خواهد شد.

مهندس تبادار با اشاره به این که 500 کیلومتر بزرگراه و 370 کیلومتر آزادراه در استان فارس در حال ساخت است، اظهارکرد: هم اکنون 40هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در استان فارس در دست احداث است و هشت طرح بزرگ صنعتی با 11 هزار میلیارد تومان اعتبار در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی با تاکید بر این که به توسعه و عمران استان فارس و لارستان امیدوار هستم، افزود: باید تلاش کنیم زمینه حضور بخش خصوصی در طرح های عمرانی و اقتصادی فراهم شود و این موضوع از ابتدای ورودم به استان در دستور کار بوده است.

استاندار فارس ادامه داد: استانداری فارس در زمینه برگزاری جلسات هم اندیشی میان علمای شیعه و سنی پیشگام بوده و از نظرات و راهکارهای علما بهره مند شده است.

مهندس تبادار در بخش دیگری از سخنان خود از رئیس مجلس شورای اسلامی بابت سفر به استان فارس تقدیر و تشکر کرد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 68847
تعداد بازدیدها : ۵۱۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است