۱۳۹۷/۰۵/۱۴
مدیر کل حوزه استاندار فارس مطرح کرد:

افزایش تاب آوری اجتماعی بسیاری از آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد/ لزوم تعامل بخش خصوصی و دولتی برای کاهش آسیب های اجتماعی

مدیر کل حوزه استاندار فارس با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در استان و برنامه ریزی های صورت گرفته برای کاهش این آسیب ها گفت: افزایش تاب آوری اجتماعی می‌ تواند بسیاری از آسیب های اجتماعی موجود را کاهش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسمپور در کارگاه آموزشی تسهیلگران تاب آوری اجتماعی که به همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس در سالن شهید قاضی استانداری برگزار شد، افزود: افزایش تاب آوری اجتماعی، افراد را توانمند می کند تا در مواجهه با دشواری ها و ناملایمات زندگی و شغلی، آسیب نبینند و از این موقعیت ها برای شکوفایی و رشد شخصیت خود استفاده کنند.

مدیر کل حوزه استاندار فارس، کاهش آسیب های اجتماعی را نیازمند برنامه ریزی دقیق، آموزش کاربردی و ارایه راهکارهای علمی و عملی مناسب دانست و گفت: با بهره گیری از نظر علمی کارشناسان فرهنگی مجرب  استان، تجربیات و توانمندی های آنها به عنوان ابزار قدرتمندی که در زمینه دولتی و خصوصی تجربه لازم را دارند، می توان با پدیده ها، ناهنجاری و آسیب های اجتماعی مقابله کرد.

قاسمپور مبارزه با آسیب های اجتماعی را کار سخت و حساسی دانست و اظهارکرد: باید این کار با ظرافت، تدبیر و درایت کامل در محله های آسیب پذیر تمام نقاط استان دنبال شود.

وی ادامه داد: تعامل بخش خصوصی و دولتی و مشارکت همه دستگاه های اجرایی در حوزه های مختلف اجتماعی در کاستن از آسیب های اجتماعی در نقاط حاشیه نشین شهری و محلات آسیب پذیر و بافت های فرسوده بسیار تاثیرگذار است.

مدیر کل حوزه استاندار فارس گفت: آنچه که در محلات آسیب پذیر می تواند تحول کیفی ایجاد کند این است که در  طرح بازآفرینی محلات شهری، افزون بر پرداختن به مسایل عمرانی و سازندگی فیزیکی باید به موضوعات فرهنگی نیز نگاه ویژه ای شود.

قاسمپور با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه فرهنگ زیربنای اقتصاد و سیاست است، تاکید کرد: مسایل فرهنگی و اجتماعی زیربنا محسوب می شوند و باید به آن ها توجه دو چندان شود.

وی تصریح کرد: هر اقدام عمرانی و اقتصادی در مناطق شهری و روستایی باید پیوست فرهنگی داشته باشد و نخست باید کار فرهنگی انجام شود.

قاسمپور به برنامه ریزی تشکیلاتی و سازمان یافته دولت تدبیر و امید در خصوص توانمند سازی اقشار مختلف جامعه برای مقابله با تهدیدات اجتماعی و فرهنگی موجود اشاره کرد و افزود: دولت در بحث اعتیاد، رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را مطرح کرد برای این که خانواده ها اهمیت و حساسیت این موضوع را درک کنند و تلاش استان نیز در این جهت است.

مدیر کل حوزه استاندار فارس، تاب آوری اجتماعی را یک فرصت و ضرورت مهم خواند و گفت: باید با برگزاری کارگاه های آموزشی تاب آوری اجتماعی، تهدیدهای به وجود آمده را به فرصت تبدیل کنیم.

قاسمپور افزود: تاب آوری اجتماعی نه تنها موجب افزایش قدرت تحمل و سازگاری آن ها در برخورد با مشکلات می شود بلکه مهمتر از آن منجر به حفظ سلامت روانی و ارتقا آن نیز خواهد شد.

وی همچنین بر ضرورت توجه به مساله پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره و تاکید کرد: موضوع پیشگیری باید در کنار مقابله با آسیب های اجتماعی به طور جدی دنبال شود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 68398
تعداد بازدیدها : ۶۸۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است