۱۳۹۷/۰۴/۱۹
استاندار فارس دربازدید از یک مجموعه تولیدی در شهرستان مرودشت:

مسئولان استان برای رفع دغدغه مردم و بزرگان نظام در حوزه اشتغال تلاش کنند/لزوم برنامه ریزی برای حفظ و احیا واحدهای صنعتی موجود

استاندار فارس با اشاره به دغدغه های مسئولان نظام از جمله رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری برای ایجاد اشتغال گفت: مسئولان استان باید برای رفع این دغدغه بزرگان نظام و مردم تلاش کنند چرا که این موضوع نیاز جدی امروز جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در سفر به شهرستان مرودشت با هدف بررسی مسایل و مشکلات کارخانه آرد شیراز و بیسکویت تینا (دادلی) از این مجتمع تولیدی بازدید کرد.
وی پس از بازدید از بخش های مختلف کارخانه آرد شیراز و بیسکویت تینا(دادلی) با اشاره به آغاز فعالیت این مجتمع تولیدی پس از پنج سال تعطیلی، افزود: با رفع برخی موانع و مشکلات این مجتمع، در مرحله اول 300 و در مرحله بعد 500 فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه امروز ایجاد اشتغال به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان نظام جمهوری اسلامی است،گفت: تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری و سایر مسئولان نظام بر موضوع اشتغال نشان دهنده اهمیت آن در جامعه است.
مهندس تبادار افزود: عملیاتی شدن نظرات بزرگان نظام در باب ایجاد اشتغال نیازمند راهکار و اقدامات عملی هر یک از ما مسئولان در استان ها و شهرستان ها است.
وی تاکید کرد: بخش خصوصی  باید با اطلاع از اهمیت ایجاد اشتغال و رعایت چارچوب مقررات در کنار  مسئولان، زمینه های لازم برای بهبود وضعیت اشتغال را فراهم کند.
استاندار فارس با یادآوری  اینکه برای ایجاد 200 فرصت شغلی در مجموعه سیمان بیش از 450 میلیارد تومان و ایجاد حدود 400 فرصت شعلی در پتروشیمی ها بیش از 2 هزار میلیارد تومان هزینه می شود، گفت: توجه به مجموعه های تولیدی که اکنون در حال فعالیت هستند مد نظر است چرا که رفع موانع موجود در راه توسعه، حفظ یا احیا این مجموعه ها از اهمیت ویژه ای در راستای اشتغال زایی برخوردار است.
مهندس تبادار همچنین با اشاره به تشکیل کارگروهی برای حل مشکلات کارخانه آرد شیراز و بیسکویت تینا(دادلی) اشاره کرد و از مسئولان و سازمان های امور مالیاتی ، تامین اجتماعی، صنعت معدن و تجارت خواست برای حفظ، احیا و توسعه این مجتمع تولیدی تلاش کنند.
 
** اقتصاد کشاورزی در فارس قابل حذف و چشم پوشی نیست
استاندار فارس همچنین  در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برنامه های استان برای تغییر الگوی کشت با توجه به وضعیت بحران آب، گفت: جایگاه اقتصاد کشاورزی در استان فارس قابل حذف و چشم پوشی نیست چرا که درحال حاضر این استان 10درصد از نیاز غذایی کشور را تامین کرده و دارای رتبه یک محصولات باغی، رتبه 2 محصولات زراعی و رتبه چهار تولید محصولات دامی در کشور است.
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه برنامه جامعی برای مدیریت منابع آب در استان در دستور کار است،  اظهار کرد: درست است که خشکسالی محدودیت های جدی را در عرصه کشاورزی استان ایجاد کرده اما می توانیم با مدیریت این تنگنای موجود، اقتصاد کشاورزی در استان فارس را حفظ کنیم.
وی با تاکید بر لزوم تشدید مدیریت منابع آب در شرایط کنونی، به اقدامات صورت گرفته در سالهای گذشته همچون توسعه آبیاری های نوین، توسعه گلخانه ها و تغییر الگوی کشت به سمت گیاهان کم آب بر از جمله کلزا و گلرنگ اشاره کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه نمی توان بدون معرفی کاشت جایگزین از کشاورزان خواست کاشت محصولاتی همچون برنج را متوقف کنند، گفت:  خوشبختانه کاشت محصولی به نام کینوا که آب بری آن یک هشتم برنج و یک چهارم گندم می باشد در استان فارس آغاز شده است.
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در مدیریت منابع آب همکاری مردم است، افزود: مدیران نیز باید به ارایه راهکارهای عملیاتی برای مدیریت این شرایط بپردازند.
وی با بیان اینکه ما نمی دانیم خشکسالی تا چه زمانی تداوم دارد تاکید کرد: مدیریت آب در استان باید بر اساس شرایط تنگنا برنامه ریزی شود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 67672
تعداد بازدیدها : ۲۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است