۱۳۹۸/۰۳/۰۲
استاندار فارس در دیدار با روسا و اعضا هیئت نظارت دانشگاه های استان

دانشگاه نقش موثری در تبیین دیپلماسی عمومی کشور دارد/ دانشگاه بهترین محیط برای تجربه اندوزی و ازمون خطای دانشجویان است

استاندار فارس با تاکید بر اینکه دانشگاه ها در تبیین دیپلماسی عمومی و علمی نقش موثری دارند، اظهار کرد: ایجاد امنیت منطقه ای و بین المللی علاوه بر قدرت نظامی نیازمند اثرگذاری بر افکار عمومی در سایر کشورها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه هم اندیشی با روسا و اعضا هیئت نظارت دانشگاه های استان، با اشاره به شرایط کنونی کشور و ایجاد تهدیدها و تحریم ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، افزود: دانشگاه نیز در کنار سایر نهادها، دستگاه ها و مسئولان رسالت ها و وظایفی در جهت گذر از این شرایط بر عهده دارد.
 
وی با بیان اینکه بی تردید دانشگاه نقش اثر گذاری در دور زدن تحریم ها، تولید مواد اولیه و کاهش وابستگی به خارج ، تقویت مقاومت جامعه ، ایجاد آرامش در فضای اجتماعی و اقناع افکار عمومی با پاسخ های صحیح بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: تحقق این رسالت در گرو تدوین برنامه مناسب و عمل کردن به آن برنامه در چارچوب مشخص است.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه دانشگاه باید مباحث را به سمت استدلال و منطق پیش ببرد، عنوان کرد: دانشجو نیازمند کسب تجربه و آزمون و خطا است و به دست آوردن این تجارب در دانشگاه ها کمترین آسیب را برای دانشجو و جامعه در پی دارد.
 
استاندار فارس با تاکید بر اینکه دانشگاه ها در تبیین دیپلماسی عمومی و علمی نقش موثری دارند، اظهار کرد: ایجاد امنیت منطقه ای و بین المللی علاوه بر قدرت نظامی نیازمند اثرگذاری بر افکار عمومی در سایر کشورها است.
 
دکتر رحیمی بیان کرد: دانشگاه با تبادل دانشجو، تبادل افکار و آرا از طریق برگزاری سمینارهای مشترک و سایر اقدامات در این حوزه می تواند افکار عمومی ملت ها به ویژه در کشورهایی که نظام حاکم بر آنها با جمهوری اسلامی در تقابل قرار دارد را تحت تاثیر قرار دهد.
 
استاندار فارس با اشاره به اینکه انتخابات بهار فعالیت های سیاسی است، عنوان کرد: انجام فعالیت های سیاسی در نفس خود ارزشمند است چرا که افراد در این به منافع جمعی و بهبود شرایط عمومی توجه می کنند.
 
وی با اشاره به اینکه دانشگاه باید در چارچوب قانون زمینه این فعالیت ها را فراهم کند، یادآور شد: آنچه در دانشگاه ها به بحث و تبادل نظر گذاشته می شود در نهایت باید به تقارب و نزدیکی  آرا و افزایش همدلی بینجامد.
 
دکتر رحیمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تقویت برپایی کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها تاکید کرد: باید بپذیریم انتقاد و مخالفت با هر عقیده و نظری تکمیل کننده آن خواهد بود.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس در پایان با اشاره به اینکه سال جاری سال گذر از شرایط دشوار است، همدلی، همراهی و هم افزایی را لازمه توفیق در عبور از این شرایط دانست و از همه مسئولان دانشگاه خواست تحقق این امر رادر دستور کار قرار دهند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 72680
تعداد بازدیدها : ۲۳۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است