به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در دیدار با رئیس و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرموده اند «فارس همواره در قله است»، افزود: یکی از شاخصه های برتری و پیشرفت فارس، کشاورزی این استان است که بخشی از آن مربوط به نعمات خدادادی همچون اقلیم چهار فصل و زمین مناسب و بخشی نیز مربوط به مردمان پر تلاش و سخت کوش می باشد که در شرایط متقاوت اقلیمی تولید را حفظ کرده اند.

استاندار فارس با بیان اینکه در سال های گذشته روش های متفاوتی را به کارگرفته و تجربیاتی اندوخته ایم، عنوان کرد: در حال حاضر هیچ یک از روش های قدیمی در حوزه های مختلف جوابگوی نیازها نیست بنابراین باید با ارزیابی تجربیات گذشته به اصلاح مشکلات و حذف روش های ناکارآمد بپردازیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس معتقد است انجام امور در هر یک از حوزه ها از جمله کشاورزی باید به سازمان های مردم نهاد، گروه ها و تشکل های مردمی سپرده شود و دستگاه های اجرایی سیاست گذاری ، کنترل، نظارت و هدایت را در دست داشته باشند.

وی گفت: باید با ایجاد اعتماد میان دست اندرکاران جهاد کشاورزی و کشاورزان زمینه پذیرش توصیه های علمی از سوی آنها فراهم شود.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه برنامه سازگاری با کم آبی باید در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: توسعه روش های جدیدی همچون کشت گلخانه ای، احداث شهرک های کشاورزی، آبیاری قطره ای و... راهکار حفظ و ارتقا جایگاه کشاورزی استان است.

دکتر رحیمی با بیان اینکه حفظ اشتغال کشاورزی در استان فارس از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: شان و آزادگی کشاورزان هموراه حفظ شده است بنابراین باید این شان و کرامت را پاس بداریم و زمینه بیان مطالبات و انتقادات را برای کشاورزان فراهم نماییم و بر اساس مقدورات و امکانات پاسخ های قانع کنند ای به این مطالبات بدهیم.

وی با اشاره به منابع طبیعی غنی استان و مراتع جنگلی موجود اقدامات انجام شده در حفظ و احیا این منابع را ارزشمند دانست و بر تداوم و تقویت این اقدامات تاکید کرد.
استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است