به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نشست مجمع عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان فارس در جمع شهرداران استان، ایجاد منابع مالی و درآمد پایدار برای شهرداری ها را جز ضرورت های مدیریت شهری دانست و افزود: ایجاد این درآمدها سبب می شود شهرداری ها بتوانند هزینه مورد نیاز برای اداره شهر را در هر شرایطی تامین کنند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به وجود 107 شهرداری در استان، گفت: بدون تردید سرمایه های عدیده ای در هر یک از این شهرها وجود دارد که می توان با فراهم کرن زمینه لازم برای بخش خصوصی از این سرمایه ها بهره مند شد.

مهندس تبادار با اشاره به اینکه همواره تعهداتی در چارچوب قانون از گذشته برای مدیران فعلی شهرداری ها باقی می ماند، بیان کرد: شهرداران باید با تمرکز بر یافتن راهکارهای مناسب به سمت عملیاتی کردن راهکارها پیش بروند.

استاندار فارس همچنین با اشاره به جایگاه و نقش سازمان همیاری شهرداری ها، تاکید کرد: این سازمان باید در کنار نظام پویای درآمدی شهرداری ها با آنها همکاری کرده وبه نظام مالی شهرداری ها کمک کنند.

مهندس تبادار با تقدیر از تلاش هایی که برای بهبود جایگاه سازمان همیاری شهرداری ها در استان فارس صورت گرفته ابراز امیدواری کرد این سازمان در آینده در خور جایگاه استان فارس به فعالیت بپردازد.

وی با بیان اینکه نخستین گام در این راستا تبیین و تعریف هدف و پس از آن تربیت نیروی انسانی کارآمد در سازمان همیاری شهرداری ها است، خاطرنشان کرد: این برنامه و اهداف تعریف شده باید به دقت رصد شده و عوامل و موانعی که مانع تحقق آن می شوند نیز پس از شناسایی برطرف شوند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه انجام اقدامات عمرانی از سوی شهرداری ها در اذهان عمومی به عنوان عملکرد دولت تلقی می شود، گفت: شهرداری ها باید با نگاهی جامع و همه سو نگر با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد انجام این امور را به بهترین نحو مدیریت کنند و از حداقل ها بیشترین بهره را ببرند.

مهندس تبادار تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام را به عنوان یک اولویت در استان فارس برشمرد و یادآور شد: به رغم تنگناهای موجود همه این پروژه ها در دست اجرا است.

وی ادامه داد: استفاده از ماده 19 قانون بودجه برای واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی یکی از راهکارهای به نتیجه رساندن این پروژه های نیمه تمام است.

وی تاکید کرد: شهرداری های استان اجرا و تکمیل پروژه های عام المنفعه را به بخش خصوصی واگذار کنند.

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین به تنگناهای مالی موجود اشاره کرد و گفت: اولویت نخست در شهرداری ها باید پرداخت حقوق پرسنل و پس از آن انجام امور عمومی شهر باشد.

وی از شهرداران خواست امور نظارتی را در دستور کار قرار دهند و در زمینه بکارگیری نیروها به قوانین مدنظر نهادهای نظارتی توجه داشته باشند.
‌در این جلسه همچنین صالح مشتاقی لار با اکثریت آرا اعضا به عنوان مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس انتخاب شد.
استانداری فارس در شبکه های اجتماعی

    سروش     آی گپ
    ویس پی     گپ
    بیسفون     ایتا
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی

       
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است