به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی همزمان با هفتمین روز از دهه فجر  طی سفر یک روزه خود به شهرستان جهرم مسجد دانشگاه جهرم را افتتاح کرد. این پروژه تا کنون با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان به انجام رسیده و فاز دوم آن نیز به 850 میلون تومان اعتبار نیاز دارد.

استاندار فارس در حاشیه افتتاح این مسجد دهه فجر را فرصتی مناسب  برای ارائه و اعلام  خدماتی دانست که دولت و دستگاه های اجرایی طی یک سال به مردم شریف عرضه داشته اند  

وی با تاکید بر اینکه تاکنون  بستر سازی خوبی در شهرستان جهرم انجام شده که در اثر حمایت های مردم شریف شهرستان ، پیگیری ها و حمایت های نماینده شهرستان  در مجلس شورای اسلامی بوده و قطعا دولت هم با یک نگاه مثبت به شهرستان جهرم اقدام کرده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به کلنگ زنی و افتتاح تعدادی از پروژه ها همزمان با دهه فجر در شهرستان جهرم ، بزرگراه شیراز- جهرم -لار را  یکی از این پروژه های اثر گذار برشمرد و با تاکید بر نقش ملی آن در اتصال جنوب کشور به شمال و مرکز ، عنوان کرد: تا کنون اقدامات مناسبی در این زمینه انجام و اعتبارات خوبی نیز اختصاص داده شده و امروز نیز شاهد کلنگزنی و آغاز عملیات اجرایی 13 کیلومتر از این برگراه بودیم.

دکتر رحیمی در ادامه افزود: با توجه به در دست اجرا بودن 35 کیلومتر ازاین آزاد راه و در نظر گرفته شدن اعتبار مناسبی برای 15 کیلومتر دیگر در آینده نزدیک شاهد اتمام و بهره برداری این پروژه در محدوده جهرم خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: بخش دیگر این بزرگراه نیز که به اسکله شهید رجایی متصل می شود تحت عنوان بزرگراه لار بندر عباس با همکاری بخش خصوصی و نیمه دولتی  در دستور کار قرار دارد.

استاندار فارس با بیان اینکه شهرستان جهرم توانمندی های زیادی دارد تاکید کرد:  باید تلاش کنیم این توانمندی ها بالفعل و به وضعیتی آشکار تبدیل شود تا  بتواند در خدمت رفاه و توسعه و آسایش این شهرستان قرار بگیرد.

وی بیان کرد: مسائل و مشکلاتی که امروز کشور ، دولت و مردم را تحت فشار قرار داده ناشی از پا فشاری ما بر استقلال و آزادی و حفظ اسلام است و   امروز هم اگر تحریمی تحمیل شده در اثر اصرار ما برای رسیدن به  اهداف ترسیم شده انقلاب است .

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه استمرار و استحکام نظام جمهوری اسلامی با خواست خدا، رهبری مقام معظم رهبری و حمایت مردم محقق می شود، خاطرنشان کرد: همه تلاش دولت بر این است که از فشارهای وارد شده بر مردم بکاهد.

وی همچنین با اشاره به اثرگذاری و نقش ارزشمند مردم شهرستان جهرم در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، ابراز امیدواری کرد در سایه این همدلی و ایثارگری ها شاهدتوسعه روز افزون شهرستان باشیم.