به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در دیدار معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان این که این استان از گذشته های دور دارای ظرفیت های زیادی در عرصه های مختلف ورزشی است، اظهارداشت: اهتمام لازم برای حمایت از تیم های ورزشی استان وجود دارد و وزارت ورزش و جوانان نیز باید به در این زمینه حمایت های لازم به عمل آورد.
نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: زیرساخت های ورزشی قابل توجهی در این استان ایجاد شده است که نسبتا به صورت عادلانه و منصفانه برای همه رده های سنی و در شهرها و روستا توزیع شده است.
وی با اشاره به این که ورزشگاه 50 هزار نفره پارس شیراز فرصت مناسبی برای ورزش فارس محسوب می شود، تصریح کرد: تکمیل فازهای بعدی این ورزشگاه با مشارکت و همراهی بخش خصوصی برای بهره برداری هرچه بیشتر مردم و ورزشکاران از این ورزشگاه امری ضروری است که وزارت ورزش و جوانان باید در این زمینه تلاش کند.
استاندار فارس با اشاره به موقعیت مناسب استان فارس در ارتباط با کشورهای حاشیه خلیج فارس، گفت: برگزاری جام جهانی فوتبال در کشور قطر فرصت مناسبی است که می توان با برنامه ریزی دقیق و حمایت های جدی وزارت ورزش و جوانان، در خصوص جذب گردشگران و علاقه مندان به فوتبال از سراسر جهان به استان فارس اقدام کرد.
دکتر رحیمی تاکید کرد: ورزش بانوان به عنوان نیمی از پیکره جامعه باید متحول شود و با ایجاد امکانات و زیرساخت های لازم باید زمینه حضور هرچه بیشتر این قشر در عرصه های ورزشی را فراهم کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس اظهارداشت: در زمینه ورزش همگانی اقدامات خوبی در این استان صورت گرفته که تاثیر قابل توجهی نیزدر روحیه شهروندان داشته است.
وی به قدمت ورزش سوارکاری در استان فارس اشاره کرد و با تاکید بر این که فارس باید قطب سوارکاری کشور باشد، افزود: وجود اسب های اصیل و حضور پر تعداد عشایر در این استان، زمینه های مناسبی برای گسترش ورزش سوارکاری در استان فارس فراهم آورده است.
معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نیز در این دیدار که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس برگزار شد، اظهارداشت: تکمیل سالن ورزشی شش هزار نفری شیراز می تواند زمینه لازم برای میزبانی مسابقات جهانی و ملی را بیش از گذشته برای استان فارس فراهم کند.
محمدرضا داورزنی به زیرساخت ها و جاذبه های شیراز و استان فارس برای میزبانی مسابقات ورزشی اشاره کرد و افزود: میزبانی مسابقات ورزشی موجب جذب گردشگران و گسترش ورزش در سطح استان فارس خواهد شد.