به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، در سفر یک روزه دکتر عنایت الله رحیمی به شهرستان مرودشت پروژه گازرسانی به ۲۲ روستا در این شهرستان با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که در این سفر سید علی رضا آوایی وزیر محترم دادگستری و رییس دادگستری استان فارس نیز استاندار فارس را همراهی کردند. 


دکتر رحیمی در جریان بهره برداری از این پروژه در جمع مردم روستای درباد با بیان اینکه دولت  در حد مقدورات و منابع موجود خدماتی به مردم عرضه می‌کند، افزود:  در این فرایند تامین اعتبار و کسب درآمد منوط به مواردی است که بخشی از آن نیز به شرایط بین المللی مربوط می شود و نوع تصمیگیری ها و رفتار و اهدافی که تعیین میکنیم در آن اثر گذار است.
 نماینده عالی دولت در استان فارس  اقتدار، استقلال ، حاکمیت دین باوری و خدامحوری  در کشور  را مستلزم پذیرفتن هزینه هایی برای به دست آوردن این آرمان‌ها دانست و عنوان کرد: بسیاری از دشمنان نظام جمهوری اسلامی این استقلال را بر نمی‌تابند و می‌خواهند کشور ما تحت استعمار قدرت‌ها باشد؛  بنابراین اگر بخواهیم استقلال و آزادی کشور را حفظ کنیم و مردم نیز در تعیین سرنوشت خود سهیم باشند باید این هزینه ها را بپذیریم.
استاندار فارس فشارهای اقتصادی که امروز به مردم و دولت تحمیل شده است را یکی از این هزینه ها برشمرد و افزود:  نظام جمهوری اسلامی تا امروز با پشتوانه مردم و خواست خدا و رهبری های عالمانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری استمرار یافته  و این تداوم در گرو حمایت های مردمی است.
وی با انتقاد از بعضی مخالفت ها، بیان کرد: بعضی افراد هر کجا دولت حرکتی رو به جلو برای خدمت رسانی به مردم انجام داده و موانعی را بر داشته است و درآمدی ایجاد کرده یا  سازمان های بین المللی و جامعه جهانی را  در برابر ملت ایران آرام کرده است  دم از مخالفت می زنند و روزی که این موضع دگرگون می‌شود باز هم‌انتقاد می‌کنند.
استاندار فارس با بیان اینکه این گروه از منتقدان هیچ راهکاری ارائه نداده و تنها انتقاد می‌کنند، افزود:  راهکار اصلی دولت تکیه بر سرمایه های داخلی، سرمایه های انسانی کشور و اعتماد به خلاقیت و دانش مردم و ایثارگری ها برای عبور از تنگناهای موجود  و رساندن کشور  به سر منزل مقصود است.
بر اساس این گزارش همزمان با چهلمین فجر انقلاب اسلامی پروژه گازرساتی، به یک شهر، ۱۵۷ روستا، یک شهرک صنعتی و ۱۰۴ صنعت پراکنده با اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیارد تومان در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد