به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، طرح آبرسانی به شهرستان کازرون با اعتباری بالغ بر ۳۷۵۰۰ میلیون ریال برای بهره مندی ۱۶۰۰ خانوار تکمیل و به بهره برداری رسید.


استاندار فارس در جریان بهره برداری از این پروژه آبرسانی با اشاره به اینکه در شرایط کمبود آب باید به سمت صرفه جویی حرکت کنیم، بیان  کرد: متاسفانه به رغم کمبود در کشور، سرانه مصرف بیش از کشورهایی است که با این کمبود مواجه نیستند.

 استاندار فارس  با بیان اینکه بخشی از منابع آب استحصالی ما اعم از روان آب ها و آب های زیرزمینی در قالب شبکه‌های توزیع آب کشاورزی و آب شرب به هدر می رود، عنوان کرد: از سوی دیگر نیز منابع اب تجدید ناپذیر نیز هر ساله بیش از پیش مصرف می‌شوند بنابراین باید برنامه ریزی مناسبی برای مدیریت مصرف و صرفه جویی از هدر رفت این منابع وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه  باید واقعیت خشک بودن سرزمینمان را بپذیریم اظهار کرد: میانگین  بارش سال گذشته استان فارس ۱۳۵ میلی متر بوده  و بارندگی های ۳۰۰ تا ۴۰۰   میلی متر نیز راهگشای این خشکسالی نخواهد بود.


نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید اقدامات زیادی در راستای آبرسانی انجام داده است، عنوان کرد: در استان فارس نیز به تبع این سیاست ها، ۴ سد در دست اجرا و رو به اتمام است همچنین بیش از پنج تا شش خط آبرسانی با مبالغ بسیار بالایی در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم منابع دولتی به سمت تحقق این پروژه ها پیش برود.

دکتر رحیمی از انعقاد  تفاهم نامه ۵۶ میلیارد تومانی استان با سازمان منابع طبیعی کشور برای اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری خبر داد و افزود: انتقال آب دریا به فارس نیز از دیگر راهکارهای تامین منابع آب مورد نیاز است که فاز اول این پروژه در قالب انتقال  آب صنعتی و شرب به لامرد و مهر با سرمایه گذاری بخش خصوصی  آغاز شده است.