به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در دیدار مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این که فارس، ایران کوچک است و زمینه های بسیار خوب گردشگری، معدنی و کشاورزی در این استان وجود دارد، اظهارداشت: این توانمندی ها باید به دنیا معرفی شود و نمایشگاه های بین المللی فرصت مناسبی برای این منظور است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که سابقه تاریخی مثبت و طولانی در زمینه ارتباطات تجاری استان فارس با کشورهای همسایه و کشورهای آسیای شرقی به ویژه هند زمینه خوبی برای گسترش روابط تجاری با این کشورها به شمار می رود، گفت: با توجه به ذهنیت خوب این کشورها از استان فارس می توان از این ظرفیت برای افزایش مبادلات تجاری استفاده کرد.

وی تاکید کرد: روابط تجاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه کشورهایی که دارای روابط صمیمانه تری با کشورمان هستند باید در دستور کار قرار داشته باشد و باید از ظرفیت برگزاری نمایشگاه های بین المللی برای این منظور  بهره برداری شود.

استاندار فارس با اشاره به توجه روز افزون تجار جوان به بهره گیری از فناوری های جدید در روابط اقتصادی، گفت: باید با در نظر گرفتن سود بلندمدت کشور و صادرکنندگان، به مقوله صادرات و کیفیت محصولات صادراتی نیز همچون گذشته توجه ویژه ای داشته باشیم تا با جلب اعتماد مشتریان بازارهای خود را در کشورهای دیگر، حفظ و گسترش دهیم.

دکتر رحیمی به ضعف کالاهای ایرانی در زمینه تبلیغات و بسته بندی اشاره کرد و گفت: باید در این زمینه ضعف های خود را برطرف کرده و با رعایت استانداردهای کیفی، زمینه گسترش صادرات کالاهای ایرانی را فراهم کنیم.

در این دیدار مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این که صنعت نمایشگاه، زمینه ایجاد اشتغال فراوانی را در کشور فراهم کرده است، گفت: برگزاری نمایشگاه در گسترش صادرات کالاهای ایران تاثیر قابل توجهی دارد.

دکتر حسین زاده با اشاره به مشارکت جدی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه های بین المللی صادراتی در دنیا و ایجاد نمایشگاه اختصاصی در برخی کشورهای منطقه، افزود: حضور و مشارکت استان فارس در این نمایشگاه ها موثر و کارساز خواهد بود.