به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار با اعضا هیئت مدیره انجمن همسران شهدا، همسران شهدا را حامیان، راویان و حاملان فرهنگ ایثار و شهادت توصیف کرد و افزود: خانواده شهدا هزینه های فراوانی برای استقرار و تداوم انقلاب اسلامی ایران تقبل کرده اند و مردم ، دولت و نظام جمهوری اسلامی قدردان ایثارگرای های شهدا و خانواده آنها است.

استاندار فارس با اعتقاد به اینکه خانواده شهدا بهترین سفیران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند، عنوان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت نیاز مغفول مانده امروز جامعه است که تجدید آن راهگشای بسیاری از مصائب و مشکلات موجود خواهد بود.

وی با بیان اینکه شهدا از بطن مردم بودند و به مردم تعلق دارند، خاطرنشان کرد: این تشکل مردم نهاد نیز باید بر همان شیوه حرکت کند.

نماینده دولت در استان فارس با اعلام حمایت خود از تشکل های سازمان یافته در همه زمینه ها به ویژه در زمینه موضوعات مربوط به خانواده شهدا بیان کرد: فعالیت تشکل یافته خانواده شهدا و ایثارگران زمینه تحقق مطالبات آنها را فراهم خواهد کرد.

دکتر رحیمی  با بیان اینکه  به رغم تذکرها و توصیه های حضرت امام و مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به خانواده شهدا داشتند متاسفانه در بعضی موارد غفلت هایی صورت گرفته است، اظهار کرد: اما شما خود صاحبان نظام  و پرورش دهنده آن هستید بنابراین بروز  خطا یا کوتاهی سبب دوری و بی توجهی شما نخواهد شد.

استاندار فارس همچنین با اشاره به اینکه بانوان در جامعه کنونی به علت نبود فعالیت های سازمان یافته در قالب تشکل ها نتوانسته اند توانمندی های خود را ظهور و بروز بدهند، عنوان کرد: همسران شهدا در قالب این تشکل مردم نهاد، علاوه بر اینکه می توانند همسران شهدا را در یک چارچوب عاطفی به هم نزدیک کرده و به مباحث اجتماعی،  جسمی و روحی آنها بپردازند بلکه باید رهبری جریان های اجتماعی و فرهنگی در حوزه سایر بانوان را نیز بر عهده بگیرند.

وی در ادامه  توفیق در این امر را علاوه بر  همت و تلاش در گرو فراهم بودن فرصت ها، فراغت ها، آگاهی ها و اطلاعات لازم دانست.