به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار با اعضا هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی شیراز، با بیان اینکه به  توانمندی های جامعه پزشکی استان واقف هستیم و به آن افتخار میکنیم، یادآور شد: این توانمندی ها در سطوح ملی و منطقه ای نیز زبان زد است.


نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی زیرساخت‌های بسیار خوبی در حوزه سلامت  و درمان در استان فارس و شهر شیراز  در بخش خصوصی و دولتی فراهم شده است، عنوان کرد: ایجاد این زیرساخت ها نشان دهنده توجه نظام جمهوری اسلامی به رفع نیازهای درمانی و سلامت مردم است.

وی ادامه داد: بی شک  توجه و همت جامعه پزشکی  نیز این موضوع را تسریع کرده است.

دکتر رحیمی با بیان‌اینکه امروز چالش هایی ناخواسته در کشور ایجاد شده است، عنوان کرد: عبور از چالش ها و فائق آمدن بر مشکلات نیازمند مقاومت همه قشرها و صنوف است ؛ بنابراین در شرایطی که هزینه هایی بر کشور تحمیل می‌شود باید هر یک از ما به سهم خود پذیرای بخشی از این هزینه‌ها  باشیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس بیان کرد: قطعا با توجه به اینکه جامعه ما  جوان و  رو به رشد است؛  آینده روشنی خواهد داشت که تحقق این آینده نیازمند مقاومت و تحمل سختی هاست.

وی جامعه پزشکی را طلایه داران مقاومت در حوزه پزشکی و سلامت دانست و تاکید کرد: مقاومت جامعه پزشکان در خدمات رسانی و جلب رضایتمندی عمومی در پایداری کشور اثر گذار  است.

 وی با تاکید بر بهره مندی مدیریت ارشد استان از نظرات مشاوره ای اعضا سازمان نظام پزشکی، افزود: فعالیت سازمان‌های مردم نهادِ قانونی که انتقال دهنده مطالبات صنفی خود و خواسته‌های مردمی به نهادهای حاکمیتی هستند، نشان دهنده توسعه یافتگی کشور است.


دکتر رحیمی همچنین بر لزوم تقویت ارتباط  و اطلاع رسانی جامعه پزشکی با جامعه، تصریح کرد: بدون تردید مقابله با فضاسازی های نادرستی که در فضای مجازی شکل می گیرد و مطلع کردن مردم از واقعیت های موجود در جامعه پزشکی توسط متولیان این مجموعه، در اصلاح ذهنیت ها اثر گذار خواهد بود.