به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در نشستی با برگزارکنندگان همایش بزرگ راهنمایان گردشگری که قرار است اسفند ماه جاری در شیراز برگزار شود، افزود: صنعت گردشگری به علت همخوانی با محیط زیست و نیاز به سرمایه اندک برای ایجاد تعداد زیادی شغل، یکی از مهمترین بخش های اقتصادی قلمداد می شود.

استاندار فارس با بیان اینکه تنظیم تفاهم نامه ها و قراردادها در حوزه های مختلف در هدفمند کردن فعالیت ها اثر گذار است، عنوان کرد: اینگونه تفاهم نامه ها می تواند بین کشورها یا شهرهای مذهبی با شهر شیراز، بین تورهای گردشگری استان ها و کشورها با تورهای گردشگری استان فارس و سایر موارد مشابه منعقد شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با مهم برشمردن موضوع راهنمایان در صنعت گردشگری، خاطرنشان کرد: تنظیم تفاهم نامه بین کانون راهنمایان گردشگری استان فارس با سایر کانون های راهنمایان در شهرها یا کشورهای مختلف، بدون تردید چارچوب مشخصی برای رسیدن به نتایج مطلوب فراهم خواهد کرد. 

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه بسیاری از توانمندی ها و ظرفیت های گردشگری استان فارس تا کنون به خوبی معرفی نشده است، افزود: ایجاد و معرفی جاذبه های جدید در کنار عرضه توانمندی های موجود امری ضروری در راستای توسعه گردشگری است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به ظرفیت های مناسب استان ، خاطرنشان کرد: فعالان عرصه گردشگری باید با خلاقیت و نوآوری به ایجاد رویداد های جدید بر اساس میراث گذشته بپردازند. 

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و حتی مراسم و رویداد های ملی، اقلیم چهار فصل استان، فراهم سازی بسترهای مناسب سرمایه گذاری در زمینه هایی همچون احداث تله کابین و  بهره مندی از آیین های سنتی اقوام مختلف در استان از جمله توانمندی هایی است که در حوزه گردشگری می توان برای جذب مخاطب بیشتر به آنها پرداخت، راهنمایان گردشگری  را معرفی کننده گان این جاذبه ها دانست و تاکید کرد: باید آیین نامه ها و شیوه نامه هایی وجود داشته باشد که بر اساس آن امتیازاتی در اختیار راهنمایانی که بیشترین تعداد گردشگر را به استان راهنمایی می کنند قرار گیرد. 

استاندار فارس با بیان اینکه باید مباحث مختلف از جمله توسعه صنعت گردشگری را با  نگاهی وسیع و رو به آینده مورد توجه قراردهیم، تاکید کرد: توسعه زیر ساخت ها، ایجاد اشتغال، در آمد و رونق اقتصادی از جمله سودمندی های بلند مدت در عرصه گردشگری هستند که در نهایت مدیریت شهری را نیز منتفع خواهند کرد بنابراین سرمایه گذاری در این زمینه باید با نگاه به آینده انجام شود.