به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار سردار مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا کشور، با اشاره به فعالیت کمیسیون فنی ایمنی راه ها و شورای ترافیک استان در گذشته افزود: نصب دوربین های نظارتی درون و برون شهری از جمله اقداماتی است که از گذشته در دستور کار بوده و همچنان نیز ادامه دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته اعتباراتی برای حذف 25 نقطه از مجموع 270 نقطه حادثه خیز استان در نظر گرفته شد و آن 25 نقطه ایمن سازی شد و در بودجه 98 هم اعتباراتی برای این امر در نظر گرفته شده است.
استاندار فارس، با اشاره به اهمیت فعالیت گشت های محسوس و نامحسوس در جاده های استان تصریح کرد: با توجه به تاثیر مثبتی که حضور این گشت ها بر کاهش تصادفات دارد، آماده همکاری با پلیس راه و راهداری استان و تامین خودرو برای آنها هستیم.
دکتر رحیمی، ایمن سازی و رخشنده کردن راه ها را از دیگر اقدامات انجام شده در استان دانست و تصریح کرد: هرچند اقدامات خوبی از سوی مجموعه های متولی در استان در جهت کاهش حوادث و تلفات جاده ای انجام شده اما با نقطه مطلوب همچنان فاصله داریم.
وی به محدودیت منابع و مشکلات اعتباری اشاره کرد وافزود: اما با توجه به اهمیت موضوع، هرگونه حمایت و کمکی که از مرکز برای کاهش تلفات جاده ای استان در نظر گرفته شود ما 2 برابر آنرا به ویژه در بحث تجهیزات تامین خواهیم کرد.

استاندار فارس گفت: تصادفات و حوادث جاده ای که سالانه منجر به کشته و مصدوم شدن تعداد زیادی از هموطنانمان می شود دلایل متعددی دارد که از جمله می توان به مشکلات جاده، خطاهای انسانی و همچنین غیر استاندارد بودن برخی خودروها اشاره کرد.

دکتر رحیمی، در خصوص وضعیت امنیت استان هم گفت:  امنیت پایداری را در فارس تجربه می کنیم و مردم رضایت قابل توجهی دارند.