به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار  دکتر صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات کشور بر لزوم اثر گذاری بیشتر بانک ها در جامعه تاکید کرد و افزود: به رغم تلاش ها و اقدامات مثبتی که تا کنون در نظام بانکی انجام شده است مردم و به ویژه فعالان عرصه اقتصادی انتظارات بیشتری از بانک ها دارند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور در شرایط تحریمی به سر می برد ، تاکید کرد: عبور از این شرایط و حل مشکلات و محدودیت های موجود با روش و فرایند های گذشته میسر نیست و نیاز به تجدید نظر دارد.

استاندار فارس ادامه داد: نظام بانکی نیز متناسب با این شرایط باید به سمت تسهیل در تصمیم گیری ها و کاستن از فشارهای موجود و به تبع آن ایجاد رضایتمندی در جامعه حرکت کند. 


نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه پتانسیل های متعددی در حوزه های صنعتی، معدنی ، کشاورزی و  در استان وجود دارد، این پتانسیل ها را زمینه ای مناسب برای گسترس فعالیت های تخصصی بانک توسعه صادرات در فارس دانست و ابراز امیدواری کرد با تقویت اثر گذاری این بانک شاهد توسعه صادرات و رفع مشکلات صادر کنندگان در استان فارس باشیم.

دکتر رحیمی ادامه داد: زمینه های تاریخی تجارت در استان فارس و صادرات و واردات با کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیای شرقی از گذشته های دور نشان دهنده توانمندی فارس در این خصوص است.

وی تاکید کرد: تامین امنیت برای سرمایه در گردش برای بانک و صادر کنندگان در شرایط متلاطم کنونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.