به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار رئیس دادگستری و مدیران مجموعه قضایی استان با اشاره به هماهنگی و همراهی قوای سه گانه در پیشبرد امور کشور بر لزوم‌تقویت این هماهنگی در زیر مجموعه های قوا در استان ها تاکید کرد و افزود: خوشبختانه هماهنگی مجموعه قضایی، اجرایی و دست اندرکاران قانونگذاری در مجلس شورای اسلامی مطلوب است.

وی قوای سه گانه را به عنوان بال های نظام جمهوری اسلامی ایران بر شمرد و تاکید کرد: بی تردید هماهنگی آنها حرکت رو به جلو و توسعه کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مسائل و مشکلاتی در حوزه های مختلف استان وجود دارد، رفع این مشکلات و مدیریت بهینه مسائل مختلف را در گرو هماهنگی و هم افزایی نهاد ها و سازمان های زیر مجموعه قوای سه گانه در استان دانست و خاطرنشان کرد: بی تردید این همکاری فزاینده سبب خواهد شد خدمات ارزنده تری به مردم ارائه شود و در نتیجه رضایتمندی عمومی در جامعه ارتقا یابد.
 

استاندار فارس با اشاره به شرایط کنونی کشور و تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: در شرایط غیر عادی استفاده از روش های عادی و معمولی پاسخگو نیست بنابراین باید روش ها و فرمول هایی متناسب و جدید در چارچوب قانون ایجاد شود.
 

دکتر رحیمی تصریح کرد: مدیران در سطوح مختلف باید به دنبال تبیین این روش های جدید باشند.

 
وی با بیان اینکه در سال های اخیر دادگستری فارس اقدامات موثری در زمینه های مختلف انجام داده است، ایجاد احساس عدالت و ابراز آن از سوی مردم را موید این عملکرد مناسب دستگاه قضا در استان برشمرد و افزود: با وجود نیروهای توانمند، متعهد و دارای تجربه در دادگستری استان این نتیجه نیز مورد انتظار است.


استاندار فارس با اشاره به توسعه فیزیکی و اقدامات رو به رشد محتوایی در دستگاه قضایی استان، یادآور شد:  ایجاد احساس عدالت و امنیت برای قانونمداران و به موازات آن ایجاد احساس ناامنی برای قانون شکنان و افرادی که خود را فراتر از قانون دانسته و به حقوق مردم تجاوز می کنند دستاورد بزرگی است که دستگاه قضایی استان فارس در تحقق آن موفق عمل کرده است.


رئیس شورای تامین استان فارس با تاکید بر اهمیت  تامین امنیت برای کسانی که در رفع مشکلات مردم تلاش می کنند، تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران را از جمله این افراد برشمرد و عنوان کرد: این احساس امنیت با اقداماتی همچون تشکیل کارگروه رفع موانع تولید در استان به وجود آمده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه باید با تحمل و تدبیر موانع و محدودیت ها را پشت سر بگذاریم، از آمادگی مجموعه نمایندگی عالی دولت در استان برای همکاری با مجموعه قضایی استان خبر داد.
 
استاندار فارس به حرکت بر مدار کارآمدی، قانونمداری و شفافیت تاکید کرد و گفت: آماده ایم توانمندی دستگاه ها و بخش هایی که نیازمند تقویت بیشتر هستند را تسهیل کنیم.

رئیس شورای تامین استان فارس اظهار کرد: مجموعه شورای تامین استان فارس با هماهنگی و برنامه ریزی مشکلات و تعارض ها را مدیریت و کنترل می کنند.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، به دستاوردها و خدمات بیشمار نظام جمهوری اسلامی طی این چهل سال اشاره کرد و گفت: استقلال عملکرد قضات در دادگستری و حرکت آنها بر مدار شرع و قانون که عدالت را به ارمغان آورده است یکی از این دستاوردهای مهم انقلاب در مجموعه قضایی کشور است.

وی ادامه داد: رهاورد انقلاب اسلامی در سطح کلان نیز استقلال کشور و اثر گذاری در جامعه جهانی فارغ از مخالفت های قدرت های استبدادی بوده است.