به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس در دیدار با محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه معاون رییس جمهور با تاکید بر نیاز فارس به تامین اعتبار جهت گسترش زیر ساختها در زمینه های گوناگون گفت : اگرچه از نظر منابع مالی محدودیت هایی وجود دارد اما پروژه های عمرانی در تمام نقاط استان در حال اجراست به ویژه اقداماتی که در زمینه راه سازی، آبرسانی و گازرسانی و پروژه های ورزشی در استان انجام شده قابل مقایسه با گذشته نیست و جهش خوبی دردولت تدبیر وامید شاهد هستیم که باید تکمیل شود.

دکتر رحیمی در این دیدار توسعه خطوط ریلی و آزاد راه های استان را یکی از اولویت های مهم دانست و خواستار تسریع در مطرح شدن راه آهن شیراز – بوشهر در شورای اقتصاد و تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه شد و گفت : حمل و نقل در ابعاد مختلف می تواند در توسعه استان اثرگذار باشد که در این راستا استان فارس بر روی راه ، راه آهن و فرودگاه هدف گذاری کرده است.

وی تکمیل خطوط ریلی شیراز- بوشهر و اقلید – یزد را از جمله پروژه های مهم و تاثیر گذار در استان و جنوب کشور برشمرد و افزود : با تجهیز و تکمیل خطوط ریلی استان و اتصال به مراکز بار، راه آهن استان به سمت اقتصادی شدن و سوددهی پیش می رود زیرا باری که توسط سیستم حمل و نقل ریلی جا به جا می شود به مراتب ارزان تر ، سریع تر و ایمن تر از سایر روش ها خواهد بود و علاوه بر کمک به کاهش مصرف سوخت فسیلی ، به کاهش حوادث جاده ای نیز کمک می کند.
استاندار فارس با اشاره به توسعه مناسب راهها در دولت یازدهم و دوازدهم گفت : آزاد راه شیراز- اصفهان که تاکنون بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی را در بر داشته برای جنوب کشور ومردم ساکن در فارس و استان های جنوبی تاثیر به سزایی داردو 135 کیلومتر کاهش مسافت را در پی خواهد داشت که امیدواریم هر چه سریعتر منابع مورد نیاز این پروژه تامین گردد و جهت آزاد راه لارستان – بندرعباس تا اسکله شهید رجایی هم سرمایه گذاری جذب شود چرا که قطعا در توسعه استان فارس اثرگذار خواهند بود.
دکتر رحیمی از پروژه بزرگراه کوار – فیروزآباد و بزرگراه دشت ارژن به عنوان سایر پروژه های راهسازی موثر در فارس نام برد که در انتظار تامین اعتبار هستند.
وی همچنین به احیای تالاب های استان و توسعه فاضلاب در شیراز و شهر جدید صدرا اشاره کرد و خواستار توجه ویژه دولت در این زمینه شد.

طرح آبرسانی خط دوم از سد درودزن به شیراز ، آبرسانی از سد سلمان به جهرم ، آبرسانی به سعادت شهر، داراب، استهبان، فسا و ارسنجان از دیگر موارد مذاکرات در این جلسه بود .
در این نشست محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه ضمن تاکید بر نیازهای موجود در استان دستورات لازم جهت تامین اعتبار مورد نیاز جهت پروژه های استان صادر کرد.
گفتنی است در این جلسه رییس سازمان برنامه و بودجه استان نیز حضور داشت .

استاندار فارس همچنین در دیدار با وزیر راه و شهرسازی خواستار پیگیری پروژه های راهسازی استان و عملیات اجرایی مربوطه ، بافت فرسوده و نحوه اجرای طرح بازآفرینی شهری در فارس و طرح 57 هکتاری اطراف شاهچراغ و مشکلات به وجود آمده در زمینه توسعه حرم شد که در پایان استاندار این جلسه را مثبت و امیدوار کننده ارزیابی نمود.