به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در دیدار مدیرکل و معاونین صنعت، معدن و تجارت استان با بیان این که باید از همه روزنه ها برای ثبات بازار و تداوم تولید کارخانجات استفاده کنیم، اظهارداشت: با فرمول های گذشته و دستورالعمل های شرایط عادی نمی توان در حاضر به موفقیت دست یافت.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که اداره کل صنعت، معدن و تجارت نقش ویژه ای بر عهده دارد و باید همواره حرکت رو به جلو داشته باشد، افزود: با توجه به مشکلاتی که کشور با آن ها روبرو است باید تلاش دو چندان و اصلاح روش ها برای تسهیل در حوزه های صنعتی، معدنی و تجارت استان را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با بیان این که فعالیت های صورت گرفته در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان فارس باید متناسب با ظرفیت های این استان به شکل بهینه و بهتری صورت گیرد، ادامه داد: اگر بخش های زیرمجموعه صنعت، معدن و تجارت در استان فارس فعال شود همه نیازهای اشتغال استان را رفع خواهد کرد.

استاندار فارس با اشاره به این که باید در مدت زمان کوتاهی بتوانیم جهش اشتغال در سطح استان ایجاد کنیم، اظهارداشت: اگر هر واحد صنعتی و معدنی و صنفی به طور متوسط یک نفر اشتغال جدید ایجاد کند می توانیم شاهد یک جهش در موضوع اشتغال باشیم و دولت در این راستا از واحدهای اشتغال زا با ارائه تسهیلات و رفع مشکلات مالیات و بیمه حمایت خواهد کرد.

دکتر رحیمی تاکید کرد: بجای تکیه بر مسائلی که برای عموم مردم ملموس نیست، باید به معیشت و اشتغال مردم که موضوع اصلی زندگی آنهاست، بپردازیم و با تحول در این حوزه، بهبود وضعیت اقتصادی را به صورت محسوس برایشان فراهم کنیم.

همچنین در این دیدار مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان و معاونین این اداره کل گزارشی از وضعیت بخش های مختلف صنعت، معدن و تجارت استان ارائه کردند.