به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار با اعضای شورای اسلامی استان، ضمن تاکید بر لزوم تقویت شوراها به عنوان نهادی که می تواند تضمین کننده رای و نظر مردم در امور اجرایی باشد افزود: شوراها باید با شناسایی راهکارهای تعامل هرچه بیشتر بین مردم با دولت و حاکمیت، به افزایش همگرایی، انسجام و اتحاد برای عبور کشور از مشکلات امروز کمک کنند.

وی ادامه داد: قطعا این نهاد می تواند در آینده و در ادامه حیات خود از اختیارات بیشتری برخوردار شود چرا که دنیای امروز به سمت واگذاری اختیار به مردم در حرکت است و ما نیز جز این راهی نداریم و باید آن دسته از وظایفی که قابل واگذاری به شوراها هست را به آنها واگذار کنیم.

دکتر رحیمی اظهار داشت: در این میان اعضای شوراها می تواند با عملکرد مثبت خود نشان دهند که این نهاد در عمل به وظایف خود موفق بوده و آینده بهتری را برای شوراها زمینه سازی کنند.

استاندار فارس، از اعضای شورای اسلامی این استان خواست که زمینه مشورت و تعامل سازنده با افراد صاحب اندیشه و تفکر را برای خودشان فراهم کنند.

وی گفت: رویکرد ما نیز در استان استفاده مطلوب از نظرات و مشورت اعضای شورا در جهت حل مشکلات و پیشبرد امور استان است و قطعا این تعامل و همفکری هم به نفع مردم و هم به نفع دولت برآمده از مردم خواهد بود.

دکتر رحیمی افزود: دولت تدبیر و امید نیز اهتمام ویژه ای به زمینه سازی مشارکت هرچه بیشتر مردم در تصمیم گیری ها دارد.
استاندار فارس، یکی از اولویت های اصلی استان را ایجاد اشتغال به ویژه برای جوانان تحصیل کرده دانست و ادامه داد: تحقق این مهم قطعا در گرو جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی خواهد بود.

وی اضافه کرد: البته سرمایه های کوچک هم می توانند در قالب ایجاد تشکل ها و تعاونی ها به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منجر شود.
دکتر رحیمی، با اشاره به فعالیت افزون بر 72 هزار بنگاه اقتصادی در فارس افزود: اگر 10 درصد از این بنگاه ها بتوانند در یک دوره زمانی مشخص مثلا تا پایان سال یک نفر را به ظرفیت اشتغال دائم خود اضافه کنند، هفت هزار و 200 فرصت شغلی جدید ایجاد می شود که رقم قابل توجهی خواهد بود.

استاندار فارس اظهار داشت: برای بنگاه هایی که در این مسیر گام بردارند تسهیلات و هم تشویق های لازم نیز در نظر گرفته خواهد شد تا از این طریق بتوانیم در یک مدت کوتاه جهش خوبی در زمینه اشتغال داشته باشیم.
وی، با اشاره به در پیش بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: نظام جمهوری اسلامی طی این مدت خدمات ارزنده ای به مردم ارائه کرده که همه ما وظیفه داریم با بیان واقعی این خدمات و اقدامات، ضمن ایجاد امید و انگیزه در مردم، دشمنان انقلاب را نیز مایوس و ناامید کنیم.

دکتر رحیمی افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب در استان تنها یک کیلومتر راه آهن در استان داشتیم در حالی که امروز در استان حداقل 600 کیلومتر راه آهن قابل بهره برداری و بیش از یک هزار و 500 کیلومتر در دست اجرا داریم.
وی گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب در فارس تنها یک روستا دارای گاز بود اما امروز عمده روستاهای بالای 20 خانوار استان از گاز بهره مند هستند و تا پایان امسال به تمام این روستاها به روش های مختلف گازرسانی خواهد شد.
استاندار فارس اضافه کرد: در زمینه توسعه امکانات ورزشی، تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی، افزایش ضریب نفوذ تلفن ثابت و دیگر اقدامات نیز طی 40 سال گذشته خدمات ارزشمندی از سوی نظام به مردم ارائه شده است.

دکتر رحیمی افزود: البته این به معنای مطلوبیت کامل خدمات رسانی ها و پاسخ تمام مطالبات نیست بلکه هنوز تا نقطه مد نظر مردم و آنچه که در شان آنها است فاصله داریم که امیدواریم بتوانیم با سرعت بخشیدن به روند خدمات رسانی، در مسیر افزایش رفاه شهروندان گام برداریم.