به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در دیدار با مدیران ستادی استانداری فارس توجه به رویکردهای درون سازمانی و برون سازمانی را مهم دانست و افزود: در ابتدا توجه به درون سازمان است که زمینه سازمان دهی در برون سازمان را مهیا خواهد کرد.

وی بیان کرد: توجه به توانمند سازی و آموزش کارکنان از طریق تشویق آنها برای حضور در دوره های آموزشی واقعی و کاربردی و به تبع آن تقویت تسلط بر حوزه های فعالیت این نیروها از مولفه های توجه به امور درون سازمانی است.

استاندار فارس در ادامه خاطرنشان کرد : جایگاه حاکمیتی استانداری باید از طریق این تسلط و بر مبنای اغناسازی و دانش محوری تقویت شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس از مدیران ستادی و معاونان خود خواست تعامل سازنده ، دوستانه و نزدیک با همکاران و کارکنان مجموعه های خود را محور مدیریت قرار دهند و افزود: تقویت عزت نفس و خودباوری کارکنان باید در دستور کار مدیران قرار گیرد چرا که بالندگی سازمانی در این چارچوب به دست می آید.

دکتر رحیمی با تاکید بر استفاده از همه توانمندی ها و ظرفیت های موجود در استانداری به دقت و سلامت کاری بانوان اشاره کرد و از مدیران ومعاونان خواست طی یک بازه زمانی چند ماهه تعداد بانوان مشغول در پست های مدیریتی را حداقل به دو برابر افزایش دهند.

نماینده عالی دولت در استان فارس از مدیران خود خواست ارائه هر گونه گزارش بر اساس اعداد و ارقام، واقعی و قابل اندازه گیری باشد.  

وی ضمن اشاره به اینکه کارگروه ها و کمیسیون ها در بسیاری موارد کارایی دارند، تاکید کرد: باید با ادغام این کارگروه ها و کمیسیون های مشابه از هدر رفت وقت مدیران کاسته شود تا بتوانند تمرکز خود را بر نظارت، پیگیری و برنامه ریزی بیشتر معطوف کنند.

استاندار فارس همچنین بر لزوم پیگیری مصوبات و دستور العمل های حاصل از جلسات تاکید و خاطرنشان کرد: زمان معین برای به نتیجه رسیدن هر یک از این مصوبات باید مشخص باشد و روند اجرایی شدن آن نیز به صورت مداوم پیگیری شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود پژوهش در حوزه های مختلفی همچون معضلات اجتماعی، تصادفات جاده ای، چالش های جذب سرمایه گذاری و... نیازی ضروری دانست و افزود: چگونگی هزینه کرد و اولویت بندی اعتبارات پژوهشی باید در استانداری و بر اساس نیازهای استان تدوین شود.