به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در حاشیه بازدید از شرکت تولیدی اهورا دارو  بر لزوم توسعه کاشت و فراوری گیاهان دارویی در فارس تاکید کرد و افزود: یکی از سیاست هایی که با توجه به محدودیت های موجود در تامین آب بخش کشاورزی در استان دنبال می شود، کاشت گیاهان دارویی و فراوری آنهاست.
 وی ادامه داد: توسعه کشت و فراوری گیاهان دارویی نه تنها ارزش افزوده ایجاد می کند بلکه  کشت آن ها نیازمند آب کمتری است و در اشتغال زایی نیز بسیار موثر است.
 مهندس رحمانی با اشاره به بازدید از شرکت اهورا دارو، این شرکت را از واحدهای موفق در تولید گیاهان دارویی، لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین دمنوش های گیاهی با ظرفیت ۴۰۰ هزار بسته در سال دانست و عنوان کرد: این واحد تولیدی در ارائه محصول به بازارهای داخلی و خارجی اهتمام داشته و مراودات مناسبی با کشورهای اروپایی و آسیایی در توسعه بازارهای هدف خود در دستور کار قرار داده است.
 سرپرست استانداری فارس با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۳۵۰ نفر در بخش تولید و توزیع شرکت اهورا دارو مشغول به کار هستند، به برنامه توسعه این شرکت اشاره کرد و افزود: توسعه چنین واحدهایی به عنوان استراتژی استان نه تنها زمینه اشتغال مناسبی را فراهم می کند بلکه در مدیریت منابع آب استان نیز موثر است.
 مهندس رحمانی با تاکید بر اینکه حمایت ها و همکاری های لازم برای اجرای طرح های توسعه این مجموعه انجام خواهد شد، عنوان کرد: تامین منابع این طرح ها به ویژه با اجرای روش‌ جدیدی تحت عنوان روش تولید مبتنی بر قرار داد با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی دنبال می‌شود.
 وی ادامه داد: در این روش تولید کننده قرار دادهایی با کشاورزان منعقد کرده و کشاورزان نیز بر اساس آن قرار داد به تولید گیاهان دارویی مورد نیاز شرکت می پردازند. 
 سرپرست استانداری فارس با بیان اینکه منابع مورد نظر از محل سهم ۳۰ درصد ملی طرح اشتغال فراگیر تامین خواهد شد، اظهار کرد: اعتبار درخواستی شرکت اهورا دارو ۱۰۰ میلیارد تومان است و اقدامات اولیه برای تامین آن انجام شده است.
 وی افزود:  انجام امور زیر ساختی این واحد نیز با همکاری های لازم از سوی دستگاه های اجرایی مربوطه پیگیری خواهد شد