به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یدالله رحمانی در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان افزود: میزان سرمایه گذاری انجام شده برای اجرای این طرح ها حداقل 23 هزار میلیارد تومان است که این رقم در مقایسه با مجموع طرح های سه سال گذشته بیشتر است.
وی ادامه داد: قطعا بهره برداری از این طرح ها در بحث ایجاد اشتغال که از دغدغه های اصلی تمامی مسئولان است کمک شایانی خواهد کرد.
سرپرست استانداری فارس، با اشاره به دیدار روز گذشته خود با معاون اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: در این جلسه بحث سفر احتمالی وزیر امور خارجه کشورمان به کشور عراق در دیماه امسال مطرح شد که مقرر گردید با توجه به قابلیت های استان فارس یک هیات تجاری به ویژه در بحث خدمات فنی و مهندسی از این استان در این سفر حضور داشته باشند.
مهندس رحمانی افزود: بنابراین انتظار است که یک هیات تجاری در این زمینه ساماندهی شود تا بتوان از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را برد.
وی، با اشاره به وجود برخی مشکلات در حوزه تولید و صادرات در استان گفت: وجود این مشکلات را کاملا درک می کنیم اما این مشکلات خاص استان فارس نیست و آن بخش هایی که امکان حل آنها در استان وجود داشته رسیدگی شده و بخشی هایی که با مشکل مواجه است مربوط به کلان کشور است.
سرپرست استانداری فارس تصریح کرد: باید با همفکری و همراهی شرایط فعلی را با صبر و شکیبایی بیشتر پشت سر بگذاریم و آن دسته از مسائل و مشکلاتی که امکان حل و فصل آنها در استان وجود دارد را با همکاری و همدلی حل کنیم و آن بخش که نیاز به پیگیری در سطح کلان دارد را از طریق ارائه راهکار در سطح ملی پیگیری کنیم.