به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در جمع نخبگان و ورزشکاران شهرستان های ممسنی و رستم و مراسم افتتاح استخر سرپوشیده و 10 زمین چمن در ممسنی، با اشاره به اینکه در طول دوره دولت تدبیر و امید در بخش ورزش اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است افزود: در نتیجه این تلاش ها سرانه فضاهای ورزشی سرپوشیده استان بیش از ۲.۲ برابر شد و از ۲۴صدم متر مربع به 53صدم متر مربع افزایش یافت که بسیار شایان توجه است.
وی افزود با وجود این زیرساخت ها و حمایت های که صورت گرفته است، ورزشکاران استان فارس افتخار آفرینی های متعددی در سطح ملی و بین المللی داشته اند.
وی بیان کرد:  با برنامه های خوبی که وزارت ورزش و جوانان در زمینه سامان دهی به‌ امور جوانان تدارک دیده است و پیگیری های  متولیان این امر و همکاری مدیریت ارشد استان شاهد موفقیت های خوبی در این زمینه بودیم.
سرپرست استانداری فارس گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۳ سازمان مردم‌ نهاد در استان فارس وجود داشت در حالی  که اکنون این تعداد به  بیش از ۱۰۰ سمن افزایش یافته است و خدمات ارزنده ای در راستای برون سپاری خدمات دولتی به بخش خصوصی توسط این سمن ها  در جامعه انجام  می شود.
وی با اشاره به تلاش های انجام شده در حوزه گسترش مشارکت های اجتماعی جوانان طی سه سال گذشته از رتبه برتر استان فارس در این زمینه خبر داد.
سرپرست استانداری فارس همچنین به پتانسیل های ویژه شهرستان ممسنی در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: حضور ۸ فوتبالیست از ورزشکاران این شهرستان در لیگ برتر فوتبال، ۵ نفر از بانوان این شهرستان در لیگ برتر فوتسال همچنین ۵۰ ورزشکار فعال در سطوح ملی، بخشی از توانایی های ورزشی ممسنی را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه در حوزه زیرساخت های ورزشی نیز اقدامات خوبی در این شهرستان صورت گرفته است، گفت: افتتاح استخر سرپوشیده با اعتبار  ۵ میلیارد تومان و ۱۰ زمین چمن مصنوعی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان که امروز و با حضور وزیر محترم ورزش انجام گرفت بخشی از خدمات زیرساختی در حوزه ورزش است.
مهندس رحمانی بیان کرد: از ابتدای دولت نیز ۶ هزار و ۶۰۰ متر مربع فضای ورزشی در این شهرستان افتتاح شده است و بیش از ۱۷ هزار متر مربع فضای ورزشی نیمه تمام وجود دارد  که بخش عمده ای تا پایان سال و بقیه هم به تدریج به بهره برداری خواهد رسید.
وی عنوان کرد: سرانه فضای ورزشی شهرستان  که در ابتدای دولت ۲۷صدم متر مربع بود و با 60 درصد رشد در حال حاضر ۴۳صدم متر مربع است که حدود 15 صدم درصد به این سرانه اضافه می شود.
وی همچنین به سایر ظرفیت های شهرستان ممسنی اشاره کرد و افزود: ممسنی را به عنوان پدیده کنکور در استان فارس میشناسند و در سال جاری نیز ۴۰ نفر از دانش اموزان این شهرستان موفق به پذیرش در رشته پزشکی شده اند که این موضوع نشان دهنده توجه به علم و دانش و آموزش در میان مردم شهرستان ممسنی است.