به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی که با حضور وزیر ورزش و جوانان در شهرستان کازرون حاضر شده بود، در جمع نخبگان و ورزشکاران شهرستان کازرون و در جریان مراسم افتتاح دو سالن ورزشی این شهرستان به بیان ظرفیت ها، قابلیت ها و زیر ساخت های استان در حوزه ورزشی پرداخت و افزود: مجموعه ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس و سالن ۶ هزار نفری دو پروژه ورزشی مهم استان در ابعاد ملی و بین المللی هستند که خوشبختانه ورزشگاه پارس به بهره برداری رسیده است و سالن ۶ هزار نفری نیز بنا بر گفته وزیر محترم ورزش در هفته دولت سال آینده به بهره برداری می‌رسد. 
وی با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت های مختلف استان فارس و شهرستان کازرون، عنوان کرد: در زمینه کشاورزی حدود 10 درصد غذای کشور در فارس تولید می شود و کازرون نیز یکی از شهرستان های دارای ظرفیت کشاورزی است.   در زمینه پتانسل های گردشگری و میراثی فارس با دارا بودن   ۵ اثر ثبت جهانی  در کشور اول است که یکی از آنها در شهرستان کازرون است. همچنین  بیش از ۲۹۰۰ اثر ثبت ملی و  بیش از ۱۴۰۰ بقعه مذهبی در این استان وجود دارد  که در راس آنها حرم شاهچراغ(ع)  سومین حرم‌اهل بیت است.
سرپرست استانداری فارس با اشاره به ظرفیت های صنعتی استان افزود: وجود ۵ هزار واحد صنعتی، ۶۲ شهرک صنعتی فعال، چندین منطقه ویژه اقتصادی که یا در حال بهره برداری است و یا به زودی شاهد بهره برداری آن خواهیم بود و یکی از این مناطق ویژه اقتصادی در شهرستان کازرون است که به همت دست اندرکاران، عملیات اجرایی آن در حال پیگیری است. 
مهندس رحمانی با تاکید بر اهمیت سرمایه انسانی در توسعه جوامع، خاطرنشان کرد: سرمایه انسانی در استان  فارس به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت های استان در حوزه های مختلف علم و دانش، تکنولوژی، ورزش و... است که به همین دلیل مقام معظم رهبری فرمودند که استان فارس در قله است . 
وی با اشاره به همت دولت تدبیر و امید در توسعه زیرساخت های ورزشی و تاثیر این زیرساخت ها در تقویت توانمندی های ورزشی استان، اظهار کرد: با بهره گیری از این زیرساخت ها در کنار وجود استعدادها و توانمندی های ورزشکاران استان توانسته ایم در میادین بین المللی افتخارافرین باشیم.
وی ادامه داد: کسب ۶ مدال تیمی و انفرادی در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی، ۱۵ مدال در بازی های پارا آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا ، ۲ مدال طلا در رشته های کاراته و کشتی المپیک جوانان، ۸۸ مدال در مسابقات المپیاد استعداد های برتر از جمله این افتخارات ورزشی در استان فارس بوده است.
سرپرست استانداری فارس تاکید کرد: استان فارس با وجود پتانسیل ها و توانمندی های موجود قابلیت آن را دارد که همواره در ورزش سرآمد باشد.
وی افزود:  در ابتدای دولت تدبیر و امید مجموع فضاهای سرپوشیده ورزشی استان  ۱میلیون و ۱۹۰ هزار متر مربع بود که سرانه ای معادل ۲۴ صدم متر مربع به ازا هر  یک نفر فراهم کرده بود اما  در طول دوره دولت تدبیر حدود یک میلیون و ۳۸۸ هزار متر مربع به فضای ورزشی سرپوشیده استان اضافه شده است  و به تبع آن سرانه فضاهای ورزشی نیز  از ۲۴صدم مترمربع به ۵۳ صدم متربع رسید و ۲‌.۲ برابر شد.
 مهندس رحمانی این افزایش سرانه فضای ورزشی را نتیجه احداث پروژه هایی همچون  ۳۰۰ زمین چمن مصنوعی فوتبال با مساحت  ۴۰۰ هزار متر مربع ،  مجموعه ورزشی پارس با ۴۳ هزار متر مربع ، ۴۰ زمین چمن  مصنوعی استاندارد برای مسابقات ملی دانست و افزود: ۸۵ درصد پروژه های نیمه تمام باقی مانده از دولت های قبل نیز با فضایی معادل 345 هزار متر مربع طی این سالها  مورد بهره برداری قرار گرفته است. 
وی افزود: در کنار احداث و تکمیل پروژه های ورزشی ۱۵۰ هزار متر مربع بازسازی چمن ها نیز انجام شده است اما همه این کارها و تلاش ها کافی نبوده و متناسب با جایگاه فارس نیست و باید همت بیشتری داشته باشیم .
سرپرست استانداری فارس با بیان اینکه  کازرون در بخش ورزش از شهرستان های مستعد است ، گفت: دو سالن ورزشی که امروز به بهره برداری میرسد حدود ۳هزار متر مربع است.
وی افزود: همچنین  ۱۳ پروژه ورزشی با ۶۶ هزار متر مربع در دست اجراست که با بهره برداری آنها سرانه ورزشی کازرون که در حاضر 49 صدم متر مربع است ، رشد قابل توجهی خواهد داشت  و حداقل ۲دهم متر مربع به سرانه ورزشی شهرستان افزوده می شود.