به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در جلسه شورای برنامه ریزی استان که با حضور دکتر مهدی میزبان، مدیرکل دفتر مطالعات جامع عشایری سازمان امور عشایرکشور برگزار شد بر اهمیت جایگاه عشایر در کشور تاکید کرد و افزود: جامعه عشایری، جامعه ای صرفا تولید کننده است و بین 25 تا 30درصد گوشت مورد نیاز کشور  را تامین می کند همچنین 30 درصد از صنایع دستی موجود توسط این قشر تولید می شود. 
وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری یکی از دغدغه های اساسی در شرایط کنونی کشور است، خاطرنشان کرد: جامعه تولید کننده عشایر نه تنها چنین دغدغه ای برای جامعه ایجاد نمی کنند بلکه به ایجاد فرصت های شغلی نیز کمک کرده اند.
سرپرست استانداری فارس با تاکید بر ظرفیت ها و توانمندی های بیشمار جامعه عشایری،افزود:  این نوع از زندگی یکی از جاذبه های گردشگری استان است که به دلیل اقبال به بوم گردی حائز اهمیت است.
مهندس رحمانی با تاکید بر اهمیت جایگاه عشایر بر لزوم حل مشکلات این قشر تاکید و عنوان کرد: وظایف همه دستگاه ها در خصوص حل مشکلات جامعه عشایری مشخص شده و انتظار می رود بر اساس آیین نامه ها و دستور العمل ها با جدیت در دستور کار مدیران قرار گیرد.
سرپرست استانداری فارس مناسب ترین راه برای به نتیجه رسیدن برنامه های تدوین شده در حوزه عشایری را بهره گرفتن از منابع ارزش افزوده دانست  که بر اساس قانون به عنوان سهم جامعه عشایری در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر لزوم توجه به چهار موضوع آب رسانی، برق رسانی، اسکان و بهسازی و مدرسه ، اظهار کرد: اولویت بندی پروژه های عشایری باید به درستی مشخص شده و این اطلاعات در اختیار فرمانداران قرار بگیرد.
مهندس رحمانی با اشاره به اینکه بر اساس قانون اعتبارات عشایری از سوی فرمانداری ها توزیع می شود، خاطرنشان کرد: فرمانداران باید تخصیص این اعتبارات را با نظر دست اندرکاران امور عشایر انجام دهند.
وی همچنین در خصوص تامین 2500 پکیج انرژی خورشیدی تاکید کرد: مقرر شد اقدامات فنی مورد نیاز تا 15 دی ماه انجام و این پکیج ها نیز تا پایان سال بین عشایر توزیع شود. 
سرپرست استانداری فارس با اشاره به اینکه 75 درصد از عشایر استان همچنان کوچ رو هستند توجه به ایل راه و مسیر کوچ عشایر را دارای اهمیت ویژه دانست و از شهرداری شیراز خواست تا زمان ایجاد ایل راه جدید، زمینه عبور عشایر را فراهم کند.
 وی یادآور شد: این مسیر کوچ عشایر علاوه بر اینکه عبور عشایر را تسهیل می کند، می تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری زمینه سودآوری را نیز مهیا کند. 
سرپرست استانداری فارس با تاکید بر اینکه اختصاص کد آبادی برای محل های اسکان عشایر باید در اسرع وقت انجام شود، اظهار کرد: این اقدام سبب می شود علاوه بر سهم عشایر از منابع ارزش افزوده تخصیص سایر منابع اعتباری نیز با سهولت انجام شده و بهبود سالانه 5درصد شاخص های جامعه عشایر در برنامه توسعه محقق شود.