به ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در جریان بررسی مشکلات و موانع مجموعه های تولیدی و صنعتی با حضور دکتر براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران از مجموعه کارخانه جات مخابرات ایران (ITMC) بازدید کرد و ضمن بررسی موانع و راهکارهای موجود برای رفع آنها افزود: بدون تردید با توجه به شرایط دشوار کنونی رفع موانع حوزه تولید و صنعت با تعامل، همدلی و همکاری بخش های مختلف خصوصی و دولتی امکان پذیر خواهد بود.
وی با تاکید بر لزوم انجام کار تیمی برای رفع مشکلات، از مسئولان این مجموعه تولیدی خواست با برقراری ارتباط موثر با دستگاه های اجرایی مربوطه روند اصلاح امور را تا رسیدن ITMCبه جایگاهی متناسب با ظرفیت ها و توانمندی های موجود در آن پیگیری کنند.
سرپرست استانداری فارس همچنین خواهان پیگیری مطالبات کارخانه جات مخابراتی ایران، از جمله دانش بنیان شدن این مجموعه با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد.
مهندس رحمانی با یادآوری این موضوع که رفع موانع و مشکلات مجموعه های تولیدی و صنعتی، یکی از اهداف مهم در مدیریت ارشد استان فارس است، ابراز امیدواری کرد با همکاری و تعامل همه بخش ها شاهد دستیابی استان فارس به جایگاه مطلوبی در صنعت باشیم.
کارخانجات مخابراتی ایران (سهامی خاص) در سال 1346 با مشارکت وزارت پست و تلگراف وتلفن در شیراز در زمینی به مساحت حدود یکصد هزار متر مربع، با ظرفیت اسمی سالانه تولید 45 هزار خط تلفن EMD و 60 هزار دستگاه تلفن رومیزی تأسیس شد و در سال 1348 به بهره‌برداری رسید. این مجموعه که در سال های گذشته با تحولات و تغییرات زیادی رو به رو شده است  علاوه بر تولیــــد نرم افزار و سخت افزار مراکـز سوئیچینگ پرظرفیت تلفن ثابت و همراه بر اساس سیستم های ITMC/EWSD، ITMC/NEAX  ، ITMC/S12 و ITMC/MSC ، تولید منابع تغذیه سوئیچ مد، طراحی و تولید راک های مخابراتی، تولید مراکز تلفن همراه اضطراری به همراه دکل های تلسکوپی قابل حمل (BTS)، ساخت انواع تلفن رومیزی و همراه، انواع ترمینال های مخابراتی و انواع بردهای مورد مصرف در رایانه(PCM) و همکاری با سایر شرکت ها در ارتباط با ساخت انواع قالب ها است.