به  گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در بازدید از گروه تولیدی "معیت" که در راستای بررسی مشکلات واحدهای تولیدی انجام شد، افزود: بازدید از واحدهای تولیدی در دولت تدبیر و امید امری مرسوم است و این بازدیدها بر اساس مشکلات واحدهای تولیدی اولویت بندی و متمرکز شده است.
وی با اشاره به اهمیت رفع مشکلات در واحدهای تولیدی، عنوان کرد: تاکنون بیش از ۲۴۰ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار و مشکلات بیش از یک هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی بررسی شده است.
مهندس رحمانی با بیان این که بازدیدهای موردی از واحدهای تولیدی استان فارس نیز در برنامه هفتگی قرار دارد، اظهار کرد: جلسات بسیاری در زمینه پشتیبانی و پیگیری مسائل واحدهای تولیدی استان و همچنین پیگیری اجرای مصوبات برگزار شده است؛ بنابراین توجه به واحدهای تولیدی و بررسی موانع و مشکلات این واحدها در راستای رفع این موانع، به عنوان یک اصل، در دستور کار قرار دارد.
سرپرست استانداری فارس با اشاره به این که موضوع اشتغال به عنوان دغدغه‌ای جدی از سوی رهبر معظم انقلاب، ریاست محترم جمهور، مسئولان و مردم مورد توجه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: گروه تولیدی معیت برای ۳۵۰ نفر اشتغال مستقیم و مجموعا برای 700 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، فرصت اشتغال ایجاد کرده که حائز اهمیت است.
ی با بیان این که گروه تولیدی مذکور طرح‌های توسعه را در دستور کار دارد، بر لزوم رفع موانع موجود برای اجرایی شدن این طرح ها تاکید کرد.
مهندس رحمانی ابراز امیدواری کرد: با رفع مشکلات مربوط به تامین مالی این گروه تولیدی از سوی بانک و تخصیص زمین مورد نیاز برای آغاز عملیات اجرایی، طرح توسعه این  گروه تولیدی طی روزهای آینده با پیگیری مسئولان مرتبط، آغاز شود.
گروه تولیدی معیت شامل دو  شرکت تناوب گستر و شرکت یکتا الکترود است. شرکت تناوب گستر که به تولید محصولاتی از جمله خرپا فولادی، بلوک‌های سقفی و پلی استابرن است با ظرفیت تولید ۱۵۰۰۰ تن مشغول به کار است؛ همچنین شرکت یکتا الکترود از دیگر واحدهای تولیدی این مجموعه است که با ظرفیت سالانه ۲۳۰۰۰ هزار تن به تولید الکترودهای جوشکاری می‌پردازد .