به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در مراسم هفته شهر جدید صدرا که همراه ‌با افتتاح نمایشگاه آثار نقاشان معاصر ایران و جشنواره فیلم و عکس شهروندان شهرهای جدید آغاز به کار کرد، برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی را گامی موثر و دارای  آثاری مثبت و ارزشمند دانست.

وی با اشاره به این که شهرهای جدید با استراتژی جذب جمعیت سر ریز کلانشهرها احداث شده است، یاداور شد: وجود گروه ها و اقشار مردم در این شهرها نیازمند ایجاد همبستگی فرهنگی و ایجاد هویت برای این شهرها است که این هویت بخشی بستر توسعه را فراهم خواهد کرد.

سرپرست استانداری فارس با بیان این که این رویدادهای فرهنگی باعث سرزندگی شهرهای جدید می‌شوند، خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های شهرهای جدید، هویت بخشی ویژه به این شهرهاست که برنامه‌ریزی‌های خوبی در سطح کشور در این باره اجرا شده است.

مهندس رحمانی با بیان این که کارکرد خوبی برای  شهر صدرا به عنوان شهری علمی، ادبی و دانشگاهی تعریف شده است، عنوان کرد: برای پایداری اقدمات فرهنگی نیازمند استمرار برنامه‌هایی نظیر این جشنواره هستیم تا همه پتانسیل‌ها و داشته‌های یک شهر نمایان شود.

وی همچنین گفت: از محل درآمدهای شرکت عمران اقدامات خوبی در حوزه‌های زیرساختی انجام شده و بیش از محل منابع عمومی دولت در صدرا سرمایه‌گذاری انجام شده است.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی مصلای نماز جمعه و خانه هنرمندان  شهر صدرا به عنوان دو پروژه شاخص در حوزه فرهنگی در دهه فجر امسال خبر داد.

سرپرست استانداری فارس همچنین از  پیشنهاد برگزاری شروع هفته صدرا در زادروز ملاصدرای شیرازی به شورای فرهنگی عمومی سخن گفت و افزود: بر اساس این پیشنهاد که برای بررسی و تصویب به شورای فرهنگ عمومی ارائه شده زادروز فیلسوف برجسته، ملاصدرای شیرازی به عنوان تاریخ برگزاری روز و هفته صدرا در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این اقدام در کنار کارکرد فرهنگی فرصتی برای نکوداشت هنرمندان و مفاخر علمی، ارزش افزایی برای داشته های شهر صدرا و افزایش انسجام اجتماعی خواهد بود.