به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی، در مراسم افتتاح سالن همایش های دکتر امامی که به همت خیران در بیمارستان شهید چمران شیراز احداث شده است، با اشاره به کاربری آموزشی و پژوهشی سالن مذکور، ابراز امیدواری کرد از این سالن در جهت توسعه آموزش و پژوهش حداکثر بهره وری به عمل آید.

وی با تاکید بر اهمیت این پروژه در حوزه سلامت، دو موضوع امنیت و سلامت را نعمت های ارزشمند در جامعه برشمرد و اظهار کرد: هر توسعه و پیشرفتی در سایه امنیت به دست می آید و سلامت نیز یکی از مهم ترین ضرورت های داشتن جامعه ای توسعه یافته است بنابراین افرادی که به ارائه خدمت در این حوزه و تامین سلامت افراد می پردازند درخور تقدیر و سپاس هستند. وی از رسانه ها و سایر نهادهای تبلیغی خواست با معرفی این اقدامات نیک اندیشانه و برکات مثبت آنها،  برای ترویج آن تلاش کنند.

سرپرست استانداری فارس با بیان این که در حال حاضر کشور در شرایط خاصی قرار گرفته و دولت با محدودیت منابع رو به رو است، افزود: این محدودیت ها سبب شده تامین سرمایه برای اجرای پروژه های عمرانی و تشکیل سرمایه در بخش دولتی که در گذشته نقش آفرینی قابل توجهی در شکل گیری جریان تولید و سرمایه گذاری کشور داشت با تنگنا مواجه شود. 

مهندس یداله رحمانی  در بخش دیگری از سخنان خود رتبه اول استان فارس در تلفات جاده ای را تاسف بار و نگران کننده توصیف و عنوان کرد: به رغم وجود 17 هزار کیلومتر جاده آسفالته و در دست ساخت بودن 320 کیلومتر آزاد راه و 500 کیلومتر بزرگراه همچنان نیازمند توسعه زیر ساخت ها و در کنار آن تقویت آموزش های لازم برای رعایت قوانین و مقررات هستیم.

سرپرست استانداری فارس به سخنان دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درباره لزوم انجام  مطالعات در راستای کاهش تلفات جاده ای در این استان اشاره کرد و گفت: این مطالعات باید به عنوان اقدامی مشترک با همکاری حمل و نقل جاده ای و راهداری و دانشگاه علوم  پزشکی شیراز انجام شود.

وی همچنین از اقدام دانشگاه علوم پزشکی در زمینه تامین و توزیع 22 دستگاه آمبولانس تقدیر کرد و این اقدام را در کاهش تلفات جاده ای بسیار موثر دانست.

سالن همایش های امامی با 2هزار متر زیربنا و سرمایه گذاری دو و نیم میلیارد تومان، به همت خیران و همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بیمارستان شهید چمران شیراز احداث شده است.