به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با تاکید بر اهمیت این شورا در ایجاد همدلی، تعامل و همفکری بین دستگاه های دولتی و بخش خصوصی، افزود: در سال های گذشته نیز موفقیت هایی که در بهبود شاخص کسب و کار، کاهش نرخ بیکاری و سایر شاخص های اقتصادی به دست آمده حاصل این تعامل ها است.
وی یادآور شد: این همراهی و همدلی در فضایی دور از تنش و التهاب، زمینه خدمت رسانی هر چه بهتر  به مردم را در استان فارس فراهم خواهد کرد.
سرپرست استانداری فارس در بخش دیگری از سخنان خود به انتخاب شهر آباده به عنوان شهر جهانی منبت از سوی شورای جهانی صنایع دستی اشاره کرد و ضمن تقدیر از تلاش های دست اندرکاران و متولیان امر، خاطرنشان کرد: باید اکنون که این ظرفیت فراهم شده است تلاش کنیم که این صنعت را بیشتر به جهان معرفی و از هر فرصتی که ایجاد شده استفاده کنیم.
وی بر  تاکید بر لزوم دستیابی به راهکارهایی که سهم  این هنر استان را در سطح ملی و بین المللی ارتقا می دهد، عنوان کرد: بی تردید این موضوع تاثیرات مثبتی در بخش تولید و اشتغال دارد؛ بنابراین باید تلاش کنیم رونق لازم در زمینه منبت کاری، تحقق یابد.
در این جلسه همچنین دو موضوع قانون جدید بانک مرکزی در خصوص چک برگشتی و تبعات آن برای واحد های تولید و همچنین قیمت خرید تضمینی گندم مورد بررسی قرار گرفت و سرپرست استانداری فارس خواستار ارائه پیشنهادات کارشناسی در راستای رفع مشکلات موجود با همکاری اتاق بازرگانی و دستگاه های اجرایی مربوطه برای پیگیری در سطوح ملی و استانی شد.