به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی، در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران استان با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که «ارزش زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست»، امنیت و آرامش حاکم بر کشور را مدیون ایثارگری ها و از جان گذشتگی های شهدا و ایثارگران دانست و تاکید کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا باید به عنوان یک اصل و ضرورت سرلوحه کار همه مسئولان و آحاد جامعه باشد.

وی با بیان این که گزارشات رابطین ایثارگران در دستگاه های مختلف استان نشان دهنده حساسیت، دقت و احساس مسئولیت این عزیزان در پیگیری امور است، خاطرنشان کرد: مسئولان باید همواره به رغم مشکلات و کمبود ها در رفع مشکلات ایثارگران و خانواده شهدا عزمی راسخ و تلاشی مضاعف داشته باشند.

سرپرست استانداری فارس زمان بندی دقیق و منظم برای برگزاری شورای هماهنگی امور ایثارگران را امری مهم برشمرد و ضمن تاکید بر انجام شدن این زمانبندی یاد آور شد: آگاهی اعضا از زمان دقیق برگزاری جلسات سبب خواهد شد موضوعات مطرح شده پیش از جلسه مورد بررسی قرار گیرد و با آمادگی مطرح شود.

مهندس رحمانی با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری این جلسات شناسایی و رفع مشکلات است، عنوان کرد: دستور جلسات و مصوبات آن باید با دقت مورد توجه قرار گیرد و دبیرخانه شورا در فواصل برگزاری جلسات تکالیف مشخص شده برای هر دستگاه و همچنین اجرایی شدن مصوبات جلسه را تا رسیدن به نتیجه پیگیری کند.

وی با اشاره به مشکلاتی که در خصوص بیمه تکمیلی ایثارگران به وجود آمده است نوید رفع مشکلات مالی در این زمینه از سوی دکتر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه داده شده و امیدواریم به زودی برطرف شود.

سرپرست استانداری فارس افزود: بخشنامه تغییر بیمه بنیاد به بیمه تکمیلی ادارات و سازمان ها باید مورد بررسی قرار گرفته و طی گزارشی مشخص شود اجرای آن در هر دستگاه به چه شیوه بوده است.  

مهندس رحمانی یادآور شد: همه دستگاه های اجرایی باید تا زمانی که کاستی های این بخشنامه به صورت اساسی برطرف شود مشکلات جانبازان را از هر طریق ممکن رفع کنند.

سرپرست استانداری فارس با اشاره به این که موضوع اشتغال خانواده ایثارگران و شهدا از محل تسهیلات و از طریق سیستم بانکی و همچنین سهمیه 25درصدی مجوز استخدام دستگاه ها  پیگیری می شود، اظهار کرد: در یک سال گذشته 900 نفر از این عزیزان در بخش دولتی و خصوصی مشغول به کار شده اند.

مهندس رحمانی در خصوص پاداش بازنشستگان نیز به متمرکز شدن سیستم پرداخت ها از سال جاری اشاره و ابراز امیدواری کرد مطالبات ایثارگران بازنشسته به زودی پرداخت شود.

سرپرست استانداری فارس تاکید کرد: برای رفع مشکلات جانبازان باید از روال عادی انجام کارها خارج شویم و اقدامات ویژه ای انجام دهیم که از این پس اقدامات ویژه هر یک از دستگاه ها در این زمینه باید در جلسه شورای هماهنگی ایثارگران گزارش داده شود.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست توجه به ظرفیت ها و توانمندی های ایثارگران را در دستور کار قرار دهند.

مهندس رحمانی با تاکید بر اهمیت موضوع مسکن، از اداره کل راه و شهرسازی استان خواست در جلسه آینده شورای هماهنگی امور ایثارگران اقدامات انجام شده برای ایثارگران از سوی این دستگاه را گزارش دهد.

وی تاکید کرد: تجلیل و دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران باید به یک فرهنگ در میان مدیران و مسئولان تبدیل شود.

سرپرست استانداری فارس در پایان با اشاره به شرایط دشوار موجود و تلاش دشمن برای آسیب زدن به کشور یاد آور شد: دفاع در برابر این دشمان موضوعی است که شهدا و ایثارگران برای تحقق آن از جان گذشتگی های فراوانی کرده اند بنابراین امروز وظیفه همه مسئولان این است که تلاش مضاعف، در چارچوب برنامه و متناسب با محدودیت ها برای حل مشکلات داشته باشند.