به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در حاشیه دیدار با خانواده شهید عبدالحمید قرائتی جهرمی و خانواده شهید علیرضا هاشم نژاد که هم زمان با هفته بسیج صورت گرفت با بیان این که دیدار با خانواده های شهدا موجب انگیزه و توان مضاعف مدیران جهت خدمت می شود ، اظهار داشت: خانواده های شهدا با تربیت فرزندان صالح و حضور موثر در جامعه الگویی برای مسئولان هستند که بیش از گذشته به وظایف خود متعهد و در انجام مسئولیت کوشا باشند.

وی ادامه داد: تلاش و از خودگذشتگی خانواده های شهدا و سختی هایی که در این راه متحمل می شوند باید سرلوحه تلاش و خدمتگزاری مسئولین برای خدمت بیشتر به کشور و مردم باشد.

وی با اشاره به توجه دولت به مشکلات اقشار مختلف جامعه تصریح کرد: دولت  اهتمام جدی به حل مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران داشته و گام های مهمی در این راستا برداشته است.

سرپرست استانداری فارس با  بیان اینکه تشریح خاطرات، ایثار و جوانمردی های شهدا، ایمان و اراده جوانان امروز را محکم و تقویت می کند،  افزود: آرامشی که اکنون در کشور ما حاکم است نتیجه ایثارگری و فداکاری شهدا است و زندگی آنها باید الگویی سازنده برای جامعه ما باشد.
وی به اهمیت دیدار با خانواده شهدا اشاره کرد و گفت: فرهنگ دیدار با خانواده شهدا باید گسترش یابد و به  عنوان یک وظیفه مسئولانه مدنظر قرار گیرد.

مهندس رحمانی خدمات صورت گرفته در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته را غیرقابل مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: این پیشرفت ها و خدمات برآمده از امنیتی است که از خون شهدا حاصل شده است.

وی اظهارداشت: کشور ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار زیادی دارد و اگر دست به دست هم بدهیم می توانیم در مدت کوتاهی بسیاری از مشکلات را از پیش رو برداریم.