به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یدالله رحمانی در بازدید از نهاد شتاب دهنده کوانتوم افزود: قطعا کشور با مشارکت و حضور نخبگان و دانشمندان جوان فعال در کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان مسیر توسعه و پیشرفت را با شتاب بیشتری طی خواهد کرد.
وی، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع فعالان و نخبگان شتاب دهنده کوانتوم ادامه داد:  این نخبگان با ارائه ایده های نو و عملیاتی کردن آنها،  خون تازه ای در کالبد کسب و کار جاری می سازند.   
سرپرست استانداری فارس تصریح کرد: قطعا درآمد زایی و خلق کسب و کارهای جدید با یک تفکر و ایده جدید میسر می شود و مسیر جدیدی را برای توسعه و رشد سرمایه گذاری فراهم می کند.
مهندس رحمانی اظهار داشت: کسب و کارهای نوپا از ایده ها و اقدامات مراکز  کارآفرینی و شتاب دهنده ها خلق شده و به آستانه رشد و سرمایه گذاری می رسد. شتاب دهنده کوانتوم  هم در همین مسیر قرار دارد و از استارتاپ ها حمایت می کند.
وی گفت: دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و همچنین پارک های علم و فناوری باید حمایت از این مجموعه ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.
سرپرست استانداری فارس، مهمترین دغدغه رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و همه مسئولان را پاسخگویی به مطالبات مردم و در راس آنها مساله اشتغال دانست و افزود: قطعا شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها می توانند به سرعت به رفع این دغدغه کمک کنند.
وی تصریح کرد: با وجود 211 مرکز آموزشی و پژوهشی به ویژه دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز و 210 هزار دانشجو در استان که حدود 50 هزار نفر آنها در مقطع کارشناسی ارشد به بالا مشغول تحصیل هستند، زمینه دستیابی به این هدف کاملا فراهم است.
مهندس رحمانی از مسئولان دانشگاه شیراز خواست شتاب دهنده کوانتوم را بیش از گذشته مورد حمایت خاص خود قرار دهند.
سرپرست استانداری فارس با اشاره به فعالیت های دفتر حوزه سرمایه گذاری استانداری، از مسئولان این دفتر خواست که مسائل و مشکلات مطرح شده توسط فعالان و نخبگان فعال در استارت  آپ ها، شرکت های دانش بنیان و نهاد شتاب دهنده کوانتوم و ایده های آنها را مدون و بررسی کنند.
شتاب دهنده کوانتوم  بیش از 123479 نفر ساعت کارگاه های آموزشی در حوزه کسب و کار های نوپا از جمله کارگاه آموزشی ارزیابی ایده، هک رشد، آموزش سئو حرفه ای، تحقیقات بازاریابی، درک مدل کسب و کار، طرح کسب و کار و.... برگزار کرده است. شتاب دهنده کوانتوم تا کنون از 27 تیم، شامل 90 نفر در حوزه کسب و کارهای نوپا حمایت کرده است و در حال حاضر 15 تیم که شامل 61 نفر می شود در این مجموعه مستقر می باشند.