به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در مراسم افتتاح المپیاد نخبگان و استعدادهای ورزشی نوجوانان دختر سراسر کشور در شیراز اظهار داشت: به دلیل نوع زندگی و فعالیت هایی که افراد دارند، ورزش به عنوان یکی از ملزومات زندگی سالم و بانشاط که می تواند زمینه شکوفایی فکری و جسمی انسان را فراهم کند مورد توجه برنامه ریزان کشور قرار دارد و لازم است که این توجه همچنان به صورت گسترده و همه جانبه پیگیری شود.

وی با اشاره به این که ورزش هم اکنون در دنیا به عنوان یکی از فاکتورها و مولفه های ارزیابی عملکرد دولت ها در زمینه تامین نیازهای مردم به شمار می رود، گفت: حضور قدرتمندانه ورزشکاران کشورها در رشته های مختلف نمادی از توانمندی های آن کشور در ابعاد مختلف است؛ زیرا در دنیای امروز ورزش به ویژه ورزش قهرمانی مسئله چند بعدی است که بسیاری از مولفه های قدرت ملی مانند توانمندی اقتصادی، ظرفیت های عمرانی و زیربنایی، شاخص های توسعه انسانی و ...در بروز، توسعه و شکوفایی آن دخالت جدی دارند.

سرپرست استانداری فارس با بیان این که ورزش از یکسو قدرت و توانائی جسمانی ورزشکاران را افزایش می دهد و از سوی دیگر باعث سلامت بدن انسان می شود، افزود: نعمت سلامتی به تعبیر امام علی(ع) از زیادی مال بهتر است.

مهندس رحمانی با اشاره به این که برنامه ریزی برای حضور موفق و جدی در میادین و عرصه های بین المللی از جمله دستورکارهای همیشگی دولت ها در سطح دنیا به شمار می رود، ادامه داد: موفقیت های به دست آمده در رقابت بزرگ جهانی نشانه ای از موفقیت های ملی کشورها محسوب می شود و علاوه بر آن نقش غیرقابل انکاری در تقویت هویت ملی و افزایش اعتماد به نفس و غرور ملت ها و ایجاد و گسترش احساس همبستگی در میان اقشار مختلف دارد.

وی با تاکید بر این که ورزش بانوان به صورت ویژه دارای اهمیت بوده و از جنبه های مختلفی مورد توجه قرار دارد، گفت: دختران و زنان به عنوان مادران و پرورش دهندگان جامعه از مهم ترین اقشاری هستند که سلامت جسمی و روحی آنان تاثیر بسزایی در سلامت و رشد متوازن جامعه دارد.

سرپرست استانداری فارس ادامه داد: نشاط و شادابی این قشر و برنامه ریزی برای فراهم کردن زمینه های گسترش فعالیت های ورزشی از جمله وظایف دولت به حساب می آید؛ زیرا هرگز جامعه ای بدون سرمایه گذاری در این زمینه نخواهد توانست به رشد و توسعه ای پایدار و متوازن دست پیدا کند.

مهندس رحمانی اظهار داشت: ریاست محترم جمهور با تاکید بر اهمیت ورزش بانوان بر ایجاد فرصت برابر اشاره داشته و بیان می کنند: "این که برای آقایان فرصت باشد و برای خانم‌ها نباشد، حتما بی‌عدالتی است؛ عدالت یعنی ایجاد فرصت برابر. سه چیز برای ورزش بانوان می خواهیم امنیت، آزادی و اخلاق. با این سه اصل بانوان ما باید هم در ورزش همگانی و هم در ورزش حرفه ای حضور به هم برسانند؛ بحمدلله مدال هایی که امروز بانوان ما توانستند کسب کنند برای ما غرورآفرین و افتخارآفرین است."

سرپرست استانداری فارس با اشاره به این که سلامتی و نشاط بانوان در دولت تدبیر و امید از جمله مسائل مهم بوده است و برنامه ریزی و سرمایه گذاری قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است، گفت: برگزاری المپیاد نخبگان و استعدادهای برتر نمونه ای از این فعالیت ها است که با هدف شناخت و پرورش و تقویت استعدادهای برتر ورزشی کشور و زمینه سازی برای حضور قدرتمند و درخشان تر در المپیاد نوجوانان جهان در سال 2022 صورت می گیرد.

مهندس رحمانی با بیان این که استان فارس خوشبختانه در چند سال گذشته مسیر خوب و رو به رشدی را در زمینه تقویت زیرساخت های ورزشی و حضور موفق در میادین ورزشی بین المللی آسیایی و جهانی طی کرده است تصریح کرد: کسب عناوین برتر و مدال های رنگارنگ از آوردگاه های مختلف، نشانه پیشرفت قابل توجه استان در این زمینه بوده است.

وی با اشاره به این که میزبانی مسابقات متعدد بین المللی و ملی در استان فارس نیز در سال های اخیر رشد خوبی داشته است، ادامه داد: این تلاش ها، رهاوردهای زیادی در عرصه های ورزشی، فرهنگی و اقتصادی برای استان فارس به ارمغان آورده است.

سرپرست استانداری فارس اظهار داشت: با بهره برداری از چندین طرح زیربنایی در زمینه توسعه اماکن ورزشی فارس از جمله سالن شش هزار نفره شیراز، این روند تقویت خواهد شد.