به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یدالله رحمانی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان، ضمن قدردانی از تلاش ها و خدمات مهندس تبادار استاندار سابق فارس، افزود: یکی از دغدغه های مهندس تبادار طی مدت حدود 14 ماهی که در استان حضور داشت بحث اشتغال بود و انتظار است که همه مدیران با توجه به اهمیت موضوع، پیگیری مباحث حوزه های مختلف به ویژه حوزه اشتغال را در دستور کار داشته باشند.

وی، با اشاره به موفقیت های استان فارس از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تاکنون، تصریح کرد: نرخ بیکاری استان از 16.5 درصد در سال 91 به 8.7 درصد در تابستان امسال رسیده است که با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های استان فارس باید تلاش کنیم این وضعیت بهبود پیدا کند.

مهندس رحمانی با بیان این که فارس را می توان تنها استانی در کشور برشمرد که در طول فعالیت دولت تدبیر و امید به شکل مستمر شاهد کاهش نرخ بیکاری بوده است، اظهار داشت: جایگاه این استان در بحث کاهش بیکاری از رتبه بیست و هشتم به رتبه هشت رسیده است.

سرپرست استانداری فارس با اشاره به این که در بحث فضای کسب و کار، این استان از رتبه هجدهم به رتبه دوم رسیده است، ادامه داد: در زمینه جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و همچنین صادرات غیرنفتی و دیگر شاخص های اقتصادی نیز شاهد بهبود شرایط در استان بوده ایم.

وی اضافه کرد: همه این را قبول داریم که در شرایط فعلی به دلیل پاره ای محدودیت ها، صنعت در استان فارس و کشور دچار مشکلاتی شده است؛ اما با وجود همه کمبودها و کاستی ها، شاخص های اقتصادی نشان می دهد، وضعیت اقتصادی استان فارس، روز به روز روند بهبود و مطلوبیت را طی کرده است.

مهندس رحمانی افزود: نمی توان بدون در نظر گرفتن پیشرفت ها و موفقیت های قابل توجه استان فارس ادعا کرد که در صنعت استان تحول و بهبودی حاصل نشده و بهبود شاخص ها، غیر واقعی بودن اینگونه ادعاها را ثابت می کند.

وی اظهار داشت: در شرایط کنونی که دشمن پایه های اقتصادی جامعه را با هدف ضربه زدن به توانمندی های کشور و نظام و ایجاد نارضایتی در مردم هدف قرار داده است، باید همگی دست به دست هم دهیم و بکوشیم که شرایط کشور روز به روز مطلوب تر شود.

سرپرست استانداری فارس، با اشاره به اقدامات انجام شده در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان، گفت: در مجموع جلسات این کارگروه تاکنون موانع پیش روی یک هزار و 500 واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفته، مشکلات 63 درصد آنها حل و فصل شده و مسائل سایر واحدها نیز در دست پیگیری است.

وی، با اشاره به اختصاص کمک 500 میلیارد تومانی به صادرات کالا از سوی دولت افزود: به نظر می رسد با اختصاص این رقم، ردیف تشویقی صادرات که حذف شده بود دوباره احیا شده است.

مهندس رحمانی تاکید کرد در پرداخت مشوق های بیمه ای، دستگاه های اجرایی نهایت دقت و مراقبت را به عمل آورند که پول و اعتبارات در محل خودش صرف شود.

سرپرست استانداری فارس، در خصوص برنامه های حمایت مالی از کالاهای دارای بازار با اولویت کالاهای سرمایه ای  و کالاهای مصرفی با مصرف بالا، گفت: همه دستگاه ها وظیفه دارند که در حوزه کاری خودشان زمینه تحقق این حمایت را با همکاری سیستم بانکی مهیا کنند.