به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نشست فرمانداران استان که با حضور معاونان و مشاوران استاندار برگزار شد، با تاکید بر این که تعامل باید سرلوحه و اصل کار مدیران باشد، افزود: اساس ذهنی مدیران در نظام جمهوری اسلامی ایران باید متوجه مردم باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: فرمانداران باید مراوده نزدیک با مردم را در دستور کار خود قرار دهند و بیشترین وقت خود را با اقشار مختلف جامعه بگذرانند.
مهندس تبادار با بیان این که اگر موفقیتی در اداره امور استان مشاهده می شود ناشی از کار جمعی و هماهنگی و همراهی مدیران و بخش های مختلف استان است، افزود: هیچ کس نمی تواند ادعای کار فردی داشته باشد چرا که با کار جمعی و فعالیت تیمی، موفقیت ها بدست می آید.
وی با تاکید بر این که مدیریت در تنگناها معنا پیدا می کند و در شرایط فراوانی و آرامش، مدیریت هنرنمایی نمی کند، یادآور شد: در شرایط فعلی همه اذعان دارند که مدیریت کار سختی است و مدیران نشان دادند که با همت جمعی می توان کارنامه مثبتی را در ابعاد مختلف ارایه داد.
استاندار فارس گفت: در استان فارس با وجود مسایل فراوان، امنیت روانی و امنیت واقعی برقرار شده است که این موفقیت نشان دهنده همت و تلاش مدیران استان و شهرستان ها به ویژه در شورای تامین بوده است که با هم افزایی در پرتو اتفاق و اهتمام همگانی رقم خورده است.
مهندس تبادار توجه ویژه به موضوع برطرف کردن آسیب های اجتماعی و فرهنگی را ناشی از نگاه جامع مدیران استان به حوزه های اجتماعی برشمرد و تاکید کرد: نمی توانیم ادعا کنیم همه مشکلات برطرف شده است ولی اهتمام به موضوعات اجتماعی و ثابت نگه داشتن رشد آسیب های این حوزه یک مزیت مدیریتی است.
وی در ادامه با بیان این که توجه به ورزش و نشاط عمومی جامعه در استان فارس جایگاه ویژه ای داشته است، افزود: سال گذشته نزدیک به 13 درصد کل اعتبارات استان به حوزه ورزش اختصاص یافته است و گزارش های عدیده تکمیل و بهره برداری از پروژه های ورزشی و رواج ورزش همگانی با اهتمام مدیران استان، نشان دهنده این تلاش جمعی در استان فارس است.
استاندار فارس با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان در یکسال گذشته گفت: نرخ بیکاری استان در سال های 91، 92، 93، 94 و 95 به ترتیب 16.۸، 13.۳، 12.۴، 12.۱ و 11.۴ درصد بوده و در سال 96 به 10.۸ درصد کاهش یافت.
مهندس تبادار افزود: نرخ بیکاری از ۱۶.۸ درصد در سال ۱۳۹۱ در 3 ماهه نخست امسال به 9/9 درصد و در تابستان امسال به ۸.۷ درصد کاهش یافته است که این موفقیت حاصل کار جمعی و توجه جدی به یکی از مهم ترین مسایل امروز جامعه یعنی کارآفرینی و اشتغال است.
وی خاطرنشان کرد: در بخش بهبود شاخص فضای کسب و کار، رتبه استان فارس از رتبه 18 در سال 1394 به رتبه چهار در سال 1395 و رتبه نخست در سال 1396 و نیمه نخست سال ۱۳۹۷ تغییر یافته است که حاصل تلاش جمعی همه مدیران در بخش های مختلف است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که آزادراه در دست احداث شیراز ـ اصفهان به عنوان اولین آزادراه جنوب کشور، با طول 225 کیلومتر بیش از 130 کیلومتر مسیر شیراز ـ اصفهان را کاهش خواهد داد، یادآور شد: این پروژه بیش از 70 درصد پیشرفت دارد و با بهره برداری از آن شاهد کاهش زمان سفر به مدت دو ساعت، کاهش مصرف سوخت به میزان 136میلیون لیتر در سال، کاهش سالانه 180 میلیارد ریال هزینه تصادفات جاده ای و کاهش استهلاک خودروهای عبوری خواهیم بود.
مهندس تبادار با بیان این که انتقال بار از طریق خطوط ریلی در دستور کار مدیران استان قرار گرفته است، افزود: برای نخستین بار در سال گذشته ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن گندم از طریق قطار باری حمل شد و در بحران کامیون داران نیز محصولات پتروشیمی استان از طریق قطار حمل گردید و همچنین حمل و نقل محصولاتی مانند آرد، موجب شد خطوط ریلی استان فعالیت اقتصادی پیدا کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که فرمانداران استان فارس به موضوع راه، کشاورزی، سرمایه گذاری و اشتغال توجه ویژه ای داشتند و در  اولویت قرار دادند، گفت: اتفاقات صورت گرفته در استان تا کنون منطبق با توان و ظرفیت های استان نبوده است.
مهندس تبادار افزود: بوم گردی در استان فارس در این دوره 160 درصد افزایش پیدا کرد اما باید از خود بپرسیم آیا این رشد می توانست چند برابر بیشتر باشد؟
وی تاکید کرد: براساس افق و ظرفیت های متعدد استان که در زمینه های مختلف قابل بیان نیست، هیچ توقف و کوتاهی جایز نیست.
مهندس تبادار در ادامه با بیان این که فرمانداری نهادی بزرگ و موثر در شهرستان محسوب می شود، اظهارکرد:  مطابق با بزرگی جایگاه فرمانداری باید تفکر کرد، سخن گفت و عمل کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به سختی های پیش روی کشور بر اثر تشدید تحریم ها، تصریح کرد: با تفاهم و هماهنگی و تکیه بر دارایی های کشور به دور از سلیقه های بنیاد کن، می توانیم از موانع پیش رو عبور کنیم.
مهندس تبادار افزود: فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان ها باید ظرفیت پذیرش و بهره گیری از همه سلیقه ها را داشته باشند و در چارچوب سیاست های دولت و حاکمیت، گام بردارند.
وی همچنین در ادامه خطاب به معاونان استانداری و فرمانداران استان بیان کرد: در طول مدت مسئولیتم هیچ ناهماهنگی در بین مدیران استانداری مشاهده نکردم و موفقیت ها حاصل همین هماهنگی بوده است.
استاندار فارس همچنین از زحمات و تلاش های فرمانداران برای توسعه و آبادانی استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: برای من توفیقی بود که در بیش از یکسال گذشته خدمتگزار مردم استان فارس بودم.
مهندس تبادار با آرزوی موفقیت برای تمام فرمانداران استان از آنان خواست بیش از گذشته در جهت جذب سرمایه گذاران و فعالیت های فرهنگی، امنیتی و اجتماعی جامعه گام بردارند.
وی همچنین در این نشست از زحمات هادی پژوهش جهرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و حیدر عالیشوندی فرماندار شیراز که در طول دوران مسئولیتی خود زحمات زیادی کشیدند، تقدیر و تشکر کرد.