به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم تقدیر از مدال آوران و ورزشکاران استان در مسابقات پاراآسیایی و المپیک جوانان با بیان این که این استان در زمینه اخلاق ورزشی رتبه اول کشور را به دست آورده است، اظهار کرد: در کنار افتخار به مدال هایی که قهرمانان استان به دست آورده اند باید به اخلاق ورزشی نیز توجه ویژه ای داشته باشیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که گزارش های مسئولان ورزشی استان پر از امید به آینده است، افزود: در هر موضوعی که امید وجود داشته باشد حرکت رو به جلو خواهد بود و مشکلات برطرف می شود.
وی با بیان این که مدال های قهرمانی ورزشکاران استان فارس در میادین ورزشی ملی و بین المللی باید روز به روز افزایش پیدا کند، گفت: توجه به زیرساخت های ورزشی می تواند زمینه مناسب تری برای توسعه ورزش در استان فراهم کند.
استاندار فارس با اشاره به این که سواد، فرهنگ و آداب ورزشی در جامعه توسعه پیدا کرده است، ادامه داد: این موفقیت ها، ثمره تلاش های مستمر سالیان قبل است که امروز به نتیجه رسیده است.
مهندس تبادار با تاکید بر این که باید ورزش همگانی همچون ورزش قهرمانی مورد توجه جدی قرار داشته باشد، تصریح کرد: ورزش همگانی ضرورت زندگی در جامعه امروز است.
مهندس تبادار با بیان این که 200 میلیارد تومان از اعتبارات استان فارس صرف امور ورزشی شده است و این مسیر تداوم خواهد یافت، گفت: با تلاش های صورت گرفته و زیرساخت هایی که فراهم شده است ورزشکاران استان فارس به نمایندگی از ایران برجسته و فارس بزرگ، پرچم جمهوری اسلامی را در میادین بین المللی به اهتزاز درآوردند.
نماینده عالی دولت در استان فارس خواستار توجه به ورزش های سنتی فراموش شده در مناطق مختلف استان شد و ادامه داد: باید برای سلامتی و شادابی همه اقشار جامعه حتی افراد مسن برنامه ریزی و تلاش کنیم.
وی بهره برداری از 270 سالن ورزشی در استان فارس را نشان دهنده تلاش های مدیران استان و توجه ویژه به حوزه ورزش دانست و گفت: پیگیری به منظور تکمیل ورزشگاه بزرگ پارس و تلاش برای افتتاح سالن ورزشی ۶ هزار نفره شیراز که ظرفیت مهمی برای مسابقات ملی و بین المللی در استان فارس خواهد بود در دستور کار مدیران استان قرار دارد.
استاندار فارس بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی در تکمیل و بهره برداری از پروژه های ورزشی را خواستار شد و گفت: با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی می توانیم به هدف بهره برداری هرچه سریع تر از طرح های ورزشی دست پیدا کنیم.
مهندس تبادار همچنین افزوده شدن یک و نیم متر به سرانه ورزشی استان فارس را تبریک گفت و این موفقیت را حاصل تلاش های مدیران استان دانست و از همه مدیران ورزشی تقدیر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، در این مراسم استاندار فارس از ورزشکاران و مدال آوران این استان در مسابقات پاراآسیایی 2018 جاکارتا در اندونزی و مسابقات المپیک جوانان در بوینس آیرس آرژانتین تقدیر کرد.